Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 ev utan miert szoptatnak az...

2 ev utan miert szoptatnak az anyukak? Tobbet olvasok, hogy 3 4 evig is szoptatnak, de pedig 2 ig ajanljak

Figyelt kérdés
2019. aug. 2. 18:01
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
Azta te is erdekes lehetsz hogy mindenen fennt akadsz... szegeny parod..
2019. aug. 7. 19:01
 32/42 A kérdező kommentje:
Ja te beszelsz hogy en h irom a ciciztetest???? Amikor a parkapcsolati problemad is a gyerek etetesere kented??? Ahh szegyentelen.....
2019. aug. 7. 19:02
 33/42 A kérdező kommentje:
A parkapcsolatod azert ment tonkre mert te még a netre is azert jossz fel, hogy a hibat keresd...
2019. aug. 7. 19:03
 34/42 anonim ***** válasza:

Szèp gondolat ahhoz képest, hogy Te támadtál nekem, amiért a kérdésedre olyan választ adtam, ami nem tetszik.

Ahhhh, szégyentelen...

2019. aug. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%

Libidóhoz: első két gyermekemet 2-2 éves korukig szoptattam, az elsőt éjjel-nappal (még megtehettem, és igényelte is), a második kizárólag étkezésként tekintett rá, tehát sokkal kevesebbet szopott, mégis mindkettőnél nulla volt a libidóm kb. A hamadik ismét nagyon szeret szopni, mellen elaludni, sokat is szoptatom, a libidómon viszont nem érzek negatív változást egyáltalán.


Most vagy az van, hogy ahogy minden terhesség és szülés, úgy mindnen szoptatási időszak is más még ugyanannál az embernél is, vagy a libidó is nagyon sok tényező együtthatásától függ, nem csak a szoptatásnak a hormonrendzsrre gyakorolt hatásától.


Amúgy tökéletesne megértek mindent, amit az a válaszoló írt, akinek nincs gyakorlatilag közös ideje a férjével: nálunk is ez volt. Amikor azon kaptam magunkat, hogy a válás határán állunk (nem volt vezsekedés, de kapcsolat sem), akkor biziony léptem, és abbahagytam az este órákon át tartó mellen való altatást. Hónapokba telt, és rengeteg sírással járt, és meg is szenvedte a kicsi. De ha elválunk, azt sokkal jobban megsínylette volna midnenki nyilvánvalóan. Ás nem arról van szó, hogy szexmániás barom a férjem, aki nem érti meg, hogy ez egy ilyen időszak, hanem egész egyszerűen, ha éveken át a házaspár nem tölt esténként kettesben egy kis időt, akkor szétmegy a kapcsolat, ezt az időt nem lehet napközben egy-egy kedves öleléssel pótolni.

2019. aug. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

Előző, köszi a megértést.

Amikor abbahagytad az órákig mellen altatást, akkor a mell abbahagyásával az órákig tartás is elmaradt?

Csak mert én először nem akartam mellen altatni, de pont azért mentem bele, mert így órák helyett 10 perc lett.

De ahogy a 4 hónapos kor jött (4mo sleep regression - csak ezt akkor még nem tudtam), már elkezdte, hogy 20 percenként ébred, és aztán elkezdett belém is kapaszkodni mind a 4 végtagjával. Ha a mellről le is tudom venni, még külön idő, mire minden végtagot lefejtek, és várni is kell az egyes mozgáselemek között.

Aztán 20 percnél ébred (annyira, hogy az órára nézek a konyhában ahová leszöktem és tudom, hogy na most fog sírni). Aztán újea és újra és megint, aztán elalszik és akkor már csak átlag 2 óránként.

De van, hogy viháncol este, röhögcsél, bohóckodik, még ki kell tenni a szőnyegre mozogni vagy kivinni a teraszra nézelődni, mert nem akar aludni.

2019. aug. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

Sajnos nem volt egyszerű. Először órákon át tartó összebújás, simogatás lett belőle, és sehogy sem akart rövidülni ez az idő. tehát tulajdonképpen először még ugyanott tartottunk a szoptatás elhagyásával, mint előtte (itt már 2,5 éves gyermekről bezsélünk). Semmi nem segítt, hogy rövidüljön az idő, csak 3 éves kora körül az, hogy egyszerűen fokozatosan hozzászoktattuk ahhoz, hogy esti mese, ölelés, puszi, simogatás után egyszerűen kijövök. Ez is hónapokba tellett és a mai napig van utána kimászkálás, de így is órák helyett nagyon max. egy óra és miénk az este a férjemmel.


HOgy ugyanezt miért nem lehetett megcisnálni már hamarabb? 3 éves kora előtt nem volt rá érett és nem is éreztem őt annak, ezért lelkifurdalásom lett volna, de ekkorra már nem volt.

2019. aug. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
És az nem segített ha elfárasztottad és az utolsó pillanatbab tetted le? Én most így próbálom, az altatási idő rövidebb, de a húszpercezés maradt és így viszont nagy fáradt sírás van.
2019. aug. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%
Az segített csak, hogy elhagyta a délutáni alvást, így sokkal fáradtabban kerül ágyba. De ez is csak 3 éves kora után jött el.
2019. aug. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim válasza:
100%
Mivel a szoptatás kérdése egyéni dolog, biztosan mindenkinél más, így csak a saját tapasztalatomról beszélhetek. A legfontosabb, hogy legyen! Mármint szoptatás!Mert nem csak a táplálásról szól.Ha cumisüvegből kapja a táplálékot, akkor jóllakik, ha szopik, akkor BOLDOG.A másik egy példa, szintén saját tapasztalat: lázas babámnak a szoptatástól lement a láza.A harmadik emlékem az elválasztással kapcsolatban, amikor észrevettem 1,5 éves kora körül, hogy a szoptatás a pici számára már csak szórakozás, akkor úgy döntöttem, hogy a "pótcselekvés" helyett vannak jobb játékok, amik lekötik, szórakoztatják:táncolás, éneklés,mesélés és egyebek. A szoptatás kényelmesebb, de ezt a megjegyzést ne vegye senki kioktatásnak, vagy leértékelésnek. Éljenek a szoptató Anyukák! Legyenek minél többen!
2019. aug. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!