Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Fáj neki a kakilás. Hogyan...

Fáj neki a kakilás. Hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés

Kislányom két és fél éves.

Sajnos még soha, de soha nem sikerült még csak rávenni se, hogy a bilibe pisiljen, vagy kakiljon, vagy, hogy egyáltalán ráüljön.

Őszintén szólva, titkon el is vagyok keseredve,de igyekszem nem erőltetni a dolgot, várok, hogy "megérjen" rá.

Ott van a bili mindig szem előtt, tudja is, hogy mire való. Szoktunk beszélgetni róla (amikor olyan kedve van), meséltem már neki pisi és kakimanóról, aki a biliben lakik, és meg kellene etetni őket. De, ha finoman megkérdezem tőle, nem akar-e ráülni a bilire (akár ruhástól, akár ruha nélkül), akkor vad ellenállásba kezd, és nem, nem, nem! "Nem kell megetetni a kakimanót!" kiabálja.


Ez az egyik problémám, de jelenleg ez a kisebbik gond. Gondolom, idővel ez majd megoldódik (legalábbis minden gyerek szobatiszta lesz egyszer, ki előbb, ki később, de mindenkinél eljön ez az idő)


Ami nagyobb aggodalmat okoz, panaszkodik, hogy fáj neki a kakilás. Régebben szépen kialakult nála a napi-kétnapi rutin, gyakran kakilt megfelelő mennyiséget, nem volt gond (kisbabaként ugyan szorulásos volt, majd ez szépen elmúlt)


Jó fél éve szenvedünk azzal, hogy képes napokig visszatartani a kakit. Már görnyedve jár, rugózik kínjában, és kiabál, hogy nem kakálok, nem kakálok! Látszik, hogy szorítja, de azért sem hajlandó elengedni a dolgokat, végül sírva kakil. Amúgy a végtermék egyáltalán nem kemény, tehát nem igazi székrekedése van, hanem nem engedi el a dolgot, iszonyatosan rástresszel. Én igyekszem nem ügyet csinálni a ebből az egészből ,érezze azt, hogy ez a kakilás dolog tök természetes dolog, mindeni szokott, és megy az élet tovább utána.


Elvittem orvoshoz, ő felnyúlt neki (három felnőtt fogta le szegény gyereket közben), majd csak annyit mondott, hogy pszichés eredetű a dolog, kúpozzam, meg hogy ez összefügg a szobatisztasággá válással, és ne erőltessem a bilit (de akkor még nem is volt a bili szóba hozva)


Szóval, azóta, hogy a doki belenyúlt a popsijába vizsgálatkor, azóta még csak azt sem engedi, hogy megtöröljem, kész tortúra az egész tisztába rakás. Képes még gyertyába is felemelkedni kakis fenékkel, kitekeredik, ordít, és még beszélni is elfelejt, kiveri a víz szegénykémet. Fél óra, míg egyáltalán tisztára töröljük a nagydolog után. A kúpot meg egyenesen esélytelen felrakni neki, úgy szorítja a popsiját.


Néhány napja elkezdett arra panaszkodni, hogy fáj a kakilás!

Nagy nehezen sikerült megnézni neki, hát látom, hogy a lyuk környéke kb. két cm-es sugárban iszonyatosan ki van pirosodva neki, olyan, mintha valami kimarta volna. Kb. egy hete még teljesen szép volt neki, nem volt kipirosodva.


Mást nem találtam otthon, így Reparon krémmel kentem be neki, de alig tudtam, mert úgy ellenkezett. Nem tudom, hogy az jó-e rá?


Vagy mivel kezeljem? Járt már más is így?

Ha nem muszáj, nem vinném orvoshoz, nem szeretném újra stresszelni, hogy a doki megint ott matasson neki.


2014. márc. 23. 14:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
A lányom nem rég volt hasonló én megkerdeztem a hàzi orvounkat és javasolt egy krémet ha érdekel megirom neked regge. Azzal kezeltem és par nap alatt elmúlt és akkor mondta,hogy csipte a kaki a popsiját.
2014. ápr. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Szia! Bár valamit, egész picit javult a helyzet, de még mindig szenvedünk. Megköszönném, ha megírnád a krém nevét!
2014. ápr. 5. 23:30
 13/23 anonim ***** válasza:

szia!


én egy régebbi válaszadó vagyok. (mindegy nem ez a lényeg)

a lányomnak is 4 napja nem volt széklete, mikor elmentem a gyógyszertárba egy kis hashajtószerűségért. ajánlott a patikus hölgy egy homeopátiás golyócskát, a nux vomica 15 ch-t. 2x5 golyócskát kell enni naponta és az első nap éjszaka szólt, hogy neki kaka, aztán másnap reggel is használta a bilit.

tehát bátran merem ajánlani ezt a szert.

2014. ápr. 6. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
a lényeget elfelejtettem írni, tehát a gyógyszerész kérdezte, hogy közel áll-e a szobatisztasághoz és netán visszatartja, mondtam, hogy elég valószínű, mert azt mondja, hogy be van zárva a popója. és mondta, hogy ez a nux vomica pont erre van, hogy feloldja ezt a fajta érzést a gyermekben.
2014. ápr. 6. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

De rendesek vagytok!!!!


Ki fogom próbálni ezt a homeopátiás bogyót, hátha segít a lányomnál is.


Igen, ez a helyzet nálunk is, hogy visszatartja, aminek okát igazából nem értem. Kiegyensúlyozott családi légkörben él, nálunk nincsenek veszekedések, nincs feszültség,nincs útban kistestvér. Talán csak a közelgő óvodakezdés (amiről beszélgettünk már) lehet az egyedüli momentum, ami félelmet kelthet benne.


Igazából nincs székrekedése, mert ami mégiscsak kijön nagy bánatára, az abszolút nem kemény. Ő nem azon erőlködik, hogy kakilni tudjon, mint a székrekedésesek, hanem láthatóan azon, hogy ne nehogy kijöjjön bármi is onnan.


A pirosság teljesen elmúlt neki a popsiról, végülis használtuk még egy ideig a reparont,és hintőporoztam neki, így néhány nap alatt teljesen rendbe jött.

Már törölni is engedi, tehát itt is előre léptünk. Viszont apát kiküldi a szobából olyankor, hogy ő nem láthatja a műveletet.

De a kakit ugyanúgy visszatartja, és a bilit sem akarja használni, igaz, nem is erőltetem. csak kakilna végre normálisan!

2014. ápr. 6. 10:09
 16/23 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy tojnék előtte néhányszor, hogy lássa azt, hogy nincs abban semmi félelmetes. A fiamnak is rögtön meg fogom mutatni, miként kell a kertben lehugyálni a sufi oldalát, s utána megrázogatni a p.csöt, ha kicsit idősebb lesz.
2014. ápr. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

:) Igen, ezt is kipróbáltuk már. Nagyon nem tetszett neki, amikor látta, hogy lemegy az anyag. Azóta sír, ordít, mint a sakál, ha látja, hogy indulok a vécé felé, hogy "Anya nem kakál!!! Anya nem kakálhat!!!" Szóval, ez nem jött be. Sőt!


Amúgy a saját végtermékét meg képes sokáig nézegetni a pelenkában(már amikor sikerül produkálni egy értékelhető adagot), és örül neki, majd ő dobja ki a használt pelust a kukába. Szóval, nem tudom, hogy hová tegyem a dolgot.


A gyógyszertárosunk szerint fél a változásoktól az életében(pelenkáról való leszokás-át a bilire-vécére, közeledő óvodakezdés, egyre több önállóságot várunk el tőle), és ez okozza.Szerinte sok-sok türelem kell hozzá, amíg ez helyrejön.

2014. ápr. 16. 13:58
 18/23 anonim ***** válasza:
Talán a lehúzás hangjától fél. Próbáljátok megszoktatni vele a wc közelségét, működését. Játsszatok vele a kagyló közelében. Hadd fogja meg, ha akarja. Legfeljebb ebben az időszakban neked lesz a legtisztábban tartott wc-d a megyében. :)
2014. ápr. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
Mi?
2016. aug. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
Vidd orvoshoz.
2016. aug. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!