Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Honnan tudjam, hogy mikor...

Honnan tudjam, hogy mikor kezdjem a szobatisztaságot?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves. Egyáltalán nem szól, ha pisilt, ha kakilt akkor kb fele fele arányban szól. Kakiláshoz elbújik. Vettünk bilit, ő választotta ki. Mindig mondom neki, hogy abba kell pisilni, kakilni, rá is szokott ülni játékból és mondja, hogy kaka. Ilyenkor már el lehet kezdeni a leszoktatást? Én nyárra gondoltam, 3 gyerekes ismerősöm szerint korai lesz.

2022. ápr. 4. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

A fiam 3 már 1.5 éve kérdezi hova bújjon el, de ha azt mondom bulibe kakiljon, az a válasz

Nem kakilok bilibe.

Este fürdés előtt után szokott szólni, de amúgy ragaszkodik a pelushoz.

Ha leültetem mikor mondja inkább visszatartja.

2022. ápr. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre amikor szól dicsérd meg, milyen rendkívül ügyes. Nyár elején meg lehet nyugodtan próbálni, a sikert (akármilyen kicsi) kitörő örömmel kell fogadni, a baleseteket sztoikua nyugalommal - aztán ha nem megy, akkor visszaadni rá még a pelust és később újra próbálni.
2022. ápr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Amikor minden alkalommal szólt, vagy letagadta ( egyértelműen tudta, de letagadta a kakás pelust)

Mindig elbújt…

Akkor levettem egyszerűen a pelenkát ( decemberben) 2,5 sem volt még.


Első nap pisi fele ( 4-5) a bugyiba ment.. széklet egy sem( napi 4 szokott lenni abban az időben)

Mert ő a 30 percenként picit pisilek típus volt

2. Nap csak 2 baleset volt.


Onnan pedig nagyon elvétve.



Viszont ő az éjjelit plusz 1 év volt leimádkozni.. heti 1 baleset volt 1,5 hónapig.

Most 3. Hete száraz az ágy.


Közben a kicsi nekem is 2 éves.

Minden kaka után mindig szól, van, hogy előtte is, de türelmetlen a wc-n kivárni..hamar van inger neki.

Nem bújik el..

Nyáron tervezem levenni én is a pelenkát.

2022. ápr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek.
2022. ápr. 4. 15:09
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen hosszan akarsz "próbálkozni", milyen sokat akarsz mosni.

Két gyerekem is kivárással magától lett szobatiszta. Többek szemében "későn", mert egyikük 3,5, másik majdnem 3 volt, de cserébe stressz- és balesetmentesen, egyik napról a másikra.

2022. ápr. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%

Az enyém 2,5 évesen szólt, hogy neki nem kell pelenka, ő már nagylány, úgyhogy aznap nem kapott. Be is pisilt kb. nyolcszor. Másnap már csak ötször. Harmadnap kétszer. Egy hét alatt stabilan szobatiszta lett nappalra.

Most 4 éves, de éjjelre még mindig ráadom, minden második éjjel tele is lesz neki. Nem tetszik neki, de megígértem, hogy ha egy hétig minden éjjel száraz marad, akkor többé nem kell azzal aludnia. (Szegény nem tudja, hogy ez akár iskoláskoráig is eltarthat.)

2022. ápr. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!