Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Négy éves kislányom nem...

Kicsi Lons kérdése:

Négy éves kislányom nem hajlandó wc-be és bilibe kakilni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha wc-re viszem, néha ráül a szűkítőre, de visszatartja a kakit, amikor kijönne a kaki elkezd üvölteni. A pisiléssel nincs gond, már jó ideje a wc-be pisil. Kakilni csak pelusba hajlandó,ha adok rá pelust el bújik és úgy intézi a dolgát, ha nem adok rá, akkor inkább visszatartja. Van /volt/ valaki hasonló cipőben, hogy sikerült rászoktatni a wc-re. Segítenétek jó tippekkel?
2015. okt. 10. 21:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%
Ne adj rá pelenkát, és muszáj lesz kakilnia. Nekem is 4 éves a lányom de el sem tudom képzelni hogy pelenkát tegyek rá, mint az öccsére. De biztos én vagyok a hülye.
2015. okt. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%
Pelenkát semmiképp ne adj rá!
2015. okt. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ha meg nem adók rá pelenkát akkor az életben nem kakil. Pénteken szólt hogy neki kakilni kell. Ma estig szenvedtem vele de egyáltalán nem kakilt wc-be. Muszáj voltam már rá adni egy pelust. :(
2015. okt. 10. 22:09
 4/18 anonim ***** válasza:
33%

Az életben nem kakil = egy napra rá kakilt.

Nem fog leszokni, amíg nem veszed el tőle a pelust.

Mondd meg neki, hogy eltűnt a pelus, nincs többé és többet ne is legyen szem előtt.

Figyelj, a kaki nem marad benne, ha vissza is tartja, úgyse fogja bírni az örökkévalóságig, szóval emiatt nem kell izgulni, ha egy napig nem kakil.

Felnőttként volt olyan, hogy 10 napig nem voltam nagy wc-n! Nem azt mondom, hogy ez a normális, de nem lett semmi bajom, csak szorulásom volt. Nem kell félni, ha nincs minden nap kaki. Majd ha már nem bírja, akkor be fog kakilni a wc-be.

2015. okt. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
47%

3 éves a lányom, ugyanez a helyzet vele is.

Ha nem adok rá pelenkát képes napokig visszatartani, volt, hogy csak 4-5 nap után kakált, akkor is pelenkába végre.

Hallottam már olyanról is, akinek a fia 6 évesen is pelenkába kakált kizárólag, na az már nekem is durva, de 3 évesen még fogom erőltetni.

Pedig én is próbáltam mindenféle trükköt, mesét, de semmi haszna.

2015. okt. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
59%

Akkor 4 évesen nem jár óvodába?

Vagy hogy van ez?

Mert itt aki nem szobatiszta, azaz nem tud wc-be kakilni, azt nem veszik fel oviba...

2015. okt. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom 2-től 2 és fél éves koráig elkérte a pelenkát a kakihoz és elvonult. Pisi már ment bilibe, és szűkítővel wc-be. Mondogattuk neki, hogy mekkora meglepetés lenne nekünk, ha a vécébe vagy bilibe kakilna.

Aztán két és fél éves korától egyedül akarta intézni a pisit, mondta, hogy neki nem kell szűkítő, mert fel tud kapaszkodni a wc-re. Oké, hagytuk, aztán jött, hogy ő sötétben pisil, ne kapcsoljunk fel lámpát, csukjuk rá az ajtót, majd szól ha kell segítség... és láss csodát, 1-2 hét után közölte, hogy bepottyant a kaki a wc-be, nézzem meg :))

Szóval azt hiszem, hogy valahogy ki kell alakuljon egy biztonságos szféra neki a wc-ben, hogy ott is el tudja engedni magát a kisgyerek, hogy tudja, ott nyugodtan intézheti a dolgot. Nálunk a szűkítő levétele, a lámpa nélküliség, a behúzott ajtó jelentette ezt. De igazából ezt ő rakta így össze magának apránként.

2015. okt. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%

5-ös vagyok

A lányom is óvodás már 2. hónapja, ez nem ettől függ, hiszen nem pisil be.

A kakát mindig "hazahozza" és este intézi el pelenkába, de pl. ma is 4 nap után kakált csak miután kérte, hogy adjak rá pelenkát.

Nem fogom az egészségét veszélyeztetni emiatt, hogy 4 nap után is visszatartsa, ha végre ki akarta nyomni.

2015. okt. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
51%

A fiammal is hasonló volt a helyzet anno. Sokan nyűglődtünk, mire sikerült elérni először a bilibe kakilást. Kértem, hogy üljön le a bilire először pelenkában, mert csak állva tudott kakilni pelusban is.

Majd a pelenkát beletettük a bilibe, üljön rá úgy.

Nehéz volt, sok volt a visszaesés, de fel a fejjel, nem marad ez mindig így. Most 15 éves a gyerekem, és ő már nem is emlékszik erre az időszakra. :)


Ettől még szobatiszta a gyermek, valaki írta itt, hogy hogy jár így oviba. Hát simán, nem fog ott bekakilni, hazaviszi.

2015. okt. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Mi az oka? Négy éves fiammal már elég sok mindenről lehet beszélgetni, a "miért" kérdésekre legtöbbször kézzel fogható válaszokat ad. Nem kérdezted a lányod,hogy miért nem akar a wc-be vagy bilibe kakálni? Fél tőle,rossz élménye van,szorong valami miatt? Talán segítene a megoldásban!
2015. okt. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!