Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért pisil be újra a 3 éves...

Mofli211 kérdése:

Miért pisil be újra a 3 éves kislányom?

Figyelt kérdés
Még nem volt 2 éves sem és teljesen szobatiszta volt. Most márciusban megszületett a kistesó, és azóta folyamatosan bepisil. Van hogy napjáben 4-5 alkalommal is. Hiába szólok rá, hogy bilizzen, gyakran alig ér el a biliig a felét már beereszti. Próbáltam már minden módszert, kevesebb folyadék, a szobában tartottam a bilit, magyaráztam szépen, büntettem, már ki vagyok nagyon bukva. Hozzátenném, hogy kb 1 éve teljesen megváltozott, szemtelen, nem hallgat senkire és semmire, ha százszor mondom el, h nem szabad akkor is a rosszat csinálja, egyszerűen mintha nem önmaga lenne, ha le kiabálom, rám üt, belém rúg! Nagyon idegölő ez már egy éve így megy. Pedig mindene meg van lassan ovit rendezhetnék be annyi mindene van. Miért csinálhatja ezt? Segítsen valaki
2014. szept. 25. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Nem nyilvánvaló? Féltékeny a kistesóra.
2014. szept. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Féltékeny a kistesójára. Úgy érzi, vele már nem törődsz annyit.
2014. szept. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Így van, féltékeny. Ugyanakkor márciusban szültél, lassan október van. Ideje lenne szakember segítségét kérni, Ennyi idő után már rendeződnie kellett volna a dolognak. Vagy esetleg az ovit is most kezdte?
2014. szept. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is az ovira akartam rákérdezni. De a korai szobatisztaság után is van ilyen visszaesés. Alvás közben is, vagy egyébként ágytiszta? Ilyen is van, pszichés alapon.
2014. szept. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ebben a korban a bepisilésnek csak ritkán van szervi oka, inkább lelki oka van. A bepisilés oka a lányod esetében a figyelem hirtelen elfordulásának a következménye. Márciusban született a kisbaba és most mindenki, de főleg te a kisbabával foglalkozik. A 3 éves lányod a bepisiléssel próbál magának több figyelmet kieszközölni. Ezt nem céltudatosan csinálja a lányod, automatikusan sajátítják el a gyerekek, akár pozitív akár negatív figyelmet keltenek fel ezzel. Amit tehetsz, hogy nem reagálsz hevesen a bepisilésekre. Ne kiabálj, ne büntesd, egyszerűen cseréld le a ruhát/ágyneműt és csináld tovább a dolgod, mintha nem történt volna semmi sem. Most sok pozitív figyelemre, közös játékra és beszélgetésre van szüksége veled. Ha bepisil, akkor csak annyit mondj neki, hogy biztosan te sem érzed jól magad ilyenkor, kellemetlen ha pisis lesz a ruhád/ágyneműd. Soha ne szidd le főleg úgy, hogy mások is vannak ott, mert ezzel csak nagyobb bajt csinálhatsz. Találj ki valamiféle jutalmazást arra az esetre, amikor szépen használja a bilit. Olyan dicsérd meg nagyon és jutalmazd őt valamivel, amiben megállapodtok.Viszont ha pár héten belül ez nem oldja meg a problémát, akkor mindenképp érdemes pszichológushoz fordulni.

Egy ovónő

2014. szept. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát. Már én is sokat gondolkodtam azokon amiket leírtatok,de igyekszünk minnél több időt tölteni a nagy lánykámmal is. Főleg, ha főzök, a kicsi alszik, vagy ha munka után eljön anyósom, vagy párom, ha este hazaér.közösen fürdetjük mind két gyerkőcöt, közös vacsi, esti játék, a hétvége pedig csak a miénk.Ennek ellenére akkor kevés a rá szánt idő??! Az ovira visszatérve, még nem járunk, csak jövőre mert férőhely miatt nem jutottunk be, de ha továbbra is fenn áll a problémánk tényleg dokihoz fordulunk. Csak azt nem értem, h ha utazunk, vagy elmegyünk a játszóházba ( reggeltől délig) sosem pisil be.Tényleg érdekes kis gyerkőc, csak itthon pisil be akkor ez miért lehet?
2014. szept. 27. 14:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Próbálj neki a kicsivel kapcsolatos feladatokat adni, például kérd meg, hogy hozzon neki pelenkát, vagy előkét, vagy akármit. A gyerekek szeretnek szivességet tenni.A féltékenységét kell tompítani, a biztonságérzetét kell erősíteni. Hozd hozzá közelebb a kicsit úgy hogy ő legyen most a középpontban, mesélj neki, hogy ő is ilyen volt stb. mert megviseli ez a helyzet. Így talán nem érzi olyan mellőzöttnek magát.
2014. okt. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!