Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ha gyerekem nem szól nem...

Ha gyerekem nem szól nem jelzi hogy pisilni vagy kakilni kell akkor hagyjam mert még nem érett meg a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés

De miért van az hogy sem bilire nem akar már ráülni a 22 hónapos fiam sem a pelenkázást nem állja?

Ő pucér seggel szeret lenni de így összepisil, összekakil szőnyegtől , bútortól kezdve mindent.



2015. júl. 14. 13:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
14%

Utolsó!


Neked mégis mi a fészkes franc közöd van hozzá??????!!!!!!

Úgy imádom az ilyen fajta "megmondóembereket".

Foglalkozz azzal ami a te dolgod, kérlek!

Úgy csinálom ahogy akarom, már meg ne haragudj.

Kösz az értelmes hozzászólásod..

2015. júl. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
64%
Ja, bocs, nem tudtam, hogy idegbeteg vagy. Azt hittem, hogy egy normális anyuka, aki esetleg hajlandó a tapasztaltabbtól meghallgatni egy véleményt. Tévedtem, az ilyen meg is érdemli, hogy a saját kárán tanuljon.
2015. júl. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem vagyok idegbeteg, de nem szeretem ha leszólnak, kioktatnak.

Ugyan miből gondolod hogy tapasztaltabb lennél?

Se a koromat nem tudod, se a gyerekeim számát sem semmit. De kioktatni azt tudsz.

Én is csak gratulálni tudok hogy azon leled örömödet hogy mást leszólj/ megszólj.

Képzeld nekem ez így jó ahogy van. Csak azért mert egy ismeretlen kioktat, nem fogom másképp csinálni. Egyrészt lehet hogy még nem érett a szobatisztaságra de idővel az lesz. A pelenka zavarja, különben is miért kellene 35 fokos forróságban pelenkába bugyolálnom??!!! Csak azért hogy ne kelljen többet mosnom, takarítanom?!

Hát én inkább mosok többet, ez az én döntésem. Ha nekem jó így meg a gyerekemnek is akkor egy idegen szava mit számít?!

3 évesen oviba fog menni, nekem vissza kell mennem dolgozni. Ha nem lesz szobatiszta nem veszik be. Ez is egy érv, de nem a legfontosabb.


A lényeg hogy nekünk így jó, és teszek rá aki emiatt leszól.

2015. júl. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Pedig igaza van az utolsó előttinek! Én sosem hagytam hogy a 3 gyerek össze-vissza pisiljen a lakásban, mint valami neveletlen kiskutyák. A leszoktatás NEM erről szól!
2015. júl. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

Te nem hagytad, és kész!

Édes Istenem miért nem vagytok képesek elfogadni hogy valaki másképp csinálja??!!! Ja persze csak az a jó módszer amit ti csináltok. Pffff...


És eléggé fennakadtatok 1 mondaton, nem pisili össze a lakást folyamatosan. Alsónaci meg rövidnadrág van rajta, az felfogja. NÉHA folyik csipp csepp a szőnyegre, ennyi. De az esetek nagy többségében egyébként is kint vagyunk az udvaron, ott meg tök mindegy hova pisil, ott meztelenkedhet. A reggeli pisi bilibe megy. Délelőtt nem pisil be már, délutáni alváskor viszont telecsurizza a pelust.


Én elfogadom és nem szólom le ha valaki másképp csinálja, tiszteletben is tartom. De ugyanezt elvárom mástól is! Ennyi.

Részemről a téma lezárva.

2015. júl. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó, ezt írtad: Nem győzöm sikálni a szőnyeget .....


Rémlik?


Ne rajtunk verd el a port, ha emiatt kész ideg vagy:)

2015. júl. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A gyerekek nagy része tiltakozik a pelenkázás ellen ebben a korban, rúgással, amivel csak tudnak. Nem csak a pelenkával lehet bajuk, hanem a pelenkázással is. A szobatisztaság egy megelőző állomása ez, de nem jelenti azt, hogy akkor le kell venni róla a pelenkát és hagyni, hogy mint az állatok, úgy végezze a dolgát. Azonfelül nem tudom, hogy kivitelezhető ez, mert egy ekkora gyerekkel az ember már rendes közösségi életet él a lakás falain kívül is... A pelus marad addig, amíg ő maga nem szól, hogy belepisilt, belekakilt. A következő állomás, ha már tudja mondani, hogy pisilni kell, kakilni kell. Innen már egyenes út vezet a szobatisztasághoz. Enélkül nincs mit erőltetni, mert a fejünk tetejére állhatunk, kényszer hatására sem fog ráülni a bilire vagy a wc-re és belekakilni, belepisilni időben. Az elején még előfordulhatnak "balesetek", de ebből is látszik, hogy ez egy fejlődési folyamat, olyan mint a beszéd vagy a járás. Egyéni ritmus alapján megy. Egy 22 hónapostól pedig nem is kell még elvárni.
2015. júl. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A kisfiam 3 éves kora előtt 2 hónappal, a lányom 2.5 évesen lett szobatiszta nappalra, éjszakára pár hét múlva.

1-1 bepisilésük volt az első héten, aztán semmi. Soha nem eröltettem, akkor vettem le nekik a pelust, amikor ők kérték, mert wc-be akartak pisilni, kakilni.

Persze nem ez a tuti módszer, de tény, hogy minden gyerek máskor érik meg rá. Annyira zokkenőmentes volt az átállás, hogy el sem hittem.

3 éves korig lesznek szobatiszták általában a gyerekek. Ha még 2 évesen kózelében sincs, az sem meglepő. Az a meglepő, ha a szülő akarja eldönteni, hogy mikor kell a gyereknek megérnie rá.

Ez megint olyan verseny szituáció, mint a mozgásfejlődés. Szánalmas.....

2015. júl. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!