Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagy súllyal született babánál...

Nagy súllyal született babánál tényleg elkerülhetetlen a tápszer az elején?

Figyelt kérdés

4500 grammal született a babám. Nincs baja, nem cukorbetegség miatt, egyszerűen genetika. Az ő cukra is teljesen jó volt születés után, tökéletesen egészséges, alig sárgult be és az is nagyon hamar elmúlt.

Viszont az első pillanatban mondta mindenki (doki, szülésznő, gyerekorvos, csecsemős) a kórházban, hogy szüksége lesz pótlásra, mert a nagy súlyú babáknál általában kell. Én ezt nem akartam elfogadni, a kórházakban amúgy is előszeretettel tápszereznek, én viszont foggal-körömmel ragaszkodtam a szoptatáshoz.

Végül 3 nap üvöltés után beláttam, hogy kelleni fog, és kapott tápot, de csak minimálisat. Sírva adtam neki minden cseppet.

Szerencsére beindult a hízása és a tejem is, és pont 1 hetes korában kapott tápot utoljára, azóta szoptatom, már lassan 2 hónapos.

De nagyon sokszor eszembe jut a kérdés, hogy vajon tényleg kellett? Általános, hogy nagy babáknál kell?


2019. aug. 26. 09:03
1 2 3
 21/23 piroska és a farkas ***** válasza:
87%
A miénk bababaràt kórhàz, 3 gyermekem született ott. Simàn volt, h a csecsemős egy teljes óràn keresztül ült mellettem, h segítsen a babànak és nekem a szoptatàsban. A 3- ból 2 gyerekem 4 kg fölött volt, most júliusban a 3. baba 4050 grammról 3650 grammra fogyott 2,5 napos koràra. Adtak mellszívót nekem, mértük őt szoptatàs előtt- utàn, de végül kapott tàpszert is. Megkérdeztem, h volt- e màr olyan, h egy anya nem volt hajlandó 10%- os súlyvesztésnél tàpszert adni, azt mondtàk volt, de orvosi utasítàsra akkor is adnak, mert a pici életéről van szó. a kisfiam azóta 1 hónapos , szoptatom, fejem is a tejet, mégis kell pótlàs, kb napi 120 ml. Azon túl, h szomorú vagyok, h a testem nem ad eleget a babàmnak, félre tudom ezt tenni, és őszintén azt érzem, h hàla a jó égnek, h vki feltalàlta a tàpszert, és nem kell éheznie a kisfiamnak. Szoptatom, annak minden lelki töltetével, de a pocakja nem lakik jól. Màrpedig neki az IS fontos, és nem fogja rajtam szàmonkérni, h az most tej volt vagy tàpszer.
2019. aug. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
76%

A kérdésedre a válasz nem, nem elkerülhetetlen. Három nagysúlyú babát szültem (4650g,4380g,4740g),egyik sem kapott pótlást.

Erősen túlreagálod a helyzetet. Semmi baj nem történt, feleslegesen pörögsz rajta.

2019. aug. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
39%
Nekem inkább a 3 nap miatt lenne lelkiismeret furdalásom, hogy addig is éhezett, szenvedett. Nem ördögtől való a táp! Fiam is 4500g-al született, tejem allig volt úgy kellett könyörögni adjanak tápot neki... Itthon 3 hónapig kapott tápot szopi mellett, akkora lett elég tejem, 2 évig szopizott.
2019. aug. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!