Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti mit észtek szoptatás alatt?

Ti mit észtek szoptatás alatt?

Figyelt kérdés

Teljesen össze vagyok zavarodva. A kórházban a felvilágosítás abból állt, hogy a K-betus ennivalokat (karfiol, karalábé stb) nem szabad enni szoptatás alatt. Az aprómagvas gyumolcsoket se mint az eper

És a hüvelyeseket sem.. Borsó, bab...


10 hétig próbáltam tényleg kerülni is ezeket nehogy fájjon a hasa emiatt de néha néha becsuszott par darab karalábé a levesbol, és. Epres ivoleveket is fogyasztottam, epres zabkasa is megvolt. Bár ezeknek nem hiszem h olyan sok eper tartalmuk lenne.

Nem volt panasza a babámnak.

Már teljesen kivagyok, nehogy kB semmit sem ehetek, a brokkoli is "szelhajto" elvelg mint a karfiol, ám mégis lehet enni...

Kb ami marad az az alma barack, (KÖRTÉT SEM DZABAD UGYEBÁR) meggy, szilva, banán... Na meg pár zöldség. Abból kB alig lehet valamit. Hogy vigyem be akkro így a megfelelő tápanyagokat?!


Jo nem azt mondom hogy csilis babot kellene ennem karfiol levessel, és lencsefasírttal, de nem tudom helyes e hogy ezt javasolják.

Itt az eper szezon és enm merek egy fél kilót megenni belőle nehogy baj legyen.

Ugyanakkor az új ajanlasok szerint mindent lehet ami nem okoz problémát a babanak.


Szerintetek? Ti hogy találkoztok?


2020. ápr. 8. 22:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindent ehetsz. 2 héttel karácsony előtt szültem az elsőt, töltött káposztán éltem napokig. A harmadiknál ugyanez eperrel. Nem voltak hasfájósok és semmire sem allergiások.
2020. ápr. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindent ehetsz. Ha a babádon észre veszed, hogy valamit nem bír, akkor majd kerülöd. Az enyém tejallergiás, tejfehérje kb mindenben van szval tényleg nagyon észen kell lennem, hogy mit mivel. A déli gyümölcsök meg keresztallergiat okoznak. Viszont van ismerősöm, aki a csípős ételt kerüli mert fájt a babájának a hasa tőle, az enyémnek kutya baja nem volt. De pl nem ajánlják a hagymát, mert van aki azt nem bírja. Én személy szerint azt tanácsolom, hogy szépen fokozatosan mindent probalhatsz, akkor görcsölj rá, ha valamit tapasztalsz a babádon.
2020. ápr. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezek, amiket nem "szabad", azok csak ajánlások, mert sok mindenkinél okoznak felfújódást a babánál.

De mivel a babák sem egyformák, ezért sokkal okosabb, ha eszel, ami jól esik és ha valamire a gyerek rosszul reagál, azt hagyod ki, vagy csökkented.

2020. ápr. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Amit a kòrhàzban mondtak, az butasàg. Pont nagyon egeszseges ètelektől akartak volna eltiltani.
2020. ápr. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Bármit. Ha zavarja a babádat, úgyis észreveszed. Én simán toltam a bablevest, egyik gyerek se volt hajfájós. Bezzeg egy pohár kólától egyszer hajnalig kakukkoltunk mindannyian... :D
2020. ápr. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én négy gyerek után azt tapasztaltam hogy a nyers tej és a tojás tud durván hasfájást csinálni. De ez is csak a hasfájós gyereket viselte meg. Ez a lista valami ezeréves ajánlás. Egyébként még a koffeinnek kell vigyázni. Én napi 1 pohár kólát iszom, azt is három részre elosztva.
2020. ápr. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyél nyugodtan. Sok hülye, kb kiéheztetnék a kismamákat.
2020. ápr. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindent ehetsz, de ugye figyelni kell a babát. Ez egy régi hülyeség ami a mai napig kitart elvileg.

Szulesem másnapján bab főzelék (!!!!) volt az ebéd... Én meg néztem hogy ez komoly? És elmondtak hogy figyelni kell a babát...

2020. ápr. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
7 hetes kisbabám van, csak anyatejet eszik. Én meg mindent, egyik nap pl. chilis babot. Semmi gond nem volt. 2. gyerek, most már el sem olvastam mi tilos, úgyis látszik, ha valami nem okés.
2020. ápr. 9. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 khniki ***** válasza:
Bármit ehetsz. Figyelj a megfelelő szénhidrát bevitelre! Én a koffeines kávét kerültem, de amúgy mindenfélét ettem. Nem ettől volt hasfájós, 3 hónapos korára kinőtte.
2020. ápr. 9. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!