Mi rontunk el valamit?

Figyelt kérdés
Vagy tényleg annyira szuper anyukak voltak régen.???? Akárkivel beszélgetek, régen minden jobb volt. A gyerekek 1,5 évesen szobatisztak, beszéltek meg minden. Bölcsibe dolgozik a barátnőm, és allitasa szerint eléggé kamu ez a 1,5 éves szobatisztaság. Ő azt mondja, hogy pelusosak, és nagyon ritka aki ilyen korán szobatiszta. De ha olyannal beszélek akinek 29 éves a gyereke, az rögtön azt mondja hogy neki mind a 3 gyereke 1,5 évesen.... Csak kíváncsi vagyok akinek nagyobb gyereke van hogy emlékszik?
2021. ápr. 15. 17:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
41%

Manapság már mindent IS ráhagynak a gyerekekre és benyögik mellé, hogy “nem lehet erőltetni, majd ha készenáll”. Azért van ennyi visszamaradott, anyámasszony katonája gyerek, sokaknak még a szülei is lusta dögök akik emögé bújva inkább csak várják a sült galambot (lásd pl Pi...x...yre influenszer, nem is kell messzire menni). Nem azt mondom, hogy a régi szigorú, tekintélyelvi nevelés volt jó, de ez a mai elpuhult, lusta, “kényeztető”, ráhagyó nevelés meg a másik véglet, meg is lehet nézni az eredményét, a sok 2 éves szintjén lévő 4-5 évest.

Az arany középutat kellene megtalálni, én is sok mindent ráhagyok a gyerekemre de amire kellett arra odafigyeltem, ráadásul soha nem hagytam sírni vagy kényszerítettem bármire. Most majd biztosan megkapom, hogy nem rajtam múlt, hogy ilyen könnyű gyerekkel mit okoskodom, de nem érdekel ki kit gondol. Sok minden nem rajtam múlt, de ami igen abba belefektettem az energiát, de nyugodtan higyjétek el, hogy nulla energiabefektetéssel is ott tartana a lányom ahol.

Én egyébként 1,5 évesen lettem szobatiszta, a gyerekem 2 évesen.

2021. ápr. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Akkor mi a teendő kedves utolsó???Raverni azt a gyereket aki nem akar 2 év előtt szobatiszta lenni?!?
2021. ápr. 15. 18:58
 13/24 anonim ***** válasza:
68%
Nagymamám mondja mindig, hogy régen azért lettek hamar szobatisztak mert a textil pelusba nem volt jó bepisilve lenni. A mostani pelusokban nem éreznek semmit.
2021. ápr. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
51%
10 ok tehát ha a tied nem lett akkor másé se. Ez egy. Az meg kettő, hogy a mostani mositse lehet a régi textil pelushoz hasonlítani.
2021. ápr. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
18%
Nem csak az enyém nem lett. Benne vagyok egy mosis csoportban és baromi ritka, hogy 2 év előtt szobatisztulnának a gyerekek. Lehet amúgy nem ugyan olyan mint a régi, de attól érzi hogy nedves alatta a pisitől.
2021. ápr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
29%

Ugyan már, az idő megszépíti a tényeket, és egész más volt 40 évvel ezelőtt gyerekeket nevelni, mint ma.


Tudományos tény, hogy idegrendszeri érettség kérdése a szobatisztaság. Az éjszakai meg egy hormon termelődésének köszönhető.


Van különbség a TANULT szobatisztaság és az ÖSZTÖNÖS szobatisztaság között.


Nagyon egyszerű: ha valaki felnőttként nem az inger hatására megy üríteni székletet, hanem mondjuk reggelente trónolni kezd, és egyszer csak jön a produktum, azt tuti "kényszerítették" gyerekkorában a bilire.


A pelenka fajtájára fogni pedig egyenesen oktondiság, merő hazugság, semmilyen alapja nincs..

2021. ápr. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
84%
Nos, a húgom jóval fiatalabb nálam, 24 éves most, tehát emlékszem amikor szobatiszta lett. Anyum gyakran használt mosható pelust, szinte mindig, csak ha utaztunk valahova, akkor volt eldobható. A mosható pelenka kicsit kényelmetlen, mikor már van benne 1-2 adag. A húgom kb 2 éves volt, amikor egyszer csak úgy döntött, hogy neki nem kell többet. És nem is történt utána baleset. Nem mondom, hogy a mosható pelenka volt az oka, mert szerintem erre a gyereknek meg kell érnie, és vannak olyanok, akik hamarabb elérnek ebbe a fázisba, mások meg később. A bátyám esetében a nővérem születése váltotta ezt ki, 2 év van köztük és mikor látta, hogy anyukám a nővéremet pelenkázza, majd őt is be akarta, közölte hogy neki már nem kell, anyum pelenkázza csak a kisbabát.
2021. ápr. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
49%

Régen nagyon mások voltak a nevelési szokások, tréningezték a gyereket, éjszaka is felkeltették háromszor, hogy bilizzen, vagy a másik módszer az volt, hogy órákig nem engedték leszállni a biliről, amíg nem produkál valamit. Így jóhogy hamar elkezd bilizni, ha mondhatni terror alatt van tartva. Emellett a nagycsaládok is gyakoribbak voltak és a kistesók bizony majmolják a nagyokat. Ha a nagy már bilizik vagy vécét használ, ők is akarnak, így hamarabb is lesznek szobatiszták, a szülőknek kb semmi dolga nincs, mert a kisebb gyerek magától akar szobatiszta lenni. (Nálunk elvileg így volt, hárman voltunk testvérek.)

Sok múlik az egyéniségen is, az idősebb nővérem például nagyon önfejű, akaratos gyerek volt, másfél évesen eldöntötte, hogy ő nem hord többé pelenkát, anyukám meg ráhagyta. (A beszámolók szerint konkrétan lerángatta magáról a pelenkát, akár tízszer egymás után, nem tudtak vele mit kezdeni.) Az első két hétben persze mindent összekoszolt, aztán megtanulta a helyes módszert. Mondjuk ő egy elég egyedi eset lehetett, szerintem. Nem hiszem, hogy sok ilyen makacs gyerek létezik, de a nővérem legendásan az volt. (Pl elsősként is kikötötte, hogy ő busszal megy iskolába egyedül, ne apu vigye kocsival. Ezt is ráhagyták.)

2021. ápr. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Na igen mondtam én is hasonlót, hogy hallottam olyat ahol kapott a fenekére vagy addig ullt a bilin amíg nem ment bele.... Azt mondták semmi ilyesmi nem történt...
2021. ápr. 15. 19:36
 20/24 anonim ***** válasza:
71%

Bolcsis gondozo voltam. Egyszer egy anyuka mondta, hogy probaljam a majd 2 eves gyereket szobatisztasagra osztonozni... a kicsinek goze sem volt arrol mi volt... nem tudta mondani mikor pisilnie/kakilnia kellett...

Ha fejben nem erett meg erre a gyerek akkor nem lehet eroltetni...

2021. ápr. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!