Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » A 4,5 eves lanyomat, hogy...

A 4,5 eves lanyomat, hogy szoktassam le az ejszakai pelenkarol?

Figyelt kérdés
Nappal mar regota teljes biztonsaggal szobatiszta, ejszaka viszont hiaba probalkozunk. Ha tobbszor felkeltem ejszaka pisilni, akkor szaraz reggel a pelus, ha nem o nem kell fel azert, hogy pisiljen. Azt mondja, azert van a pelus, hogy belepisiljen. Hiaba mondjuk neki, hogy nem azert van, hogy ha veletlenul bemegy, ne legyen pisis az agy. Nem hajlando elaludni pelenka nelkul.

2014. júl. 18. 21:31
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Van egy 6 hetes kislanyom is, igy veluk alszok, igy a hallotavolsaggal nincs baj. Tul fatadt, egyszeruen nem ebred fel. Mikor keltem pisilni is olyan almos, hogy elalszik a wc-n. Pedig idoben fekszik, es meg delben is alszik. Egyebkent delben mar nagyon regota nem pisil be. Csak ugye az ejszaka az hosszabb.
2014. júl. 20. 10:55
 12/18 anonim ***** válasza:
53%
Unokahúgom másfél évesen szobatiszta volt nappal, de éjszaka még 4 évesen is pelenkája volt. 6-7 évesen még hetente- kéthetente bepisilt éjszaka. Gyerekorvos szerint éretlen volt az idegrendszere. 8 évesen pisilt be utoljára.
2014. júl. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Koszi!
2014. júl. 21. 13:14
 14/18 anonim ***** válasza:
59%

[link]


Olvasd el, itt elég jól érthetően írnak róla.


5 éves korig nem nagyon foglalkoznak a problémával, mert igen gyakori jelenség a kisgyerekeknél (10-15 %, csak itt nálunk nem reklámozzák, olvashattad, hogy sok okos hozzáértő és tapasztalt rögtön azt írja, hogy vedd le a pelenkát... No comment, és engedd el a füled mellett :P ). Családon belük öröklődik is egyébként.

A nagylányom 17 hósan stabilan szobatiszta volt nappalra, éjjelre 3 éves is elmúlt már, mire az lett. Aggódtam persze, de 5 éves kora után foglalkozott volna a témával a gyerekorvos, azt mondta addig belefér. Gyakran egy úgy nevezett antidiuretikus hormon ( [link] hiánya okozza (és nem szülői hanyagság), ez egyszerűen később indul be, és azt hiszem 6 éves kor körül gyógyszeres kezeléssel pótolják, ha akkor is fennáll a probléma.

Másik ötlet még a csepp-csengő: [link]


De 4,5 évesen még szerintem ne aggódj, magától is rendeződhet. Én lányomnál egyik napról a másikra oldódott meg, és ébredt szárazon.

2014. júl. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
59%

Nem értem, miért jó lepontozgatni azokat, akiknek a gyereke nem lett 2 évesen ágytiszta.

Bizonyára nem volt vele gondjuk és egyszerűbb a szülő felelősségére fogni, mint egy kicsit utánaolvasni.


Kérdező! Hasonló helyzetben vagyunk, 4,5 éves a fiam, éjjelre sajnos még kell a pelenka, bár az utóbbi időben volt pár száraz pelenka reggelre, úgyhogy bizakodom. Az éjszakai ébresztéssel próbálkoztunk, úgy pisiltetem, hogy fel sem ébred rendesen, hiába próbálkozok, dülöngél közben össze-vissza, gyakorlatilag akkor is alszik, reggel sem emlékszik rá.

Magyarul még nem érettek hozzá, akármennyire is szeretnénk. Sajnos sürgetni nem lehet, nem is szabad erőltetni.

2014. júl. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nálunk is ugyan így történik, egyik éjszaka külön szólam neki, hogy ne aludjon el a WC-n, mert beleesik. tiszta kóma, amikor felkeltem. Így tényleg nincs értelem, csak azért mert néhány nehézfejű anyuka úgy gondolja. Úgy döntöttem, hogy szépen kivárom. Egyébként a kolléganőm lánya és az én lányom között 3 hónap korkülönbség van és ott is még ugyan ez a helyzet. Ők is próbálkoztak a keltegetéssel, de ott sem volt értelme. Annak a kislánynak is még csurom vizes a pelus reggel. Nem hiszem, hogy ennyi anyuka felelőtlen lenne. Sajnos nem most tapasztalom először ezen a fórumon, hogy úgy okoskodnak, hogy utána sem néznek. aztán ha az ember mást ír, mint amit ők gondolnak fogják és lehülyézik. Bocsánat a kifejezésért!
2014. júl. 24. 11:11
 17/18 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 8 éves, és még mindig pelenka kell neki éjszakára. Nappal 2 és fél éves kora óta szobatiszta. Számtalan orvost és vizsgálatot végigjártunk, semmi testi-lelki problémát nem találtak. Annyit mondtak, nagyon mélyen alszik, nem ébred fel az ingerre. Nem tudunk mit tenni, marad egyenlőre a pelus. Próbáltuk mi is nélküle, de mindig ágyneműmosás lett a vége.
2014. júl. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Az én lányom 4 évea,2 hónapja teljesen szobatiszta.addig minden este ő döntötte wl hogy bugyi vagy pelus.hagytam hogy az ő döntése legyen.esténként lefekvés elött kevés folyadék illetve még pisil.ő viszi be a szobájába a bilit mielött lefekszik,tudja hova tette.így nem kell kimenni a wc-re.éjjeli fény marad neki.álltalában reggelig nem pisil,de előfordult már hogy pisilt éjjel a bilibe . Ha megérett rá akkor lesu ágy tiszta is.hagyd hogy ő döntse el és irányîtsa a maga szükségletét
2018. okt. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!