Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Négy éves kislányom nem...

Kicsi Lons kérdése:

Négy éves kislányom nem hajlandó wc-be és bilibe kakilni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha wc-re viszem, néha ráül a szűkítőre, de visszatartja a kakit, amikor kijönne a kaki elkezd üvölteni. A pisiléssel nincs gond, már jó ideje a wc-be pisil. Kakilni csak pelusba hajlandó,ha adok rá pelust el bújik és úgy intézi a dolgát, ha nem adok rá, akkor inkább visszatartja. Van /volt/ valaki hasonló cipőben, hogy sikerült rászoktatni a wc-re. Segítenétek jó tippekkel?
2015. okt. 10. 21:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Bilibe sem kakil?
2015. okt. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
74%

Adj rá pelenkát nyugodtan. Ha kéri a pelust, ő már szobatiszta. A szobatisztaság ugyanis azt jelenti, hogy tudja, hogy kakilnia kell, és vissza is tudja tartani addig, amíg nem kap pelust. Ezt nem én mondom, hanem Vekerdy Tamás.

Nálunk is ugyanez volt a probléma. Márciusban volt a lányom 4 éves, de csak nyáron oldódott meg a dolog. Nem mondom, hogy nem zavart, de nem erőltettük. Amikor kész volt rá, onnantól WC-be kakilt.

Éjszakára is csak nyár végén lett szobatiszta. Addig pelusban aludt.


Soha nem értettem ezt a szobatisztaság erőltetést. Minden gyerek más, de minden gyerek megérik rá. Ki előbb, ki később. 5 éves korra kell legkésőbb a gyerekeknek teljesen szobatisztának lenni. Csak sok szülőnek derogál két éves kor után pelenkát venni.

2015. okt. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
21%

Persze, adj rá pelust nyugodtan, aztán majd ha 15 évesen is még a pelust kéri, akkor lehet elgondolkodsz rajta, hogy hol rontottam el.

Régen nem volt olyan, hogy egy gyerek 2 éves korára ne legyen szobatiszta, most meg az eszem megáll, hogy mik vannak!

Olyan engedékeny szülők vannak, hogy csuda. Mindenhol az a fő szempont, hogy ,,jaj, nehogy sérüljön a gyerek lelki világa", de nem veszik észre, hogy pont emiatt az engedékenység miatt lesz a legtöbb gyerekből elcseszett felnőtt, mert annyira ráhagynak mindent!

Elveszed a pelenkát és kész, egyszer úgyis beleszarik majd a wc-be!

2015. okt. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
90%

Hát kedves utolsó, a te gyereked se lennék....

Szánalmas....

2015. okt. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
Én se a tied, utolsó! :)
2015. okt. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Akkor ezt megbeszéltük. :)

De azért az túlzás, hogy ha 4 évesen még kéri a pelust, akkor 15 évesen is kérni fogja...

Ellenben olyanról nem egyről tudok, akiről levették 2 évesen a pelust, és bilire "erőszakolták", aminek szorulás, bugyiba kakálás és bepisilés lett a vége.


Egyébként mindenki úgy csinálja, ahogy ő érzi jónak. Az a baj, hogy sok anyuka nem mer az ösztöneire hallgatni, hogy mi lenne jó az ő gyerekének, hanem máshonnan várja a megoldást. Persze tanácsot lehet kérni, de a végső döntés úgyis az övé kell, hogy legyen.

2015. okt. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam novemberben lesz 4 éves. Gyakorlatilag 2 éves korától szobatiszta, annyi "hibával", hogy csak pelusba volt hajlandó pisilni és kakilni is. De mindig szólt, felvettük, elvégezte a dolgát és levettük. A biliről és wc-ről olyan szinten nem akart hallani sem, hogy már csak az említésekor sírni kezdett, ráülni egyikre sem volt hajlandó. Kipróbáltam mindent, szépen, csúnyán, kérve, ígérve, zsarolva de semmi változás. Közben elkezdte az ovit, ahol nagy nehezen elkezdett a wc-be pisilni, de csak pisilni, itthon továbbra is csak pelusba. Gondolkodtam pszichológuson, de az ovónők lebeszéltek róla, azt kérték várjunk amíg a gyerek igényli. És láss csodát, nyár elején egyik este megkérdezte mi lenne ha megpróbálnánk bilibe pisilni? És sikerült, és azóta csak oda pisil. Kaka még mindig pelusba megy, de már nem zavar, majd megoldódik az is. Úgy lett éjszakára is szobatiszta, hogy egyetlen egyszer sem pisilt be éjszaka. Ezzel nem azt akarom kiemelni, hogy megkíméltem magam az ágynemű húzós reggelektől és a mosástól és ez milyen jó, hanem, hogy véleményem szerint megérte várni és nem kínlódni, a gyereknek is a sikertelenség élményét nyújtva erőszakkal elvenni a pelenkát akár éjjelre is, mert azt úgy szokás, mert elmúlt két éves és milyen ciki ez már...
2015. okt. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

tesómnak ezzel sikerült 3 évesen rávennie a kisfiát a bilire:


https://www.youtube.com/watch?v=Hll_qkunw3g

2015. okt. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!