Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Elfogyott a pekenka, de a...

Elfogyott a pekenka, de a kisfiam csak abba hajlandó?

Figyelt kérdés
Nos tegnapelőtt elfogyott,elfelejtettem venni,de azóta direkt nem vettem. 3 és fél éves a gyerekem es mar megorulok,hogy pelenkaba hajlando csak kakalni. Azt mondtam neki-meg lehet kovezni,hogy hazudok-, hogy voltam boltban,de azt mondtak, hogy mar nem gyartanak pelenkat ilyen meretben,csak kisbabaknak. Ezt bevette,de nyavajog,sir,hogy nincs pelenka. Vegyek vagy mostmar hagyjam,hatha raveszi magat. Mindenfele dolgot ajanlottam,hogy majd valaszthat jatekot,ha ugyesen kaksizik. Csinalhatja bilibe,wc-be, vagy wc-be szukitovel. Melleulok ha szeretne,de csak hisztizik. Mar elegem van a pelenkazasbol,volt,hogy sokaig rajta hagytam,hatha a diszkomfort erzet raveszi,hogy wc-be nyomja,de NEM ZAVARJA,ha 1 oran at van rajta akkor sem!!!! Persze szetkenodik az egesz feneken,akkor jol fel kell emelni a labat hogy levaksrjam,de azert is hisztizik,hogy nem kenyelmes-persze,hogy nem. A lanyom 2 evesen xzobatiszta volt,pedig nem eroltettem. A kicsit sem eroltetem,de azert tudatositom benne,hogy ez nekem mar undi. Ja,meg o efogja az orrat mikor leveszem a pelenkat,de mar nem engedem,szagolja,ha mar nekem is muszaj :)
2014. okt. 17. 19:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Bocsi, de muszáj megkerdeznem, hogy sikerült rávenni a wczesre?

Nálunk dettó ugyanez a helyzet, annyi különbséggel, hogy még nem sikerült rávenni es adtunk ra végül pelust egy hét visszatartott kaki után.


Az elmos linket el tudnátok küldeni nekem is?

Köszi :)

2014. okt. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Mar nagyon,de nagyon kellett kakalnia. Tobbszor raultettem, de csak pukizott,szerintem visszatartotta. Gyozkodtem,dicsertem,hogy ugyes,igertem jatekot,fogtam a kezet,hogy egyutt nxomjuk. Aztan csak sirdogalt,hogy nem jon,kezdtem kijonni a sodrombol,mondtsm,hogy muszaj,mert hanem a doktorbacsinak kell kivenni,mert bent nem maradhat. Na,ezt nem akarta. Mondtam,hogy kedves doktorbacsi,nem faj majd,de ha nem kakal wc-be,akkor vagy a bugyiba,de azt o mossa ki,vagy a dokibacsi. Nem kakalt. Ezzel ment el egy delelott. Aztan delutani alvas utan mar tok hulyen ment,mondtam,hogy akkor megyunk,szepen kinyo ja a kolbaszt,nem fog fajni a pocakja. Raultettem,kinyomta,tok happy volt. Azota lenyelt egy ragot,de mondtam,hogy csak akkor kaphat,ha a lenye,t ragot mar kikalta. Szerintem ma reggel fog neki kelleni. Mielott megint beszol valaki,nem vsgyok rago parti,felek tole,csak ugy kaphat ha egy helyben ul szotlanul. Na,szoval igy tortent a kaksi ugy,tudom,kicsit kemeny vagyok,de az en kisfiam extramodon tepi az idegeimet a makacssavaval es a hisztijeivel,vele muszaj kemenyebben :) De o veszi,vagyis csak ezt veszi :) Sok sikert. Azert ird meg,hogy mi valt be!
2014. okt. 19. 22:15
 13/20 anonim ***** válasza:
Nekünk a bili dal vált be.(youtubon fent van)
2014. okt. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy leírtad , adott egy kis reményt :)

Erőt veszek magamon es nekifutunk megint...

Egyébként jól csináltad,gondolom aki leszol, nem szembesült ilyen problémával még; ugy könnyű ítélkezni ...

Gratulálok :)

2014. okt. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Hat,koszi,jol esik :)

Tenyleg nagyon,nagyon nehez vele az elet,es egy ilyen gyerekkel az elet bizony nem rozsaszin kod es mamoros anyasagboldogsag!

Azota nem kaksizott,irto budoseket pukizik,szoval mar a kovetkezo adag elkeszult :) Ma kert pelenkat,de mondtam,hogy felejtos. Az szep kesz ha az oviban a gatyaba nyomja :/ Remelem reggel nagyon kell neki es wc-be pottyantja.

Ird mar meg legyszi,ti hogy haladtok,mi mukodik,ide,ne privatba,hadd tanuljon belole mas is. Koszi :)

2014. okt. 20. 21:10
 16/20 anonim ***** válasza:

Egyelőre egy vírusos betegség utorengeseivel küzdünk, amit ráadásul a féléves öcsi is elkapott szóval egyelőre parkoltatom a dolgot.

Nálunk egyébként az is probléma, hogy állva kakil csak es kalandozik a figyelme. Szóval az is kihívás hogy más testhelyzet kell. Es ráadásul szorulasos típus :(

Szóval most az a terv, hogy valamilyen módon raszoktatni, hogy naponta kakiljon es akkor talán könnyebb lesz kinyomni a wcbe.

Most azt fogom csinálni, hogy ha kell ha nem ovibol hazaerve kap pelust es reggelente laevolac szirupot.

Majd írok, ha haladunk :)


Nálatok van fejlemény?

2014. okt. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Van. Szombat ota nem kaksizott, mar kell neki,de csak apaval,o meg meg dolgozik,ugyhogy megbeszeltuk,hogy beken hagyom, reggel egyutt kakalnak. A legrosszabb,hogy ejszaka meg sokszor bepisil, 7 napbol 4et biztos. De nem adhatok pelenkat,mert akkor levagna,hogy van es kerne kaksihoz is. Meg rajonne,hogy becsaptam. Ugyhogy fel fogom kelteni hajnalban,vagyis ejfel korul pisilni. :/ Szuper. Szivat engem ez a gyerek :D
2014. okt. 21. 21:05
 18/20 anonim ***** válasza:

Nálunk akkor megy ez a szöveg, hogy a másik szülővel csinál csak valamit (aki természetesen nincs pont otthon, vagy nem ér rá) amikor nagyon nem akarja azt a valamit megcsinálni.

Azaz taktika :)

2014. okt. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Ahaa,okosak am. Nem gondoltam bele,de most,hogy irod,szerintem ez is az volt tegnap.

Na,ma ovi utan kakalt wc-be, utkozben mar beszelt rola,hogy o marpedig nem fog,stb. Ahogy beleptunk,kabatostul dobtam a wc-re 3 percig folyamatosan nyomta, a ferjem ,efenykepezte,mert olyan adag jott,hogy egy felnottnek is becsuletere valna. :D A nagylanyom szakadt a nevetestol,persze sunyiban,nem akartuk a kicsit kinevetni,el ne menjen a kedve. Viszont az igeret szep szo,azt igertem ha a lenyelt ragot kikakalta,kaphat ujat,hat kapott. Mar mindennel probalom motivslni. Ja,igen,ejszakai bepisiles-mult ejjel 2x pisilt be,elegem lett,vettem a Lidl-ben pelust,szerencsere van rsjta egy hold meg csillagok,azt mondtam,hogy ez csak ejszakai es mivel ilyen vekony,csak a beszalado pisinek valo,reggel beleengedni tilos(mert azt is szokta,lusta!!!) Es csak ejszakara,a kakat nem birja el. Eddig ugy tunik siker van,de nem akarom elkiabalni.

2014. okt. 22. 20:01
 20/20 A kérdező kommentje:
Helyzetjelentes: nem tudom mikor irtam utoljara,a lenyeg,hogy azota a gyerek wc-be kakal!!!!!! El sem hiszem. Ma pl 2x is!!!! Nem nyavog,nem hisztizik,szol, hogy jell es megyunk. Mondjuk viccesen nezunk ki,mert o kapaszkodik en meg befogom az orrat :D Volt,hogy reggel en meg aludtam,mert szunet van,es a tesoja vitte el,apa torolte a feneket. Neha muszaj kemenynek lenni,nekem ez most bejott. :)
2014. okt. 27. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!