Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hány hónaposan kezdtétek el a...

Hány hónaposan kezdtétek el a szovatisztaságra való szoktatást és hogy álltatok neki?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 24. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Két éves koruk után, amikor már ők is akarták. Erőltetni értelmetlen.
2015. ápr. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A gyerek majd jelzi, amikor megérett rá.
2015. ápr. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Oké, de az enyém most töltötte a három évet, akkor is hagyjam rá? Nem tudom így oviba vinni. Vettem neki kisnadrágot, és közöltem, hogy nyáron ez lesz pelus helyett, erre közölte, hogy vidd vissza a boltba!

Három évesen is várjak türelemmel míg megérik rá?

2015. ápr. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem akarsz azzal kínlódni, hogy a gyerek visszatartja, aztán csinálhatsz neki beöntést, akkor igen, várj türelemmel.

Az enyém már elmúlt 3 éves, kb. fél éve ha látom, hogy kakilni készül, akkor megkérdezem, csak úgy mellesleg, hogy menjünk-e a wc-be. Eddig mindig az volt a válasz, hogy ne menjünk. az utóbbi két hétben viszont már többször előfordult, hogy beleegyezett. Szép lassan alakulni fog ez.

2015. ápr. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hónaposan??? Évesen! Konkrétan 2 évesen volt az első próbálkozás, amikor már felismerte az ingert, viszont nem időben, közvetlenül a dolog előtt, tehát érezte és a következő pillanatban már jött a pisi, tehát még a biliig sem lehetett elérni, illetve ekkor még nem tudta visszatartani, tehát hagytuk a dolgot.

Jó 2 és fél éves volt, amikor eljutott arra a szintre, hogy felismerte időben az ingert, tehát simán el lehetett jutni a biliig, wc-ig, illetve ha nem lehetett egyből menni, akkor vissza tudta tartani. Egészen pontosan 3 éves kora előtt 3 hónappal lett a kisfiam szobatiszta, viszont akkor egyik napról a másikra, tehát lekerült a pelus, mert láttam rajta az érettség teljes jeleit, amit az előbb le is írtam, volt az első 2 nap 1-2 baleset, de ennyi és azóta szobatiszta, 1 hónappal ezután pedig már éjszaka sem kellett a pelus.

Szóval előbb jön az, hogy a gyereknél mutatkoznak a szobatisztasághoz való érettség jelei, aztán lehet elkezdeni a szobatisztaságra való nevelést és nem fordítva.

Attól, hogy a gyerekről levesszük a pelenkát, meg ültetgetjük a bilire, attól még egy gyerek sem lett szobatiszta. Csak ha megérik rá idegrendszerileg!

De az a gyerek, aki még nem érzi, hogy kell neki, illetve nem tudja visszatartani, ott még nincs érettség, tehát a szobatisztaság kérdése sem időszerű.

2015. ápr. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

24 hónaposan az elsőt- ha már muszáj hónapban megadni :-)

23 hónaposan a másodikat

21 hónaposan a harmadikat

22-23 (milyen ciki,pont Rá nem emlékszem :-)pedig februárban töltötte a kettőt... ) a negyediket.


Ha mindig pl vetkőzéskor pisil a szőnyegre este fürdésnél,vagy pont a kádba mindig,mindegy hogy 7 óra 5 vagy 7 óra 10-kor van fürdés,akkor az már egy jele annak,hogy készen áll (persze nem biztos jel,nálunk ez volt). Vagy ha valamilyen módon jelzi hogy kakált.


Vannak olyanok akik vevők erre (az elsőm 2. szülinapja után 1 nappal / előzményként 1 héttel előtte pár napig este levettem a pelenkát és kértem hogy csüccsenjen a bilire,amit Ő készséggel megtett,majd bele is pisilt,felállt,dícséret és 2 perc múlva már az egész szobaszőnyeg tiszta pisi volt/ eldugtam reggel a pelust és mondtam hogy ilyen szép bugyija van,ezt vesszük fel,pelus nincs,bilibe kell pisilni. És egyetlen baleset nélkül 2 hét múlva már éjszakára sem volt pelus. Nem volt vissza esés. Rá nagyon büszke is vagyok.

A második gyerkőc rendszeresen a vízbe pisilt,nézte is,mondogattam hogy pisi. Magyaráztam és mutogattam olyankor a bilit. 23 hónaposan fürdés előtt kértem hogy üljön rá,ráült,abba pisilt,onnantól elindultunk a szobatisztaság útján (volt egy nap,amikor megkérdeztem hogy kell e pisilnie,mondta hogy nem,majd elszaladt. Leültem,majd szalad elém,beterpeszt és oda csurgott vigyorogva- van ilyen).

A harmadik gyerek is kádba pisilős volt,tetszett Neki,akkor "csíptem el" Őt is.

A negyediknél dettó. Hiába nem tudtak még beszélni,ha pisilniük kellett,érezték,mentek. Ők ilyenek.


Ismerek olyat,aki 1,5 évesen (18 hónaposan) már szólt hogy kakált,és szobatiszta is lett pillanatok alatt.


Tanácsolni szoktam ha kérdeznek: a gyerekeket hagyjuk had lássák a szüleiket a wc-n, lehet közben magyarázni,hogy most éppen pisilünk,inthetünk egy "pszt",hogy a pisilés hangját hallgassák ,ami tetszik nekik,és amikor oda jutnak ők is,akkor nem ijednek meg a saját pisilésük hangjától a bilibe amikor landol- nem kell zenélős bigyó, nagyon szupi az egyszeri pár 100 Ft-os bili is!

Van aki nem akarja a bilit használni,ellenben a wc-t annál inkább! szuper lépcsővel ellátott wc szűkítőket lehet kapni,amit ha a gyermek egyedül akar használni,biztonsággal engedhetjük Neki!


Mesélhetünk arról,hogy ha nagyfiúk/ lányok lesznek,akkor csini bugyit/gatyót választhatnak,nem lesz pelenka, és akkor mehetnek majd oviba,ahol játszhatnak sok sok gyerekekkel,ahova megy majd a télapó...stb. Ne az elszakadásról szóljon az ovi,mert akkor a gyerek nem akar majd szobatiszta lenni.


Szóval vannak jelek,van amivel segíthetjük a kialakulását,de erőltetni nem szabad,mindig meg kell várni a pillanatot amikor ideje letenni a pelenkát!


A 3 éves gyermek anyukájának: gondolj bele,ha Neked valamit állandóan mondanak,piszkálnak valamivel,csak eleged lesz belőle és azért se akarod megcsinálni. Ha békén hagynak,akkor megcsinálod. A gyerekek is ilyenek! Ha békén hagyod,nem emlegeted a szobatisztaságot semmilyen formában,csak hagyod hogy utánad menjen a wc-re ha akar /vagy az apja ahogy pisil még vicces is Nekik (nem tudom hogy fiad vagy lányod van e,de pl az én Párom az úgy lett szobatiszta,hogy a nagyanyja virágoskertjében a virágokat "locsolta le" ), akkor figyeld meg,hogy hamarosan Ő fogja mondani hogy add oda Neki azt az alsót amit vettél (főleg ha mesefigurás- azt nagyon szeretik. A fiam odáig van a macis és az autós gagyókért)

2015. ápr. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!