Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Wc-re szoktatás úgy hogy még...

Wc-re szoktatás úgy hogy még nem beszél?

Figyelt kérdés

23 hós kisfiam 3-4 napja pisil a wc-be, nem mindig. Pelusban volt máig és mikor ráültetem a wc-re általában pisil, de mivel nem beszél így nagyon nehéz, mert percenként kérdezgetem rá akar e ülni. Ma pelus nélkül volt, 4x pisilt wc-be, 3x bepisilt és volt kaka wc-be, de egyszer sem szólt csak húzogatta le a kis gatyát. Viszont amikor bepisilt nem jelzett egyszer sem..


Hogyan tovább? Van, akinek úgy lett szobatiszta a kisgyereke hogy még nem beszélt? Sehogy sem válaszol, fejét sem rázza. Köszönöm!


2016. júl. 19. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a gyerek jelzi, hogy WC-re kell mennie, akkor erre figyelj. Nem kell a gyereke kérdezgetni, mert ezzel csak elveszed a kedvét a dolgotól, ha kellöen érett rá, akkor jelzi - lehúzzza a nadrágot.


Viszont azt inkább problémásnak tartom, hogy közel két évesen még semmit nem beszél a gyerek. Ezt tudja a gyerekorvosotok? Neki mi a hozzáállása ehhez?

2016. júl. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

igen erről olvastem az előbb.. akkor hagyom, majd jelez ha szeretne.


Igen, szerinte semmi gond, mert egyébként mindent megért.

2016. júl. 19. 16:35
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Utálom, mikor a gyerekorvos azt mondja, hogy semmi gond egy olyan problémára, ami reális. De, gond van! Nekem két gyerekkel volt gond és másodszorra el sem akartam hinni, hogy újra ez történik!! Igenis kezdj el kivizsgálás után járni, mert ez nagyon is gond!

Én fiam elmúlt négy és még csak most van egy egészséges két éves szintjén! Amúgy meg türelmesen kivártuk a teljes szobatisztaságot, nem siettünk és minden rendben ment.

2016. júl. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Újra írom, mert rosszul sikerült: tehát most négy éves és a beszéde most tart egy egészséges két éves szintjén. Ő is megért mindent már évek óta, csak épp nem beszélt.
2016. júl. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom, szerintem ez azért nem minden esetben van így. Nekem több ismerősöm gyermeke 2 éves kora után kezdett el beszélni, de akkor rohamosan fejlődtek.

Nagyon sokszor mond új szavakat csak aztán sokáig nem mondja, mintha nem akarná, nem akarom erőltetni, majd ha bölcsi közben sem kezd el, akkor aggódok de szerintem még fölösleges. Nem akarok okoskodni, de azért parázni sem, úgyis mindennek eljön a maga ideje.

2016. júl. 20. 12:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocs, de akkor a gyerek mégis beszél valamennyit? Mert az azért más. Ha beszél valamennyit, csak nem szól, ha kell neki a bili, az belefér, akkor lehet, hogy csak késöbb kezd folyamatosan beszélni.


A biztonság kedvéért azért elvinném a helyedben másik orvoshoz is, mert ha elkésik a beszédfejlödésssel, akkor utána behozni nagyon nehéz. Ha ott is azt mondják, hogy rendben, akkor megnyugodhatsz, ha nem, akkor meg még idöben tudtok lépni és elkezdeni fejleszteni.

2016. júl. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát úgy van, hogy eddig mondott kb 10 szót de pár hónapja nem mondja, és néha megszólal, van hogy mondja, hogy gyere már vagy vedd ki, énekelte a hinta palintát aztán később hiába kérem nem mondja.. szóval azt veszem észre h nem akarja valamiért
2016. júl. 21. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!