Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan tovább? Már zavarja a...

Hogyan tovább? Már zavarja a dolog, de mindig csak utólag - mit tehetek?

Figyelt kérdés
Kisfiam lassan 3,5 éves lesz, okos, értelmes gyerek. Az első fiammal elszúrtam a szobatisztaságot, 3 évesen erőltetni kezdtem, na, azóta is problémás számára a nagydolog. Most nem szeretnék ebbe a hibába esni. Bilis könyvet nézegetünk, néha alsógatyás-napot tartunk (olyankor mindig bepisil). Múlt héten elkezdte zavarni a pisi és a kaki, azonnal jön terpeszben lépegetve, hogy tegyem tisztába. De mindig csak utólag szól...mit csináljak? Már 16 kilós, magas fiú, lassan kicsi lesz rá a 6-os pelenka is. Ugyanakkor félek attól, hogy "na, hát képzeld, nem kaptam pelenkát" - nem akarom traumatizálni. Egyszer próbálkoztam ezzel, és sorolni kezdte, hogy melyik boltban nézzem még meg, ott tuti lesz pelenka...köszi a válaszokat előre is.
2016. máj. 23. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem a gyerekek nagyon büszkék arra, ha már "nagyok". Azt kéne neki elmagyarázni, hogy a kisbabák hordanak pelenkát és ő már nem kisbaba. Én egyszer egy 3 éves fiúra a játszótéren azt mondtam, hogy kisfiú, meg is sértődött és mondta, hogy már nagyfiú :) Szóval lehet, hogy ilyen irányból jobban lehetne rá hatni. Én a nagyobb lányomnál már 2 éves kora előtt elhagytuk a pelust, forró nyár volt, őt is zavarta, persze történt sok baleset, de belejöttünk. Ez is egy nehéz időszak a szülőnek, elég melós, de végig kell csinálni. Ha meg tudod vele beszélni, hogy pl. 3 évesen mennek a gyerekek óvodába, ahol már nincs pelenka, addig nem is lehet valaki ovis nagyfiú, amíg nem hagyja el a pelenkát. Esetleg lehet valamivel jutalmazni is, játékkal, vagy amit szeret bármivel. De ha egyszer nappalra leveszed a pelust, akkor legyél kitartó. Az én kislányom 3 éves koráig kapta alváshoz a pelenkát, aztán elhagytuk teljesen.
2016. máj. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Semmit ne csinálj, már halad a folyamatban előre azzal hogy zavarni kezdte, hagyd magától eljutni odáig, hogy nem is kér pelust. Esetleg időről időre próbálhatod finoman motiválni (válasszon új bilit, alsógatyát, matricát, versenypisilés apával, stb.), ha nem nyitott a dologra, pár hétig szüneteltesd a témát, majd ismét finoman lehet puhatolózni....

Szerintem kár alsógatyás napokat tartani, ha olyankor _mindig_ bepisil, ez még hátráltathatja is a folyamatot a kudarc miatt.


Tudom, nehéz elhinni, de ha nem erőlteted, akkor egyik napról a másikra lesz szobatiszta, és sokkal gördülékenyebben, lazbban.

2016. máj. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én azért egy 3,5 éves, óvódáskorú gyerekre nem bíznám rá ezt a döntést. A szülőnek kell kicsit noszogatnia, hogy próbálják meg. És akinek nincs választása, mennie kell dolgozni? Egy pelenkás gyereket nem vesznek be az oviba, ez tény, mint hogy az is, hogy a legtöbb gyerek, aki betölti a 3. életévét, megkezdi az óvodát.
2016. máj. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk bevált a lépcsős wc szűkítő. Ezzel egyedül is képes vécézni a 3 éves fiam.

Lehet hogy nálatok is beválna bili helyett?

[link]


Ja, és állva is imád pisilni. Mindig céloz, hogy a "golyókat" (wc illatosító) pisilje le, mert az olyan izgi.

Pisilt már valaha bilibe/wc-be?

2016. máj. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az már megy, hogy mondom neki mindig: jön az ovi ősszel, anya megy vissza dolgozni, oviban nincs pelus, okos nagyfiú vagy...ezen elgondolkodik, de nincs változás. Az alsógatyás napok tényleg nem jók. A kettes és a hármas válaszoló tökéletesen mutatja a dilemmámat, néha így érzem, néha úgy, és nem tudom, melyikkel ártok/használok. Ez a lépcsős szűkítő zseniális, még sosem láttam ilyet!!! :-)
2016. máj. 24. 07:35
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, egyszer belepisilt, még kora tavasszal. Nagyon megdicsértük, megtapsoltuk, de nem volt folytatás.
2016. máj. 24. 07:39
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam márciusban múlt három éves, és csak egy hónapja hagyta el a pelust. Abszolút érett lett volna rá már hamarabb is, tehát sem fizikai sem agyi érettségbeli akadálya nem volt, hogy nem korábban lett szobatiszta. Ráadásul textilpelust használtunk, ekkora gyereknél már nem kis csomag volt a popóján, mégsem zavarta. Neki nem egyszerűen megérni kellett a dologra, hanem meg kellett hoznia ezt a döntést, már tudatosan, nagyfiúként, azelőtt meg is mondta, hogy nem akar bilibe-wc-be, és kész. Pedig már legalább egy éve simán vissza tudja tartani pl. fürdés végéig, tavaly nyáron is simán kiszállt a kismedencéből, hogy inkább a fűbe menjen a pisi.


Én is kétségbe voltam esve, mert idén már másodszor írattam be az oviba, mi lett volna, ha még idén szeptemberre sem tudunk kezdeni.... de érdemes volt várni, mert így a világ legtermészetesebb dolgaként kezeli az egészet, kaki is azonnal ment a bilibe, csak alváshoz adok még rá pelenkát, de remélem, hogy legalább a nappali alvásnál hamarosan az is lekerül.

2016. máj. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi nagyon! Azért van bennem a para, mert ősszel muszáj mennem melózni, tanár vagyok...és most úgy vagyok vele, hogy júniusban el fog fogyni a pelenka...
2016. máj. 24. 13:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Esetleg csináljatok neki dicsőség falat. Hátha kapna valami apróságot, pl egy kishajó rajzot akkor jobban motiválva lenne.
2016. jún. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!