Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikor lesz szobatiszta?

Noisy23 kérdése:

Mikor lesz szobatiszta?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2,5 éves,2 nyelven tanul,Londonban élünk,párom angolul beszél így a gyerek kicsit le van maradva a beszéddel. Hiába kérdezem nem mondja el ha pisilni vagy nagydolgoznia kell így nem is tudom mikor történik csak érzem h szagos a pelus. Próbálom én elmagyarazni,kézzel lábbal elmutogatni neki mire való a bili meg h szóljon ha menni kell de semmi... tudja h történt valami,mondja ha már végzett de mindig letagadja h csinalt-e valamit mikor megkerdezem. Lassan 3 éves lesz és ez a dolog eléggé aggaszt...

Tippek?


2016. jún. 3. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Probaltad, h nem adsz ra pelust otthon, csak bugyit?
2016. jún. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt meg nem csak azt a leszoktato pull up pelust.
2016. jún. 3. 20:44
 3/6 A kérdező kommentje:
Gondolod,ha csak bugyi van rajta ez a helyzet megváltozna...? Azt reméltem hogy a pull up pelus segít egy kicsit legalább abban h amikor úgy néz ki csinálni fog valamit akkor azt csak lehúzás és gyorsan odaerhetunk a bilihez de ez nem jött be eddig. Akkor legközelebb majd megprobalom a sima bugyit.
2016. jún. 3. 20:47
 4/6 anonim ***** válasza:
ezek a leszoktatós pelenkák... na adj rá hétvégén pelust csak alváshoz. nem biztos, hogy szobatiszta lesz, de majd jól lepisili a lábát és rájön, mi az amiről beszéltél. ha ez megvan, akkor mindig megkéred, hogy üljön a bilire pisilni. ha ez is megavn, akkor szobatiszta lesz. hanem, akkor még nem érett rá, add vissza a pelust...
2016. jún. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Majd akkor lesz, szobatiszta, ha megérik rá.

Nincs semmilyen praktika, hogy előbb szobatiszta legyen a gyerek. Akkor lesz az, ha megérik rá az idegrendszere és képes lesz időben felismerni az ingert és ha érzi, hogy kell, akkor azt jelzi, vagy mondja, illetve akár önállóan elvégzi a bilibe, vagy a mosdóba.

Nem kell semmit erőltetni, az én kisfiam is 3 éves kora előtt 3 hónappal lett szobatiszta, mert akkora érett meg rá. Semmit nem kellett csinálni, láttam, hogy már eljutott odáig, hogy felismeri az ingert, tehát levettük a pelust. Az első 2 napban volt baleset, utána nem és 1 hónappal később már éjszakára is elhagyta a pelust.

Várj még vele, ez a tippem!

2016. jún. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát kiprobalom holnap h nem adok rá pelenkát egyáltalán és meglatjuk mit csinál. Mert ilyet még nem csináltam,sosem tudni hogy fog reagálni. Ha meg nem,akkor vissza a pull up...

Köszi a válaszokat:)

2016. jún. 3. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!