Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » "Erőltessem" a szobatisztaságot?

"Erőltessem" a szobatisztaságot?

Figyelt kérdés

Holnap lesz 2 éves a lányom!

17 hós volt, amikor vettünk egy bilit. Elmondtuk mire való, azóta használja, de már egy ideje a WC szűkítőre jár.

Nagy dolog ügyben szinte mindig szól!

Ha nem otthon vagyunk, akkor nem.

Kapott egy rakás bugyit és amikor WC-n van, közli, hogy utána azt kéri, nem pelust.

Oké, adtam rá ma is, de 4 bepisilés volt! Nem akar a bokorhoz pisilni, ha nem otthon vagyunk.

Pedig egyszer már sikerült egy fához pisilnie.


Lehet, hogy még nem képes a vizeletet is tartani? Vagy ha már érzi, jön is?

Este azt mondta, holnap is bugyit kér és én büszke vagyok Rá, h nem tántorítja el a kudarc. Nem is szidjuk le, de mondjuk, hogy szólhatott volna és annyira idegesítő, mert okos, értelmes kislány.

Ha kérdezem, mikor kell szólni, mit kell mondani, elmondja, de ott...

Pontosítok. SZÓL, de csak akkor amikor már csurog...

Ti mit tennétek?


Anyum szerint hagyjuk még, a gyereket csak "kínzom" a megfelelési vággyal, és még nem érett rá.


Más anyuka szerint tartsak ki, ha újra pelust kap nappalra, összezavarodik és érzi, az a könnyebb út.


Nekik nehéz, mert sokkal macerásabb a pelenka nélküli lét.. :D


Van, aki tanácsolta a bugyi pelust, és attól még szólhat, ha pisilnie kell. De szerintem tudná, h az is pelenka, ráadásul abba, ha bepisil, nem is vesszük észre és akkor azt látja, hogy mégis lehet a bugyiba pisilni?


Ti mit tennétek?


2014. máj. 20. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mellőzd egy darabig. 2 éves, valóban kicsi még rá, viszont már elkezdte ami jó. De csodát ne várj, nem olyan egyszerű ez. Ha kéri adj rá bugyit, de nem kell semmit sem erőltetni, van ideje leszokni.
2014. máj. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne várd hogy 1 nap alatt szobatiszta lesz!

2-3 hét!

Ha most elhatározod, tarts ki, nincs pelenka, lehet 2-3 hétig napi 5 x bepisil, de itta jóidő, kimosod, hamar megszárad!

Ha bent lepisil ezt azt, ne szidd le!

Vigyél sétához is váltás ruhát!

Bokorba nehezebb pisilni mint bilibe, wc-be, mert fújja a szél a nuniját, furcsa neki a póz, vissza tartja, nem tudja elengedni a pisit, mert feszíti magát, hogy ne ejtsd el, kapaszkodik...

Az arrébb van hogy bokorba pisil!

Mielőtt elmentek pisiltesd meg, s csak 1 óra játszóterezést oktatás be az elején

2014. máj. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én visszaadnám rá a pelust. Szerintem még nem érett arra, hogy az inger felismerése után képes legyen visszatartani, amíg nem jut el a wc-ig.


2 évesen az én kislányom is ezt csinálta. Tudta, mire való a bili és szólni kell, de csak akkor jajongott, amikor már bepisilt :-). Én kb. 2 nap után visszaadtam rá a pelust. 2,5 évesen 2-3 nap alatt lett szobatiszta, ráadásul télen.

2014. máj. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!