Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 ev utan miert szoptatnak az...

2 ev utan miert szoptatnak az anyukak? Tobbet olvasok, hogy 3 4 evig is szoptatnak, de pedig 2 ig ajanljak

Figyelt kérdés
2019. aug. 2. 18:01
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
71%
Én sem igazán értem, miért jó egy nőnek, ha állandóan rajta lóg egy ekkora gyerek. Mert nem akarja, hogy sírjon? Vagy vmi oknál fogva ez örömöt okoz neki? Vagy azt hiszi, evvel szuper anyuka lesz? Esetleg abban a hitben él, hogy minél tovább szoptat, annál különlegesebb lesz a gyereke? Nem tudom, de nem is érdekel túlságosan, magánügy.
2019. aug. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
83%

Én a témában csak azt tudom, hogy amíg ninc sgyereke az embernek vagy még nagyon pici, eltérhet a véleménye a szoptatás "normális" életkori határáról attól, ahogy később fogja érezni, amikor látja, hogy a saját gyerekének mit ad, mit jelent a szoptatás. Nyilván egészen más a padon meglátni egy 3 év körüli gyereket az anyja mellén, és más a saját gyerekét napról napra szoptatni három éven át, utóbbi esetben a folyamatosság miatt nem tűnik abnorálisnak az, amit a külső szemlélő annak lát.


Én a WHo ajánlás alapján eredetileg a 2 évet tűztem ki célként, de a gyerekeim bizonyos értelemben sokkal tovább igényelték volna. Én viszont addigra már egyáltalán nem szoptattam szívesen, míg összebújni a mai napig bármikor nagyon szívesen várom őket.

2019. aug. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
75%
Mutattam a gyereknek az ajánlást, de nem érdekli, el se olvasta. 🤷‍♀️
2019. aug. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
21%
Mielőtt szültem abszolút idegen volt tőlem egy csomó hasonló dolog. Viszont szülés óta teljesen másként gondolok sokmindent plusz figyelem a saját gyerekem igényeit, mert ő nem Kis Pista meg Nagy Jóska, hanem az én fiam a saját igényeivel. Jó támpont a WHO ajánlás, de csak ajánlás! Ha jó a gyereknek es nem teher anyának, akkor mi a gond?
2019. aug. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
36%
Mert gusztustalan,perverz állatok.
2019. aug. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, én 1 éves korára max az esti szopit fogom meghagyni, aztán azt is gyorsan el.

Addig vágom a centit.

Nem hiszek benne, hogy összességében megéri a szoptatás. A tönkrement önképet, életminőséget, libidót, melleket, párkapcsolatot. Persze előre ezt nem tudtam.

2019. aug. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:
Jesszus utolso miket irsz :(( szegeny gyermek... a cici neki etel... ha a parodnak v neked nen tetszik menjetek pszihologushoz.....
2019. aug. 5. 22:05
 18/42 anonim ***** válasza:
80%

Imadom az okos tanácsot. Alvásproblémás gyerekem van, 20 percenként ébred órákon keresztül aztán reggelig óránként - 3 óránként.

Csak cicin alszik el. Nem szoktattam így, amíg nem hagytam, fél éjjel ordított.

Nappal 3 óránként eszik, csak evésre használja.

Szerinted mit csinál azzal a pszichológus ha fél éve nem aludtunk egyszerre 3 órànál többet?

2019. aug. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
Akkor terj at tapszerre!!! Mas is felno a tapszerrel es akkor nem beszelnel igy az egeszrol..
2019. aug. 5. 23:21
 20/42 A kérdező kommentje:
Mi az h alvasproblemas?? A tapszer sokkal de sokkal laktatobb a cicitol.. tovabb tudna o is aludni
2019. aug. 5. 23:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!