Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Létezne hogy 10 hónaposan...

Létezne hogy 10 hónaposan érett a bilizésre?

Figyelt kérdés
Lányunk az esti fürdésnél miután leveszem a pelusát (e közben kisasszony áll) autómatice pisil :) de már napok óta :) Ma pl. mondtam neki hogy ps ps ps és pisilt egyből! Nem lenne korai ha elkezdeném megbarátkoztatni a bilivel???

2012. máj. 16. 00:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A szobatisztaság egy idegrendszeri érési+ egy tanulási folyamat együtt. 10 hónaposan még mindkettőre éretlen. Semmit nem érsz el vele, ha időközönként bilire ülteted és éppen oda pisil. Ez nem szobatisztaság. Felesleges kínlódás.
2012. máj. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Kínlódáááás??? Hát ne haragudj utolsó de én a gyerekemmel semmit nem neveznék kínlódásnak! És ahogy írja valaki nem lehetetlen hogy valaki tizenpár hónaposan szobatiszta!
2012. máj. 16. 15:58
 13/16 anonim ***** válasza:
Jaj kérdező, te olyan kötekedős vagy.A gyereked akkor a ps, ps-re vécézik, ha ez jó neked, akkor képzeld, hogy mindjárt az lesz. Szerintem tapasztaltabb anyukák válaszolnak és segÍteni próbálnak. És képzeld nem egyszerű bilire szoktatni, mint, hogy később lesz olyan, hogy lever a vÍz, de hát te biztos vigyorogva végig csinálsz mindent.
2012. máj. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
59%
11. vagyok. 2 gyerekem van. Igenis, a szobatisztaságra szoktatás elég kínlódás. 2.5 éves a fiam, teljesen magától akart a bilire ülni. Folyékonyan beszél, így tud szólni, ha pisilnie/kakálnia kell. Mégis előfordulnak balesetek. És igenis kínlódás a pisit takarítani, a játszótérre bilit cipelni magunkkal, mert kint nem hajlandó pisilni, még nem mindig észleli időben ha pisilni kell, így előfordul, hogy be is csurog neki. És ez bizony kínlódás. És nem hiszem, hogy érdemes ezt tizenvalahányhónaposan elkezdeni, mert attól nem lesz hamarabb szobatiszta, csak többet takaríthatsz utána, a gyerek meg frusztrált lesz, és megutálja az egészet.
2012. máj. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nekem az jott le, hogy a kerdezo meg volt gyozodve, hogy szupergyereke van, az atlagnal sokkal erettebb, de ebben a hiteben nem nyert megerositest, emiatt tamad, belekot egyes szavakba.sajnalom, szerintem nem akart senko sem bantani, csak leirtak, hogy valoszinuleg meg nem erett a bilire a gyereked.
2012. máj. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Jó köszönöm! Nem hiszem sem azt hogy szuper gyerek és se azt hogy éretlen a kis agya vagy hogy csecsemő reflexe van amit ki kellett volna nőnie! Szóval akkor nem biliztetem még, jó így?? Ja és nem támadok én, nem vagyok farkas kutya..... :)
2012. máj. 17. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!