Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagy súllyal született babánál...

Nagy súllyal született babánál tényleg elkerülhetetlen a tápszer az elején?

Figyelt kérdés

4500 grammal született a babám. Nincs baja, nem cukorbetegség miatt, egyszerűen genetika. Az ő cukra is teljesen jó volt születés után, tökéletesen egészséges, alig sárgult be és az is nagyon hamar elmúlt.

Viszont az első pillanatban mondta mindenki (doki, szülésznő, gyerekorvos, csecsemős) a kórházban, hogy szüksége lesz pótlásra, mert a nagy súlyú babáknál általában kell. Én ezt nem akartam elfogadni, a kórházakban amúgy is előszeretettel tápszereznek, én viszont foggal-körömmel ragaszkodtam a szoptatáshoz.

Végül 3 nap üvöltés után beláttam, hogy kelleni fog, és kapott tápot, de csak minimálisat. Sírva adtam neki minden cseppet.

Szerencsére beindult a hízása és a tejem is, és pont 1 hetes korában kapott tápot utoljára, azóta szoptatom, már lassan 2 hónapos.

De nagyon sokszor eszembe jut a kérdés, hogy vajon tényleg kellett? Általános, hogy nagy babáknál kell?


2019. aug. 26. 09:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
43%
Ès nem, nem kell minden nagy babànak tapszer, ha lett volna kepzett szoptatàsi tanacsadò a kòrhàzban, akkor valòszìnűleg a tiednek sem kellett volna...
2019. aug. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
62%

Orulj, hogy adtak tapszert neki nem cukros vizet. Nem sargult jobban be, nem lett afta a szájában. Emiatt kesobb johettunk haza, vegul teljesen tapszeres lett mert nem indult be a tejtermeles a szressztol.

Ez 1.5 het roviden.

2019. aug. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
75%
Nem a baba súlyától függ, hogy kell e pótlás, hanem attól, hogy kinek mikor lövell be normálisan a teje.Minden esetre elszörnyedve olvastam amit írsz.Nem tudom hol szültél, de rengeteg ,,bababarát" kórház van ma már itthon, én pld ilyenbe szültem.A 3. nap eset már bőgve könyörögtem 10ml pótlásért, mert minden mérésnél látszott, hogy veszít a súlyából.A 4.napra pedig a 4kg gyerekem csak 3500g volt akkor kezdtünk pótlást kapni.Úgyhogy maradhattunk + 1 napot a kórházba (a rinyáért,mer anyuka nem akar szoptatni!!!) A tejem meg normálisan csak a szülés után jó 2 héttel indult meg.Addig adtam neki tápszert is, hát nem sírtam.Örültem, hogy jól lakik és elégedett, nem hallgattam volna 2 hétig ahogy sír szegény az állandó éhségérzettől és nem néztem volna szívesen míg elfogy és nem bírja még a meginduló tejet se magához venni.Nem értem miért kell ennyire mereven ragaszkodni valamihez..
2019. aug. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
86%

Te frankón hagytad a babádat 3 napig üvölteni, csak hogy nehogy csorba essen a hős, szoptatásnáci, szuperanyu címeden??! Atya ég, borzasztó hogy ilyen emberek léteznek.

Mert mégis mi a fene baja lesz a tápszertől?! Semmi, max annyi hogy szerencsétlen nem bőg tovább éhségében. Bravó, büszke lehetsz magadra. Ezekből lesznek, majd azok az anyucik, akik még 4 évesen is szoptatnák a gyereket...


Azért érdekelne, hogy ha nem lett volna tejed, akkor mit csináltál volna...?? Felakasztod magad, esetleg a hozzátáplálásig éhezteted a gyermekedet? No komment.

2019. aug. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
51%

Jót akartál, de rosszul sült el. Biztos elért téged is az anyatejetmindenáron kampány.


Tedd túl magad rajta, DE:


FONTOS, hogy JÓL szeresd a gyerekedet! Úgy, hogy neki is jó legyen!!!


Márpedig most nem sikerült....

2019. aug. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
Ne aggódj amiatt a pár milli tápszer miatt. Elenyészô a valószínûsége, hogy akár az emésztésében, akár a kötôdésben jóvátehetetlen károkat okozott. Átálltatok a kizárólagos szoptatásra, és ez szuper. Szinte biztos, hogy a bélfalakon már kialakult a védôréteg. Egyébként nem lett volna feltétlenül szükséges a tápszer, de nem kaptad meg a megfelelô támogatást, nem voltak melletted korszerû ismeretekkel rendelkezô szakemberek. Ne hibáztasd magad, a babád éhes volt, táplálékra volt szüksége, és az anyatej pótló tápszer erre jó megoldás. Nem a legjobb, de jó.
2019. aug. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Hát köszi.. A gyerek éjjel-nappal mellen volt, egy percet sem aludtam napokig. A tejem belövellt, de nem jött belőle egy csepp sem, amit nem tudtam addig, amíg haza nem jöttünk és megpróbáltam fejni. A kórházból úgy engedtek el, hogy nem írnak fel tápszert, szoptassak, jó lesz az. (ezt a gyerekorvos mondta a hazajövetelkor)

Biztos én vagyok a világ legszarabb anyja, ja.... Aki meg azt mondta, hogy a babák 2-3 napi tartalékkal születnek, és elég nekik ilyenkor az a pár csepp előtej (ami volt), az biztosan hazudott és tökhülye... Meg a gyerek se veszített a súlyából, csak kb 5%-ot.

2019. aug. 26. 13:34
 18/23 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, ezt még nem hallottam. Az enyémek "csak" olyan 3,5 és 3,7 kg között voltak, bár azért 55 és 57 centivel születtek. Tudtommal nem kaptak automatikus pótlást. Nekem is a 4. ill. 3. napon lett tejem, de az itt olvasottak, meg ismerősi történetek alapján, akiknek nagyjából zökkenőmentesen lett, mindnek ekörül lövellt be a teje. Addig tudtommal van a kolosztrum, amit az anya nem is lát, olyan kevés, de elvileg elég kellene legyen a babának, aki az első napot átaludja, a másodiktól meg végig szopja és sírja. Én anno, amikor már úgy ítéltem meg, hogy a második nap végén mindketten túl kivagyunk, mindkét gyerekemnél (két külön kórház és mindkétszer rákérdeztem, jó ötlet-e) a csecsemősöktől kértem poharat, adtam neki kemény egy korty vizet (ötlet by lll.hu), aludt egy nagyot, aztán újra folytattuk... aztán lett tej is (általában pont hazamenetelre éreztem, hogy sikeres volt a projekt). Ettől még nem hiszem, hogy a pótlás ördögtől való (nekem is aztán később gyógyszerszedés miatt az egyik gyerekem egy jó darabig tápszeres is volt, aztán meg "hibrid"), és Kérdező gyereke bármiben sérült volna tőle, pláne, hogy 1 hetesen már csak anyatejes volt... de logikusan ha sokaknak csak átlag a 3. napra lesz teje, miért lenne úgy "kitalálva", hogy ez már beavatkozást kíván?
2019. aug. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Döntsd már el, mi a bajod...

először sírva adtál neki minden cseppet, aztán meg nyüszögsz, hogy nem írták fel.

2019. aug. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Jah, képzeld, nem írták fel, bement a férjem a boltba és megvette

18-as: Pont ezért kérdezem... Nekem is azt mondta szoptatási tanácsadó, hogy nem kell pótlás, van tartalék, elég a kolosztrum. De a kórházban mégis mindenki ezt hangoztatta, hogy kelleni fog, és a gyerek pedig borzasztóan sírt.

Épp ezért kérdezem... Hogy másnál hogy is van ez?


És annak, aki volt olyan kedves, és privát üzenetben csak annyit írt nekem, hogy "hisztis kuurva", üzenem, hogy ilyen elragadó személyiséggel te biztosan minta anya vagy

2019. aug. 26. 13:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!