Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Dacból nem akar vécére/bilire...

Dacból nem akar vécére/bilire menni, vagy mégsem "szobatiszta"?

Figyelt kérdés
Lányom kb másfél hónapig "szobatiszta" volt, azért teszem idézőjelbe, mert mondjuk a kaki még sajnos a bugyiba ment, de pisilni már nem pisilt be, hanem szólt és akkor gyorsan mentünk a vécére. (2 év 2 hónapos most) Sajnos aztán elkaptuk a koronavírust, és pár napig lázas volt, rosszul volt, természetesen visszakerült a pelus mert nem is akart hallani se a vécére járásról (engem sem érdekelt akkor). Ez volt két hete, már teljesen jól van, azonban (az esti fürdés előtti vécébe pisilésen kívül) nem hajlandó se vécére, se bilire ülni, teljesen visszaszokott a pelenkára... néha megkérdezem, h kell-e vécére menni, hatalmas NEM a válasz... nem is akarom erőltetni, de annyira furcsa, h a betegsége előtt nagyon büszkén járt a vécére... nagyon elrontottam valamit? Tudom, hogy még kicsike, bőven van időnk, csak nekem ez nagyon furcsa. Félek, h dacból sem akar vécére menni (a mániája mostanában a NEM, mindenre nem a válasz és semmit nem akar csinálni ami nem az ő ötlete...) Egy hónap múlva derül ki, h felveszik-e az óvodába, ha igen, akkor fogok megijedni kicsit, mert azt hittem készen állunk rá lassan. Volt esetleg valakinek ilyen?
2022. máj. 6. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Legkésőbb nyáron rájön majd, hogy a pelenka baromi meleg. Majd akkor szobatiszta lesz, ha nem előbb.
2022. máj. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen természetesek az ilyen visszaesések. Legtöbbször az idő megoldja. A fiammal voltam hasonlóan. Aztán 3 évesen egyszercsak hopp, teljesen szoba és ágytiszta lett
2022. máj. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%
És ha azt mondanád nem mehet wcre,kötelező a pelusba pisilni? Csak egy ötlet 😄
2022. máj. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%

Az én két és fél évesem is mostanában kezdett felkelés után bilibe pisilni. De persze elôfordul hogy álmosabban ébred, és van, hogy csak azért is NEM a válasz, ha megkérdezem, ráül-e a bilire.

Ilyenkor én mindig azt mondom “Jó, mert most a mackó akar a bilire ülni”, aztán fogom a mackót, vagy bármilyen kéznél levô plüsst, és sétáltatom a bili felé. Erre mindig azonnal felpattan a lányom, hogy “Neeem!Én ülök rá!”, és már szalad is a bilihez.

Nálunk mindig beválik ∶).

2022. máj. 7. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!