Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Létezne hogy 10 hónaposan...

Létezne hogy 10 hónaposan érett a bilizésre?

Figyelt kérdés
Lányunk az esti fürdésnél miután leveszem a pelusát (e közben kisasszony áll) autómatice pisil :) de már napok óta :) Ma pl. mondtam neki hogy ps ps ps és pisilt egyből! Nem lenne korai ha elkezdeném megbarátkoztatni a bilivel???

2012. máj. 16. 00:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%
Valszeg psps nélkül is pisilne. Ez egy reflex nála ha leveszed a pelust ettől még nem alkalmas a bilizésre.
2012. máj. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Az en 4 honaposom is automatikusan pisil, ha leveszem a pekusat. Ma mondtam, hogy psps, akkor is pisilt levett pelus mellett.

Olvasd vissza,amit irtal es rajossz, hogy ennek semmi koze a szobatisztasaghoz.

2012. máj. 16. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy lehetetlen.

A nővérem egy éves korára teljesen szobatiszta volt. Elég volt hozzá annyi, hogy a kertbe pelenka nélkül bepisilt. Vígasztalhatatlanul sírt egy darabig, és többet nem pisilt pelenkába se.

Nem egyformák a gyerekek. Szerintem próbáld meg, mit veszíthetsz. Csak arra figyelj, ha látod hogy annyira még nem tetszik neki a bili, ne próbálkozz vele jó ideig újra.

2012. máj. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

A lanyomrol leveszem a pelust, elmegy a fürdőbe, leguggol a szonyegre, és oda pisil. Minden este. Mégsem érdekli a bili, és nem is szól, ha kell pisilni. Pedig ha pelenka van rajta, akkor is leguggol pisilesnel. Szóval azt mar érti, hogy pisi lesz, de meg nem szól.

Szerintem 10 honaposan meg korai kicist, majd talán egy eves kora körül lenne erdemes, és meg akkor sem biztos, hogy érdekli majd. A lanyom most 14 honapos.

2012. máj. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem a pisilés a lényeg, hanem, hogy visszatudja e tartani, szerintem még nem alakult ki, ahhoz még pici.
2012. máj. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
ha nem erőlteted neki, megpróbálhatjátok a bilit.
2012. máj. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A fiam is minden este pisil este, amint leveszem a pelusát és a fürdővízben áll, úgy 7-8 hónapos kora óta, de nem gondolnám, hogy ennek bármi köze lenne a szobatisztasághoz.
2012. máj. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

reflex ahogy írják :)

amúgy az a furcsa, hogy (és nem megbántásból írom!!!) 10 hónapos korra azért már el szokott kopni ez a reflex.

szóval szerintem még nagyon messze vagytok a bilizéstől, pont az ellenkezője lenne a lényeg, hogy visszatartsa mondjuk a fürdés végéig, nem pedig ahogy megérinti a hűvös levegő egyből pisil. ezt egy újszülött is megteszi mégse érett a szobatisztaságra :)


szerintem bilit vegyél, ismerkedjen és jövő nyáron bilizettek. én azt gondolom, hogy lányoknál 1,5 éves kor után érdemes elkezdni, fiúknál kicsit később 2 éves kor után.

én fiamnál 2 éves korától próbálkoztunk, most 2,5 éves, nappalra szobatiszta :)

így azért már látom mi kell hozzá, pl. míg nem tudja letolna a nadrágját, hiába is értené meg a bilizés lényegét, nem fog menni és ugye 10 hónaposan szólni se tud, tehát még egy érv, hogy tök felesleges.

2012. máj. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat..... ide vagy oda reflex amióta ő megszületett soha nem volt ilyen hogy amint leveszem a pelust pisilne.... Ezt most egy pár napja csinálja ezért gondoltuk ezt az apjával....! És hát nem sértődtem meg de nem is gondolom ezt nála testi fejlentlenségnek és nem hasonlítanám csecsemőhöz! És ahogy írtam barátkoztatni akarom a bilivel, mittom én összekötve az esti fürdő láttán a ráülök a bilire mechanizmust! Nem azt írtam hogy holnaptól eldobjuk a pelust és ráültettem a bilire! Ennek ellenére nagyon flusztráltan válaszolgattattok! Nem értem miért kell bántani az embert ez csak egy szimpla kérdés volt..... ezért nem kérdezek én itt hetek óta semmit :( sziasztok!
2012. máj. 16. 11:10
 10/16 anonim ***** válasza:

csak félreértetted.

semmi gond nincs a babáddal, csak azt próbáltuk elmagyarázni, hogy ez nem a szobatisztaság felé vezető út egy állomása, ez ettől függetlenül a legtöbb babánál megvan.

sajnálom, ha megbántottalak.


bilivel ismerkedhettek ha szeretnél és a babád is partner, de igazán jövő nyáron próbálkozzatok, akkor már eredményre is számíthatsz

2012. máj. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!