Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan segíthetnén hogy...

Hogyan segíthetnén hogy szobatiszta legyen?

Figyelt kérdés
Kislányom betöltötte a hármat. Szeptemberben óvodába menne.Sajnos még mindig kell a pelus. Elmegy maga pisilni, de csak pisilni ha kell neki, de ez inkább csak olyan szórakozás neki. Maga leveszi a pelust, felül a wc-re majd ha végez visszaöltözik. A pelusban viszont még mindig sok van. A bilit abszolút nem szereti. Mit javasoltok? Kinek mi vált be? Vegyem le a pelust? Vagy hagyjam, még nem lenne érett rá?
2015. júl. 26. 18:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam 3,5 éves volt és közölte, hogy ő szereti a pelusát ezért nem hajlandó levenni...3 hónap eltelt - nem erőltettük- a legjobb barátja akkor ment oviba, és ez döntő momentum volt nála....attól a perctől fogva, hogy tudta ő csak akkor mehet utána, ha nincs pelus...már nem is kellett használnunk. egyébként éjszaka sem pisilt be utána soha! szerintem hagyni kell...ha szervi oka nincs!
2015. júl. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Mondd azt neki hogy elfogyott a boltban a pelus és sajnos nem tud csak wcbe pisilni.Hátha bejön.Lányomnak ugy volt hogy apa másfsjta pelust vett,mert máshonnan jött s ezért nem akart bemenni a tescoba.Az meg amit vett nem tetszett neki igy bilibe pisilt.
2015. júl. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tudja, hogy addig nem lehet oviba, pedig már nagyon várja. Mégse. Mondtam már neki, hogy elfogyott a pelus, de azt is, ha leteszi megkapja a pónit. Semmi. A múltkor maga kérte, hogy vegyük le és bugyit kér, de így is baleset lett. Az valahogy nem igazán szimpi, hogy az egész lakás pisis, kakis kegyen.
2015. júl. 26. 18:41
 4/11 anonim ***** válasza:
Így látatlanban úgy tűnik, hogy érett már a lányod, mert magától elmegy pisilni a wc-re, de csak ha akar. Valószínűleg itt tényleg az használ, hogy megpróbálsz az értelmére, érzelmére hatni, mert olyan, mintha dacból, valami miatt ellenállásból nem menne a wc-re. Ígérhetsz neki például szép bugyit is, amit majd együtt választotok ki, elmondhatod, milyen előnye van, ha nincs már rajta pelus. De az is lehet, hogy neked kellene kevésbé rámenősnek lenni a kérdésben és ha látja, hogy már nem a vesszőparipád az ő szobatisztasága, akkor őt sem érdekli majd az egész. Végülis egy dackorszakban lévő gyerekről van szó.
2015. júl. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ígértem már neki szép bugyit is, elmondtam, hogy látod milyen jó ha nics rajtad pelus. Már ezeken is túl vagyok.

Nemis aggasztana ez ha nem menne oviba. Akkor inkább ne erőltessem? Köszönöm az eddigi válaszokat is.

2015. júl. 26. 19:18
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld ki, hogy elmentek egy tucat bugyit venni, ő választhat. Add rá otthon, legyen abban, meglátod, hogy reagál. Lesznek balesetek az elején nyilván, de ez hozzátartozik a dologhoz. Nagy valószínűséggel nem fogja utána már visszakérni a pelusát a bugyija helyett. Ha boltban veszitek, akkor az eladóval meg lehet előre beszélni, hogy dicsérje meg a kislányodat mikor bementek, hogy már igazi nagylány, akinek nem kell pelus.. :-)
2015. júl. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt még kipróbálom. Bár azt is mondja, hogy ő már nagylány és nem kell pelus. De ez a sok bugyi vétel talán beválik.😉
2015. júl. 26. 19:35
 8/11 anonim ***** válasza:
Szívesen, remélem beválik. :-)
2015. júl. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

tehát a gyereked 3 éves, szól ha pisilnie kell, nem is akar pelust felvenni, de neked nem szimpi, hogy néha baleset van, ezért pelenkát adsz rá.

mégis mit vársz? nagyon elszúrod, a gyerek érett rá, de baleset nélkül ez nem megy, te meg megakadályozod, hogy sikerüljön neki :(

2015. júl. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
"Kedves" kilences! A gyerek NEM szól ha pisilni kell csak elmegy magától a wc-re mert tetszik hogy lehúzhatja, kezet mos. Sehol nem mondtam, hogy nem kér pelust, csak azt hogy néha bugyit kér. Inkább ő mondja, hogy de anya pelus kell. Nem azért adok rá pelust, higy ne kegyen kakis a ház. Ha nincs használható ötleted ne írj! Senki nem kíváncsi a leszólásodra.
2015. júl. 26. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!