Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szobatisztaság három éves...

Szobatisztaság három éves fiúnál, ötletek?

Figyelt kérdés
Három éves, három hónapos. Eddig abszolút idegenkedett mind a bilitől, mind a wc-től. Egy hónapja próbáltam levenni a pelust, de rosszul sült el, inkább visszatartotta es ordított, ha folyt a pisi. Mivel megy oviba most ujra próbálkoztam és megdöbbentő módon hajlandó bilive pisilni, aminek hihetetlenül orulok, mert nem gondoltam, hogy eljön az idő. Egy probléma van, az, hogy a kisgagyat nem hajlandó levetni semmi pénzért, hiába ígérek bármit. Szóval kisgatyóban pisil, de wc- re es szól mikor kell és ül a bilire. Sajnos a kakit nem termeli bele, az is gatyoba megy. Tudom, hogy a kaki nehezebb ügy, főleg, hogy most kezdtük a bilizést is. Ejszakara is pelenkat kap meg, de nappalra egyaltalan nincs. Hogy vegyem ra, hogy ugy uljon bilire, hogy levegye a nadragjat? Vagy hagyjam meg? Es oruljek egyelore ennek?
2015. júl. 9. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:

a gyereked nem hülye, már rég elmúlt 3 éves!

kicsit a fejdre nőtt, nem? mond neki, hogy igenis le kell venni a bugyit és kész, nem eldöntendő kérdés, ennyi erővel a szoba közepén is pisilhetne...

2015. júl. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megértelek teljesen.

Vegyél egy wc szűkítőt. Ültesd rá reggel, majd adj neki könyvet amit szeret, ülj mellé és kezd el mesélni neki. Ha van iphone vagy laptop és van kedvenc meséje akkor azt. Lassan így megkedveli majd a wc-t is. Első pár próbálkozás nehéz lesz de mondogatni kell neki, hogy ha ráül akkor mesélsz, nézheti a mesét stb. Én is így csináltam, más mese meg minden nélkül megy ki szépen a wc-re. Út közben megáll pisilni, kisterpesz stb. Most azzal küzdök, hogy a székletét máshol is el tudja engedni, ezért minden nap bejárunk a védőnői szolgálathoz wc-re :D Egyelőre még csak pisil.

2015. júl. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ööö...van szukitonk, profi. Soha hallani sem akart rola, ahogy a bilirol sem. Csodanak tartom, hogy egyaltalan raul. Vannak rogeszmei a gyereknek, pl nyaron is kell zokni stb... miota bilizik magyarazom neki, hogy kisatya nelkul kellene, de nem hatja meg. Ha megprobalom lehuzni sikitofraszt kap. Igen, lehet fejemre van nove, ahogy elso irja..., de eroszakkal nem lehet. Felek, hogy akkor egyaltalan nem bilizne... tegnap egyutt mostuk ki a kisgatyat es mondtam neki, hogy ez milyen munka anyanak. Ha lehuzna, nem kellene mosogatni. Amugy ma aludt eloszor pelus nelkul. O kerte, hogy ne legyen rajta. Kivancsi vagyok mi lesz az eredmeny, eddig nem szolt semmit. Ez is talan jo jel, hogy nem igenyli a pelust, eddig sikitofraszt kapott, ha nem kapta meg.
2015. júl. 10. 06:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!