Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Eldobható pelenka vagy kimosható?

Eldobható pelenka vagy kimosható?

Figyelt kérdés

2021. okt. 28. 20:50
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
65%

Én mindkettőt tervezem használni. 4 hetem van szülésig.

Alapvetően az a terv, hogy itthon mosi, ha hosszabb időre (pelenkacserényi) megyünk valahova, akkor eldobós. Itthon minden adott hozzá, de pl nagyszülőknél nem, így ott inkább eldobóst használnék.

Gazdasági és környezetvédelmi szempontból a moshatót tartom jobbnak, de kizárólagos használatra nem tudok berendezkedni.

A kakis-pisis fújogóknak csak amnyit tudok mondani, hogy a gyerek ruháját se dobjuk ki, ha nyakig kakis lesz, hanem kimossuk... A pelenka is pont ugyanez 🤷‍♀️

2021. okt. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
76%

19, nem spúr, hanem környezettudatos.

Nem költöttem kevesebbet moshatóra, a saját mosható készletem is sok év múlva fog csak megtérülni (esetleg). A saját részemről a kényelem miatt váltottam moshatóra. Sokkal jobb érzés természetes betéttel, mint műanyaggal. És feltételezem, hogy a gyereknek is ugyanilyen lehet.

2021. okt. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
84%

21# Pont így csináljuk mint is:)

Eddig szuperül bevált!

Jó egészséget neked,és a babának❤

2021. okt. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%

Mi vegyesen használunk. Az első pár hónapban jó volt a mosi, de mióta mennyiséget eszik/iszik és el is járunk sokat itthonról, egyszerűen nem tudom azt vállalni, hogy 2 óránként cserélgessem neki, így a hidegben pedig nem poén, hogy kiázik. De én úgy vagyok vele, hogy ha csak harmad annyi eldobhatósat használunk, az is valami.


Amúgy sem lehet sztem ezt így kategórikusan kijelenti, hogy egyik vagy másik. A mosival dolog van, ha naponta 6x kakálja össze, akkor 6x állsz neki kakit pucolni. Ez azért idő. A tárolását is meg kell oldani addig, míg ki nem mosod, mert szaga van. Plusz rengeteg időt rá kell szánni, hogy megismerd a rendszereket, hogy melyik betét mit bír, esetleg kölcsönözni több típust, hogy kipróbáld a babádon, nektek melyik jön be. Máskülönben elég nagy beruházás egyszerre. Pénzt akkor lehet vele spórolni, ha vagy tényleg csak mosizol amíg szobatiszta nem lesz, vagy ha használsz is eldobhatósat, a mosit használtan vetted/ nem valami márkásat darabját 10ezerért.

Szóval attól is függ, mi a cél. Aki csak és kizárólag mosizik, az részint baromi tudatos, részint olyan támogatást kap hátulról, mert ugye ehhez az is kell, hogy apuka/nagymama is rá tudja adni, ha véletlenül nem vagy otthon, akkor a kakival tudjanak valamit is kezdeni.

2021. okt. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
46%
Majd ha megszülted, tudni fogod, hogy bizony van annyi és olyan anyatejes kaki, ami után a ruhát is kukázod, mert ki nem mosod a sárga foltot belőle. :DDDD Szintén tapasztalat.
2021. okt. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
61%
25, soha nem dobtam ki egy ruhát se anyatejes nyakigkaki miatt, még akkor sem, amikor nem moshatóztunk.
2021. okt. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
57%
Következő kérdés lehetne az, hogy: Tápszer vagy szoptatás?
2021. okt. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
52%
27# Oh, az van már egy rakat:D
2021. okt. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
22%
26-os: én igen. :)
2021. okt. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
60%

Mosható pelenkába teszem a gyereket. Én saját részről egészségesebbnek találom mint az eldobhatót illetve kényelmesebb a gyerek számàra, szellőzik és puhára esik, ha lehuppan.

Akkor döntöttem el hogy moshatózni fogok, amikor saját magam elkezdtem mosható betétet használni, és nem voltam műanyagban. Így a gyerekkel sem akarok kiszúrni. Tudom milyen saját részről mosi vagy eldobható.

2021. okt. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!