Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy tudnám leszoktatni a...

Hogy tudnám leszoktatni a szopizásról a kislányomat?

Figyelt kérdés
2 éves lesz jövő hónapba, nagyjából eddig is terveztem, hogy szoptatni fogom, viszont most le kell választanom mert sajnos okom van rá, ami szerencsére jól halad, egyedül a napközbeni elalváshoz nem sikerül. Kapott uvegbe rizstejet, zabtejet, mikor melyiket, mert tejfehérjére allergiás. Szereti es meg is issza, de bármennyire álmos, pattan fel, nem bir fekve maradni es aludni probalni, alapjáraton nagyon kis mozgékony, mindig menne, tehát csak a cicilés az, amikor fekve marad, es el tud aludni, de azért közbe is mocorog sokat, míg el nem alszik. Szoval ha vki tudna adni vmi tanácsot, hogy tudnám elaltatni cici nélkül napközbe, vagy leírná a sajat tapasztalatát, azt nagyon megköszönném
2020. aug. 21. 15:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
19%
Kend be a csecsed erőspaprikával vagy olyannal, amit utál.
2020. aug. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi, nem azzal van a baj, hogy hisztizik érte, mert nem, megkapja az uveget es az teljesen jo neki, de megissza es ugrik fel, nem alszik. Arra lennék kíváncsi hogyan altassam el így, hogy ne pattanjon egyből játszani mert nem fekszik tovább, de látszik, hogy álmos.
2020. aug. 21. 15:45
 3/16 anonim ***** válasza:
25%
Ennyi idősen már régen nem kéne szopnia. Annak idején fél éves korban szépen elválasztották a gyereket, és nem csináltak ekkora hisztit belőle.
2020. aug. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%
Én egyszerűen megmagyaráztam neki, hogy anya melle beteg és gyógyszert kell szednem, hogy meggyógyuljon ezért nincs több szopi.Megértette.Szerintem a tiéd is meg fogja.Annyi, hogy tarts ki végig a történet mellett és készülj fel rá, hogy nehezebben fog elaludni napközben.Sok sikert.:)
2020. aug. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
20%
Esetleg cumi?
2020. aug. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Aha, nem az ókorban élünk, addig szoptatom amig akarom meg mindenki más is, ha nem tudsz a kérdésemre érdemleges választ adni akkor inkább ne is irj, koszi
2020. aug. 21. 15:51
 7/16 A kérdező kommentje:
A cumi nem jo sajnos, nem fogadja el születése ota, de köszönöm
2020. aug. 21. 15:54
 8/16 anonim ***** válasza:
77%
Esetleg valami kis rongyi amin érzi az illatod? Ha azt adnád neki oda alváshoz?
2020. aug. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%

Elég nagy már, simán meg lehet vele beszélni a dolgot.

Például mondhatod, hogy elfogyott a tejcsi, vagy fáj a cicid, de azt is mondhatod neki, hogy már nagy hozzá, hogy cicizzen. A lényeg, hogy kitartó legyél. Nehéz lesz, de ki kell bírnod.

Feküdj mellé, simogasd, bújjatok ugyan úgy össze, csak cicit ne adj neki.

2020. aug. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi tanácsokat, akik segítő szándékkal irtak.

Nem azzal van a probléma, hogy követeli a cicit, elfogadja az uveget helyette, hanem utána pattan fel és játszana, hiába álmos, nem marad meg, menne játszani. Azt nem tudom arra hogy vegyem ra, hogy maradjon nyugton, aludni kell. Hiaba mondom neki, akkor is megy.

2020. aug. 21. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!