Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan haladjak tovább ha...

Hogyan haladjak tovább ha nappal mar megy a bilizés?

Figyelt kérdés

18 hós a fiam , nappal itthon szobatiszta , egyedül megy bilizni kaki-pisi már balesetek is alig vannak , hogy nem ér oda.

Viszont este olyan sokat iszik cumisüvegből, hogy nemtudom hogyan kéne az esti pelenkáról leszoktatni.

Meg ha elmegyünk itthonról , akkor pelenkába viszem bár nem szeretné de tudja, hogy ha rajta van elvégezheti a dolgát. Lehet ezzel kell kezdeni nem az esti pelus leszoktatásról? De ezt is hogyan? Nem szeretném erőltetni neki és ha ott nem bírja tartani még egy wct találok , akkor a szívem szakad meg mert annyira sír, szégyenli magát. Annyira nincs akitől látnám hogyan kellene ezt csinálni.. én erre is büszke vagyok amit eddig elért erőltetés nélkül. De az , hogy azért nem tud továbblépni mert én mint anya nem tudom mi a következő lépés én is szégyenlem. Segítségre van szükségem ötletekre.

Aki pedig azt írná , hagyjam mert 3 éves korig van idő , nem akarom megbántani mert ma ezt nyomatják de nekem nem erre van most szükségem. Nem haladni akarok vele csak tisztában lenni, mit kellene tennem moet ezen a szinten a korától függetlenül.


2021. okt. 17. 17:12
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nem cukros....
2021. okt. 17. 19:58
 12/17 A kérdező kommentje:
Biztos , mert 1 éves statuszon nézték neki a sok ivás miatt. Nappal nem iszik sokat. Este helyettesíti a cicit ezzel.
2021. okt. 17. 20:00
 13/17 anonim ***** válasza:

Egész iskolás koráig normális, ha éjjel még balesetek vannak. Úgyhogy nyugodtan hagyd rajta a pelenkát, majd akkor vedd le, ha általában üresen marad. Ezt tényleg nem tudja úgy szabályozni mint a felnőttek, egyszerűen ha iszik, akkor bepisil. Majd ha lesz hormon, akkor felébred arra, ha pisilni kell, de addig nem.

De ez a másfél liter víz hajnalban rengeteg. Nem tudod kitrükközni? Mondjuk vannak ilyen kisebb fajta cumisüvegek, esetleg ha abból adsz neki háromszor, akkor lehet nem tűnik fel neki, hogy kevesebbet kap. Ugye ha nem egézségügyi gond, akkor biztos megszokás kérdése.

2021. okt. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Ezt a kissebb cumisüveget jó ötletnek találom a baby bruinosat használjuk abból úgyis van ugyanaz a fajta 250mlsben. Ezt meg is fogadom köszi 💗
2021. okt. 17. 21:15
 15/17 anonim ***** válasza:
Szerintem az is nagyon sok, ne haragudj. (A 20 hónapos anyukája vagyok). Szépen lassan pár kortyra kéne lecsökkenteni, biztos, hogy csak megszokásból iszik ennyit :(
2021. okt. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Vettem 250ml-st, és igyekeztem a feléig tölteni , kb 100ml korul raktam bele.

Igy is visszaaludt csak az üres cumisüveget ugyanúgy szívogatta 🙊

De bezzeg ha a cumit adom oda kiköpi eldobja.. 😂

2021. okt. 18. 19:14
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Az jó, örülök, hogy megoldódni látszik a probléma.

Amúgy nem ilyen hirtelen jöttem a javaslattal a problémádra, a saját lányomat is így verem át. Neki az esti adagja 2 cumisüveg tej, és balhézik, ha nem kapja meg. Viszont az nem tűnik fel neki, hogy már hónapok óta kisebb üvegből kapja, és az is csak félig van, szóval három decit sem iszik meg. Ez semmi a régebbi majdnem egy literhez képest, de beletelt egy kis időbe, mire rájöttem a megoldásra.

2021. okt. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!