Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Én kicsit lesokkoltam, ti mit...

Én kicsit lesokkoltam, ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm cigizik úgy, hogy szoptat...

Megkérdeztem miért ,hisz árt vele a kicsinek

Erre azt válaszolta -nem ártok vele mert olvasta egy anya-baba oldalon hogy nem jut át a tejbe semmi...

Csak kiváncsi vagyok nektek ilyenről mi a véleményetek...


2019. aug. 21. 15:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
70%
Terhesség alatt nem tudtam teljesen letenni a cigit.Napi 2-3szàl.:((((De mióta megszületetett a kincsem,eszembe se jut ràgyujtani.Főleg nem úgy ahogy itt olvasom,hogy úgy szopiztatja a babàjàt.Vissza gondolva teljes mértékben igazuk van azoknak ,hogy ez akarat kérdése,nekem a gyermekem miatt sikerült elhagyni ezt a rossz szokàst.10év cigizés utàn.
2019. aug. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
61%
Terhesség alatt nem cigiztem, viszont pár hónapja újra elkezdtem napi 1-2 szálat elszívni... Borzalmasan stresszes volt az utóbbi idő, tudom nem kifogás, de jelen pillanatban ez a napi 2x 5 perc sokat segít. A kicsi már csak reggel és este szopik ezért a reggeli és az esti szopi után szívom el azt az 1-1 szálat. Tudom, ez is gáz és egyáltalán nem kéne, bűntudatom is van miatta...
2019. aug. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
90%

Borzasztó az a blog....

Le lehet tenni. Mind2 terhessegem alatt letettem, a kicsit tudtam szoptatni, ott a szoptatas végéig meg tudtam állni, de miután már nem kellett neki, 2 honap fejés fagyasztás után ismét rágyújtottam. A blogon válaszolók gyökerek... fujjjj, sokkot kaptam.

Családban is van egy kismama, a terhessege a alatt cigizett, energiaitalt ivott, alkoholt fogyasztott hétvégente, és gyógyszert szedett, amik terhesség alatt kerülendők. Szoptatás alatt is cigizett, de kb azt abbahagyta 1 honap után.

2019. aug. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
97%
Arra nem gondolnak,hogy a baba nikotinfüggőséggel születik? És nem kaphat többet? Szegény picik..
2019. aug. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
98%
A legutolsó kommenten a blogon kibuktam... 4 doboznyi cigit szív el, és ha nem tetszik a pasinak, hogy ezívni fog, akkor kalap kabát. Ójézus. Tudatlanok.... Buták, önzők, végtelenül. Miért nem adják meg az esélyt annak a babának az egészseges életre, ha már ők nem kapták meg? Gusztustalan.
2019. aug. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
26%
30-40 évvel ezelőtt szinte senki sem szokott le a dohányzásról mikor terhes lett,mégsem lettünk olyan selejtesek mint a mai gyerekek.Inkább ez a sokkoló...
2019. aug. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
79%
Hát én se vagyok büszke mert 4hónapos terhes voltam amikor végleg elhagytam a cigit előtte reggel-este szívtam 1-1szálat. Utána 5hónapos koráig tudtam csak szoptatni nagyon rossz időszak volt mert a babám nem akarta elfogadni a cicim csak fejtem kb. és stresszes voltam feszült es ingerült, de eszembe nem jutott rágyujtani. Pedig a terhesség előtt 2-3dobozzal simán elment. Mióta nem szoptatok azóta alkalmanként szoktam rágyujtani de sose mellette
2019. aug. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

16.nem a terhesseg alatti dohányzástól nem voltak selejtesek az akkori gyerekek. Akkor még nevelték a gyereket, most meg csúnyán se nézhetsz rá, mert lelki nyomorék lesz... Regen nem foscsiztak a ht-től sem ennyire, sem attól, ha megette a füvet vagy a földet, sőt régen rászolhatott a rossz gyerekre a boltos, tanár utcán az idős néni. Ha ilyen a mai világban történik, egyből megy a pereskedés...

A dohányzás káros, a nikotin függőséget okoz, a méhlepény sem képes oly modon megszűrni, hogy ne menjen át a babának. Az anyatejbe sokkal több minden átmegy. Én kibirtam, hogy sem a terhesség, sem a szoptatás ideje alatt nem cigiztem, de mert ez számomra nem nagy áldozat a gyermekemért. Amúgy vajon tudják a blogon írkáló nagyokosok, hogy a magzatkorban a magzatot érő káros mérgezés évekkel később kimutatható a csontokban? Valószínű, hogy nem...

2019. aug. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy tudják! Ostobák az ilyenek. Én első gyereknél 4hónappal előtte leszoktam, most sajnos nem ment, de az első pozi teszt után nem gyújtottam rá többet. Elsőnél szopizás alatt már veszettül kívántam, de kibírtam addig, amíg már csak este szopizott és utána rágyújtottam. Gondoltam azért 24óra alatt távozik... Most 8hónapos terhes vagyok, kegyetlenül hiányzik, de nem tudnám megtenni... Szotyizok helyette, de már számolom a heteket, hogy vajon mikor gyújthatok rá...természetesen megvárom a szopizás végét vele.
2019. aug. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Gusztustalan ez a fórum, amit linkelt valaki.

És még biztatják is egymást, hogy persze szívjad csak, nem baj ha kicsi a súlya, majd megnő. Nem cikis nő is szül beteg gyereket. Pfúúú az ilyen nőt orrba tudnám nyomni. Az egy dolog, hogy cigizik, de hogy még ideológiát is gyárt rá, hogy ez igazából tök rendben van, az mindennek a teteje.

2019. aug. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!