Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » A 70-es,80-as években tényleg...

A 70-es,80-as években tényleg már 6 hónapos korban elkezdték a szobatisztaságra szoktatást?

Figyelt kérdés

2017. dec. 31. 16:39
1 2
 11/16 L1lla ***** válasza:
60%
Igen, korábban kezdték, mert muszáj volt. Nem voltak szuper pelenkák, amik felszívták a pisit, a textilpelenka átázott, kicsípte a gyerek bőrét, és mindig mosni kellett mindent. Többnyire kézzel. Behordott fával melegített vízben. Én is szorgalmaztam volna, hogy üljön bilire a gyerekem, mihelyt ülni tud. És szerintem anyukám szorgalmazta is 1967-8 tájékán. A pontos időpontról nem beszéltem vele, de arra emlékszem, hogy tök álmos vagyok, este van, ülök a bilin, ő meg biztatgat, hogy pisiljek bele. Ez rendszeres rituálé lehetett - gondolom, azt szerette volna, ha éjszaka nem pisilem össze az ágyat!
2018. jan. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
90%
Az én kisfiam 6 hónaposan még ülni sem tudott. Hát megnéztem volna a biliztetését......
2018. jan. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
59%

Egyrészt tényleg volt egy olyan trend, hogy bilire ültették már nagyon hamar a babákat akkoriban, és esetleg meg is szokta, hogy a nap egy bizonyos időpontjában ürítsen (vagy a szülő kitapasztalta, hogy mikor szokott, és akkor rakta bilire), így rá lehetett mondani, hogy már szobatiszta, de ez valójában nem szobatisztaság. Másrészt sokan már nem jól emlékeznek ennyi év távlatából. Én is a 80-as években születtem, anyukám az első fiam születésekor (tíz éve) még azt mondta, hogy én kétévesen voltam szobatiszta, most, amikor a második született (két éve) már azzal jött, hogy én egyévesen már szobatiszta voltam :D


Mondjuk az tény, hogy a kétéves pelenkás már kuriózum volt, öcsém annyi idősen ment bölcsibe, és ő volt az egyetlen pelenkás, erre én is emlékszem.

Szerencsére ma már nem kell siettetni a gyerekeket, van idejük megérni rá.

Az én kisebbemm most töltötte a kettőt, és még simán le is tagadja, hogy bekakilt, nemám, hogy ő szóljon, hogy kell neki :D

2018. febr. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
35%
Te pirospacsis majom! Elárulnád, mi nem tetszett? Vagy az már meghaladja a képességeidet, és csak nyomogatni tudsz? Ahhoz mondjuk elég egy ősember értelmi szintje is, de leírni, hogy mivel nem értesz egyet, az már látom nehéz volt neked.
2018. febr. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szerintem annyi volt, hogy az akkori pelenkák valóban kényelmetlenebbek voltak, így talán a gyerekek is hamarabb lettek szobatiszták, mint most, hogy nem rontja a komfortérzetüket egy teli pisis pelus sem.
2018. márc. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én még textilpelenkás voltam, '83-ban születtem. Anyukám meséli, hogy amint egy kis pisi ment bele, már téptem is le magamról. Az biztos, hogy abban nem ücsörögtek a gyerekek nyugodtan, mert térdig-hátközépig lettek pisisek-kakisak benne.
2018. márc. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!