Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Eldobható pelenka vagy kimosható?

Eldobható pelenka vagy kimosható?

Figyelt kérdés

2021. okt. 28. 20:50
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
66%

90%-ban moshatózunk, eldobhatót akkor használunk, ha megyünk valahova sok időre és nem tudom, milyen lehetőség lesz pelenkacserére, vagy ha a nagyszülők vigyáznak rá, vagy ha éppen minden pelenka a mosásban van és szárad.


Én szeretem a mosit, tény, hogy tud büdös lenni, ha nincs jól tárolva, ki kell alakítani a módszert. Szárazon tárolás fedeles vödörben, és nincs szag.


Aki szerint meg betenni heti 2 plusz mosást környezetszennyezőbb, mint otthagyni gyermekeként 3-4-5 ezer soha le nem bomló pelenkát, az hülye Vallja be, hogy neki fontosabb a kényelme, mint a gyereke jövője, nem kell megideologizálni az eldobható pelenkát.

2021. okt. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
73%
25-ös, nem volt még olyan sárga anyatejes kakifolt, amit a marhaepeszappan és a napocska ne szedett volna ki.
2021. okt. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
40%

20

Igen, az anyatejessel semmit nem foglalkoztam, most ami lepottyan, lepottyan, ami nem ,nem. Este egy gyors program, ha valami az után csunya marad, átsikálom marhaepe szappannal és ugy várja a nagymosást.

Popsitörlő gyanánt arcmosó kendőt használok vízzel.

2021. okt. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
38%
Hogyan szedi ki a kakifoltot a napocska?:)
2021. okt. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
87%
34, az Uv fehérít. Bármilyen foltra igaz.
2021. okt. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
38%

32-es: de, volt, nálunk. Ahogy írtam, én is használtam minden ilyet, a mosódiótól a marhaepe szappanig. Nekünk - nem - használt, nem vette ki a foltot.


NEKED bevált. NEKEM nem.

2021. okt. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
73%

A mosódió nem hatékony és még csak nem is ajánljak. Az ecoegg szintén semmire se jó .

Egyébként a kulcs a jó mosógép.

Volt, hogy szórakozottságomban mosószer nélkül indítottam el a mosást, és mégis patyolat lett minden (lg), míg a régi mosógépemmel semmilyen csodaszer nem működött.

2021. okt. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
100%

Mint látod kérdező, elég megosztó a kérdéskör.

Néhány abszolút személyes véleményt engedj meg:

egyrészről többen úgy vannak a mosható ellen, hogy soha nem is próbálták, pusztán az otthon elképzelt macera miatt gondolják úgy, hogy épeszű ember ilyennel nem szórakozik. Az ő véleményüket én mellőzném a helyedben, az a legjobb, ha olyanokét veszed figyelembe, akik mindkettőt próbálták. Igazándiból ez az ellenszenv valahol kicsit indokolatlan is, hiszen még 30-40 évvel ezelőtt is inkább mosható pelenkák voltak, tehát jó eséllyel több válaszadó is még azt hordott babakorában, már csak ilyen alapon sem lehet ördögtől való és azóta sokat fejlődtek előnyükre ezek a rendszerek.


Illetve sokan írják, hogy próbálták, de nem vált be. Itt egy kis személyes tapasztalatot leírnék, ugyanis én beleestem abba a hibába, hogy nem tájékozódtam eléggé, így én magam is jártam úgy, hogy egy pelus amiatt nem volt jó, mert rossz töltetet, betétet raktam bele, de olyan is volt, hogy rosszul tároltam és végül az egész házban húgyszag lett. Ez mind az én hibám volt, szerencsére annyian írták, hogy érdekes módon náluk ilyen baj nincs, hogy rászántam kis időt és utánanéztem jobban. Szerintem sokan lehetnek még így, akik nem informálódtak eléggé, nem használták az adott terméket jól és emiatt van vele rossz élményük.

Mindazonáltal az tény, hogy ehhez olyan szintű tudatosság kell, amiről én utólag elismerem magamról, hogy nekem nincs. Egyáltalán az életünk nem alkalmas erre. Nem a mosással van a baj, az a legkevesebb, az tényleg aztán nem több 5-10 percnél. De, ha a te babád is olyan pisi/kakigép lesz, mint az enyém, látni fogod, hogy mennyire nehezen kivitelezhető szigorúan 2 óránként cserélni. Mi van, ha elmentek valahová, ahol nincs lehetőség pelenkát cserélni? És nálunk ez pl mindennapos gond, mert a mi életünk ilyen, ennélfogva egyszerűen mindig úgy alakul, hogy naponta 2-3x kap eldobható pelust is (éjszakára fixen azt használtunk már az elején is). Így már mindjárt nem olyan ez az egész, mert mindjárt termelsz egy csomó szemetet. Persze, az is valami, ha harmad vagy feleannyit használsz eldobhatósból, én amúgy is hiszek abban, hogy sok kicsi sokra megy.Mindenesetre egy próbát megér, de mielőtt betáraznál bármiből is, kérj kölcsön valakitől, vagy vegyél 1-2 db-ot használtan és nézd meg, hogy milyen. Addig ne dönts, amíg nem próbáltad ki. Rengeteg rendszer van, én majdnem mindegyiket próbáltam is egyébként, viszont érdemes 1-2 olyat venni, például zsebes pelenkát, ami apuka/nagymama kompatibilis, mégha végeredményben te magad más rendszer mellett voksolsz.

2021. okt. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ebben a csoportban tudsz kölcsön kérni csomagot. Egy hónapra adják oda ingyen, csak a postázás költsége terhel, minden csomagban van egy csomó fajta és darab külső meg töltet.

Még annyit szeretnék hozzá tenni, hogy a mosható pelenkacsere pontosan úgy zajlik, mint az eldobható pelenka cseréje. Kell hozzá egy db zsák vagy valamiben tárolod hazáig. Ennyi a különbség.

2021. okt. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
100%

Mosi.

Automata mosógép mellett nem megy el lényegesen több idő. Nekem mákom van , mert ht óta formált a kaki ezért könnyen legörgetem a kakifogóról, meg néha már bilizik is. Amikor pici volt EC volt sokszor, nagyon nehezen és látványosan kakilt , 80%ban elkaptam, amúgy meg estig vizes vödörbe áztattam, leöntöttem róla a vizet, majd marhaepe szappanos dörzsölés volt. ( jaja, unatkozó 1 gyerekes ökoanyu vagyok)

Havi 1x mélytisztítok, sose büdös. Nyaraláskor is mosiztunk. Nekem a férjem is partner ebben. A készletem használt ( magyar csónakos külsők) a kakifogokat én szabtam ki ( használt polár) a betétek vegyesek. ( kínai, magyar, culla di teby) a gyapi külsőket ismerős csinálta ajándékba. Összesen kb 45 ezret költöttem mindenre.

Nekem az eldobható büdibb, ha pisis 🤷‍♀️🤷‍♀️

Tulajdonképpen ez csak elhatározás kérdése. Ha valaki nem akar, nem kell. De a lustaságot meg az idegenkedést nem kell arra kenni, hogy budos meg nem higiénikus. Akinek büdös marad meg foltos, az nem tud mosni, de ez tapasztalatom szerint elég gyakori.

2021. nov. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!