Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mást is kikészít az igény...

Mást is kikészít az igény szerinti szoptatás?

Figyelt kérdés

Még csak 2 hetes múlt a babám, de úgy érzem fizikailag nem fogom bírni. Alapból nehezen indult a szopi, tanácsadó segített, és csak bimbóvédővel megy (nem fogadja el már anélkül). Viszont amivel problémám van, hogy 1-1 szoptatás 1,5-2-akár 3 óra is és a szoptatások között nem alszik szinte semmit. Itt úgy kell érteni, hogy 20-30 perceket (azt is rajtunk) napközben, illetve napi kétszer este felé “kiüti magát” annyira, hogy 1,5-2 órát is alszik.

Le volt nőve a nyelve, elvileg az okozhatta, hogy nehezebben ment a szopi, többet kellett küzdenie érte, és miután átvágták neki, 2 napig jobb is lett a helyzet. 3-3,5 fél órákat aludt, de azóta visszatért a régi rendszer.

Én meg már hihetetlenül fáradt vagyok, ha alszik próbálok én is aludni, de nagyon ritkán jön össze, mert nem alszik. Sokszor gondolom, hogy egyszerűbb lenne a tápszer, akkor legalább néha a férjem megetethetné és én tudnék pihenni kicsit. De tudom, hogy neki a szoptatás a legjobb, ezért szeretnék kitartani, viszont nem tudom meddig bírom, egész nap kómás vagyok, alig van energiám, szegény férjemet is sajnálom, mert sokszor egy hárpia vagyok, annyira ingerült vagyok. A szülés előtt megfogadtam, hogy nem rakom majd minden nyikkre mellre a babát, de mindenhol ezt tanácsolják, ráadásul látszólag ő is ezt igényli.

Másnak is ilyen nehéz ez? Én fújom fel, vagy valami tényleg nem jó?

A félreértések elkerülése végett, nem várom el, hogy aludja át az éjszakát vagy ilyesmi, megelégednék azzal is ha csak 2 óránként kelne...számomra az is megváltás lenne.

Illetve nem vitát szítani szeretnék, hanem a babámnak, a családomnak a legjobbat.



2020. jún. 13. 22:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
51%
Kedves kérdező! Hetes válaszoló vagyok. Mint látod, itt rendre lepontozzák az igény szerint szoptatókat. Mielőtt megszületett a babám, én is úgy gondolkodtam... De egyszerűen bármennyire fájt, fáradt voltam, álmos, hisztis, nem bírtam feladni. Csak arra gondoltam, hogy még egy nap, még egy nap, még egy nap... és ezzel a babámnak teszek jót. Kérlek képzeld magad elé a természeti népeket, ahol a csecsemő egész nap az anyára van kötve, akkor cicizik amikor és amiért csak akar. Ők ösztönösen cselekednek, nem olvasnak ilyen olyan cikkeket a neten, nem ismerik a három óránkénti etetést. Ugyanez az állatokkal. Kérlek ne add fel az elveid, és hidd el nekem, és sok másik anyukának, hogy jobb lesz! Nem hazudok neked. Kb az első hónap volt az, amikor nagyon kivoltam, utána napról napra jobb lett. Másfél hónaposan hat órát aludt egyben éjjel... az más kérdés hogy most meg fogzik és egymás mellett alszunk mert óránként felriad... de ezen se a tápszer, se a cumi nem segít. Tápszert pedig sokkal macerásabb elkészíteni, mosogatni utána stb. Kitartást! :) meg tudod csinálni!
2020. jún. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld mindenkinek (kivéve a tehenes kommentet, de az időközben törölve lett...).

Próbálok kitartani, és remélem idővel könnyebb lesz. Inkább kicsit attól tartok, hogy éhezik a babám és azért kér ennyiszer cicit. Eddig nem mértük a súlyát, a pisis-kakis pelusok száma rendben van, a gyerekorvos sem erőltette, de pénteken béreltünk egyet és hetente nézem majd, hogy gyarapszik e rendesen (egyébként még nem nyerte vissza a születési súlyát).

A cumival is próbálkoztunk, több fajtával (annak ellenére, hogy ellene voltam), de nem kell neki egyik sem.

2020. jún. 14. 12:17
 13/16 anonim ***** válasza:
50%
Ha èhezne sìrna, a lenőtt nyelv miatti nehezìtett kezdet okozhatja a lassabb gyarapodàst. Pont a gyakori cicizèssel csinal magànak több tejet. Nàlatok a 3 hetes (amj nem pont időre van) növekedèsi ugràs összecsúszik a születèsi súly visszanyerèsèvel. A mèregetes csalòka, mert ha közben büfizik/pukizik/pisil/kakil, akkor annak a sùlya is lejön. A pisis, kaiks pelusok szàma sokkal pontosabb tàmpont.
2020. jún. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
62%
Bár mondhatnám, hogy idővel biztosan jobb lesz... De nálunk speciel nem hogy jobb, még rosszabb lett. Végtelenül kimerült voltam, kb 2 hónapig bírtam ezt, aztán szépen váltottunk tápszerre. Hát az a megkönnyebbülés, az valami leírhatatlan volt. Tényleg megváltás volt, szerintem egyáltalán nem macerás a tápszer készítés, sőt nekem sokkal könnyebb és praktikusabb mint a szoptatás, bárki bármikor megetetheti, nincsenek hosszú órákig elnyúló szoptatások stb stb. Én nem kínoznám magam túl sokáig, főleg ha nem is szükséges, mert van más opció is, de nyilván te tudod, tégy belátásod szerint.
2020. jún. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
42%

Én is kivoltam a legelején, úgy éreztem, az egész napom egy összefüggő szoptatás. Ami kicsit segített, hogy letöltöttem egy appot, amibe a szopikat, pisit kakit egyebeket lehetett beírni (mert agyam nem volt megjegyezni), így tudatosíthattam magamban, hogy nem 20 órákat, hanem olyan 10-12 órát szoptatok egy nap (ami még persze mindig sok :))

A másik, ami segített a fekveszopi, plusz a 4. hét környékén rájöttem, hogy lehet ám sorozatot is nézni közben (tableten, baba háta mögött, hogy ő nem lássa).

Nálunk jobb most már, 2 és fél hónapos, és feleződött az a 12 óra. Olyan 15 percekre még egyedül is elvan a pihenőszékben vagy a kiságyában, úgyhogy néha még főzni is sikerül valami egyszerűt.

Persze, bennem is felmerült a tápszer gondolata, de mindig elhessegettem, főleg, hogy a mostani covidos időkben nem mindegy, hogy a kislányom megkapja-e az én antitestjeimet az anyatej által vagy sem.

Meg egyébként belegondolva ez tényleg egyszerűbb, csak előveszed a cicit és kész.. Nem kell melegíteni, összekutyulni, mosogatni és még ingyen is van :)

Kitartás!

2020. jún. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 khniki ***** válasza:
50%

Én mondjuk sosem szoptattam igény szerint, csak a növekedési ugrásnál... 20-25 percig hagytam cicin, annyi idő alatt jól is lakott. Ha meg nem, akkor legközelebb jobban igyekezett. :) Amúgy cumit adtam neki, azt csócsálhatta.

Egyébként meg nem kell mindenáron szoptatni. Ha úgy érzed, a tápszer megváltás lenne mindkettőtöknek, akkor adj neki azt! Kicsit túl van lihegve ez a szoptatás téma.

2020. jún. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!