Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Éppen szobatisztuló/szobatiszt...

Éppen szobatisztuló/szobatisztává váló gyerekkel ti mentek játszótérre meg olyan helyekre, ahol nincs mosdó elérhető közelségben?

Figyelt kérdés

Hozzánk relatíve közel van több játszótér is, de mindegyik (gyerektempóban) 10-15-20 perc séta, és hát nem is biztos, hogy a gyerek meg akarja szakítani a játékot azért, hogy hazamenjünk egy pisilésért. Viszont számomra érthetetlen módon ezek a sima játszóterek nem rendelkeznek mosdóval, ha egy 2-4 éves gyereknek éppen a legjobb játék közepén kell pisilnie, akkor mehet a bokorba vagy a fa mögé (télen főleg jó buli, kihalászni az 500 réteg ruhából, de meg amúgy is, ne már).

Mi még csak most kezdjük a szobatisztaság dolgot, 2,5 éves a kislányom, de elvileg alap szabály, hogy amint levesszük a pelust, már nem kapja vissza, nehogy összezavarja. De hát egy ekkora gyereknél még kb az is jó, ha szól előre, és akkor van idő pont elszaladni a vécéig-biliig, de a játszótéren? Annyi ideig biztos nem tudja tartani, amíg hazaérünk, nem beszélve arról, hogy ha 10 perccel érkezés után találja ki, hogy neki most pisilnie kell, és akkor megint haza, majd vissza? Még ha viszek bilit magunkkal a játszótérre is, akkor is mi a fenét kezdek a produktummal? :D Vagy addig ne menjünk ilyen helyekre egyáltalán, amíg stabilan nem szobatiszta, és akkor potenciálisan hónapokig ne lépjünk ki a lakásból (kert nincs, belváros közepén lakunk, még erkélyünk sincs), mert nehogy pont akkor jöjjön rá a gyerekre a pisilhetnék? Ez azért nem egy életszerű gondolat, de őszintén nem tudom, hogy kéne ezt jól csinálni.


Ezt hogy kell elképzelni a gyakorlatban? Nálatok hogy működik/működött? Egyáltalán miért van az, hogy a kisebb játszótereken nincs legalább egy toi-toi vagy valami? Nemrégiben egy egészen nagy gyereket vitt haza az anyja, ilyen 5-6 éves forma volt, mert bepisilt és nem volt náluk váltás ruha, de a gyerek annyira jól érezte magát a játszótéren, hogy nem akart hazamenni vécére (pedig ők pont ott is laktak az egyik szomszédos házban, közvetlenül a játszótér mellett, nem is akkora távolságban, mint mi). Ha egy nagycsoportos óvodás/elsős iskolás gyereknél előfordulhat ilyesmi, akkor még kisebbeknél, főleg akiknek ráadásul új is ez a dolog, mégis mire számítunk?


2022. okt. 27. 10:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm nálunk is hasonló a probléma.


Most kezdett el bilizni a gyerek, de én még pelenkát adok rá kintre mert sok a baleset. Viszont nem fogok nyárig várni ezzel, mert most érdeklődik a dolog iránt.


Nálunk alapból pelenka van rajta, mert az esetek 70%-ban nem szól, a maradék 30%-ban meg rohan bilizni szóval érdekli, csak még nem teljesen tudatos ezzel kapcsolatban.

2022. okt. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
80%

Nem érett meg rá, ha balesetek vannak. A megérés azt jekenti, tudja tartani, nem csak hogy jelzi.

2,5 évesen megpróbáltam, bepisilt stb.. Hagytam. 2 hónapra rá egyik napról a másikra és sosem volt baleset azóta, még alvasnal sem.

Szerintem felesleges stresszelni magadat is meg a gyereket is, raer még.

2022. okt. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
86%
Amikor szobatiszta lett a fiunk, akkor amíg nem volt biztos, addig, ha mentünk valahova, ment rá a pelenka. Otthon pedig le volt véve. Nem zavarta meg, nem is kerültünk emiatt kellemetlen helyzetbe. Mondjuk ez maximum 2 hét volt. Utána maximális biztonsággal szobatiszta volt.
2022. okt. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amúgy nem olyan gáz, ha egy gyerek a bokorba pisil. És? A macskák és a kutyák is. Ha kakil akkor mondjuk nyilván szedjük fel, ahogy a kutya után, de en ezt nem elem meg olyan tragédiaként.
2022. nov. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!