Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy tudnám leszoktatni a...

Hogy tudnám leszoktatni a fiamat a szopizásról?

Figyelt kérdés
Decemberben múlt 2 éves és még szopizik. El alváshoz igényli de egész éjjel rajta lóg. Ha nincs a szájában a cici nem hajlandó aludni. Ez már nagyon kimerít és már fáj is. Szépen fokozatosan szerettem volna kezdeni így megpróbáltam a déli alvásnál, hogy csak oda bújok mellé. De inkább nem aludt, és csak követelte a cicit. Imádom, szeretem de már nagyon fárasztó.
2019. márc. 27. 08:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Másként nem fog menni, mint hogy megmondod kerek perec, hogy nagyon szereted, de nincs szopi mostantól. És reggel vezesd be az új rendszert, akkor estére már olyan fáradt lesz, hogy így is el fog aludni. Érdemes lenne pár napig nap közben fárasztó programokat szervezni (kirándulás).
2019. márc. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kiprobaltam sok mindent 2-3 eves kora kozott... Ejjel ringatva aludt csak vissza, amitol meg jobban kimerultem. Szoval mindenkepp olyan dologra szoktatsd at, amit birsz. Nalunk a nappali alvas gyakorlatilag megszunt azota, neha babakocsiban elalszik, ha nagyon almos, de ritka, mint a feher hollo... A bolcsiben sem aludt 2,5 eves kora ota.


En probaltam tobbszor hirtelen elvalasztani, eredmenytelenul, vegul fokozatosan szoktattam le szoptatasi tanacsado tanacsara, mindig a legkevesbe fontos szopival csokkentve, 2-3 hetet hagyva utana. A nappali szopikkal kezdtuk, kinti program mellett hajlamos volt megfeledkezni rola, illetve idohuzassal, majd helyhez kotve (,,csak az agyon szopizunk”, ,,csak reggel szopizunk”), vegul ejszakara atvette az apukaja, en meg megmondtam neki, hogy nincs tobb tej.

2019. márc. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolso vagyok 3 hetig volt nehez, addig kerte, sirt utana :(
2019. márc. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A fiam csak délben és este igényli, plusz ugye egész éjjel ha meg ébred. Ha nappal nem alszik akkor is többször kel éjjel ha elforog és nincs cici. Nagyon rossz alvó. Velem alszik, mert baba korában is ilyen volt és egyszerűen nem voltam képes ébren maradni mellette. (szégyenlem is magam ez miatt). Szerintetek egy külön ágy segítene?
2019. márc. 27. 19:09
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

2-3-as vagyok.Ugyanezen mentunk at mi is, rosszalvo gyerek, ha nappal leraktam, azonnal ebredt, 1,5 eves koratol tudtam neha kilopozni mellole fel orara, mert max 40 percenkent ujra ebredt. 15-20 honapos kora kozott rendszeresse valt, hogy 5-7 orakat egybenaludt (addig 3-10x ebredt). Aztan 20-34 honapos kora kozott atlag 6-8 ebredes. Kozben epitettem le a cicit. Betegseggel kezdodott, onnantol kezdett horkolni, felriadt, nem kapott levegot, orrcseppel altalaban 6-8 orat egybenaludt, de nem akartam adni, csak ha muszaj vt. A Cetrizin nevu antihisztamint is el kezdtuk kiprobalni(recept nelkul kaphato), mert az allergologus-borgyogyaszhoz tobb honappal kesobb kaptunk csak idopontot, mikor kijott rajta az ekcema. A tejtfeherjet, tojast,szojat es a hisztamin tartalmu eteleket szamuztuk az etrendjebol, szoval a mandulamutet es a szopirol leszoktatas mellett ezeknek is lehet hozza sok koze. Kulon agyat is kapott, a mienk melle tolva, kuckos ikeas, babafeszket csinaltam korbe az agy felso reszebe egy kedvenc nagy takarobol, es van ket plussallata is. Az osszetekert takaroguriga korben nagyon sokat segit (lehet kulon is kapni babafeszek neven, vagy akar egy ikeas nagy kigyo is jo). A kulon agy, es hogy a ferjem altatja egyertelmuen segitettek. Aztan latod, meg mindig ebred, de ismet megalussza rendszeresen az 5-8 orat, vagy amikor ebred, akkor is csak odaszolunk neki, es mar alszik is tovabb. Este szepen ki lehet jonni mellole, egyutt tudunk tolteni 2-3 orat a nappaliban, aztan megyunk mind aludni egy helyre, vagy en a kanapen, ha tobbszor ebred ejjel. Ha felsir, ferjem felveszi, setal vele, aztan visszateszi, es alvas. Sokszor meg is beszeltuk vele, hogy csendben alszunk, konyvunk is vanaz alvasrol, szereti nezegetni.


Ja, es a cicirol ugy szoktattam le a legvegen sajnos, hogy bekentem fogkremmel:/ De ecet is jo, vagy mustar, ha azt nemszereti (ezeket is probaltam, de lenyalta :D). Ezt a modszert nagyon nemajanljak valaszkesz berkekben, es ez volt az utolso, amihez nyultam, mikor azt hittem, hogy mar lement a siros-idoszak, aztan ujrakezdte. Onnantol sokkal konnyebben elfogadta. De o nagyon ragaszkodott hozza, nemisszivesen vettem el tole teljesen. Enelobb a helyedben az ejszakakkalprobalkoznek ebbenaz esetben, hogy nappal mar szinte nincs hova csokkenteni, es tenyleg nagyon jo lenne, ha ebben kaphatnal segitseget, es valaki atvenne toled, legalabb az elso par napban.

2019. márc. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2 és fél évig szoptattam.

Úgy szoktattam le, hogy azt mondtam, megromlott...

Még pár napig próbálkozott, kóstolgatta, majd azt mondta, hogy tényleg megromlott.

2019. márc. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam már szt is. Sajnos nem jött be :(
2019. márc. 29. 06:15
 8/9 anonim ***** válasza:
te szegeny. e tudom kepzelni hogy nezhet mar ki a melled;-( es ez az egesz egy ekkora gyerekkel aki mar eszik es foga van undorito is. a ferjed gondolom nem nyulhat hozza (mar ha egyaltalan van gusztusa ra) a kolyok miatt. tenyleg kend be fogkremmel vagy nagyon eros szagu de artalmatlan valamivel hatha ugy sikerul. vagy pedig hagyd uvolteni par napig es NE ENGEDD A MELLEDHEZ.
2019. ápr. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolso :D 34 honapig szoptattam (irtam fentebb a leszoktatasi mizeriankat, en vagyok az, aki vegul mar a fogkremet is bevetettem sajnos), a melleim koszonik szepen, szuper allapotban vannak. Nem a szoptatastol, hanem a varandossag alatti sulynovekedestol, majd sulycsokkenestol ereszkednek meg (nalam ez kimaradt, csak hasra hiztam, sehova mashova)+genetika. Egyik csaladtagom is kerdezte, hogy nem feltem-e a melleimet, ez meg a gyerekem 1 eves koraban volt. Nem lettek logo tejeszacsik, es tandem szoptatasra keszultem volna, ha elobb osszejon a teso. A termeszetes elvalasztodas ideje 2,5-7 eves kor kozott van. Jo, en annyi idosen mar abbahagytam volna, de azert nem ez a biologiai norma, megha a mi kulturankban sokakban akkora felhaborodast is kelt, vagy undort valt ki. Az en ferjemet nem zavarta.
2019. ápr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!