Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ezzel a mellbimbóval van...

Ezzel a mellbimbóval van reális esélyem a szoptatásra? Kép kommentben.

Figyelt kérdés

Nézzétek el nekem, de a védőnőmet, gyerekorvost egyszerűen nem érzem kompetensnek a témában. Második babámat várom, még csak 10 hetes vagyok. Az első kislányommal katasztrófa volt a szoptatás. Már a kórházban bimbóvédőt adtak mert közölték, hogy "ezzel nem fog menni", igazán soha nem is indult be a tej, állandó szenvedés volt és brutálisan rágörcsöltem. Rossz volt a technikája is, folyt ki a szájából a tej, de anatómiai eltérést nem találtak a szájában, pedig sokan nézték. 10 napos korától kapott tápszert a lányom és nem is tudtuk elhagyni, végül 6 hetes korától feladtam a szenvedést és csak tápszeres lett.

Azon gondolkoztam, hogy tényleg annyira gáz ez? Tök esélytelen? A bimbó kb fél centi széles, icipici és lapos, miközben a mellem meg elég nagy, nem könnyű bekapni a picinek...a trollkodasból nem kérek, így is eléggé rástresszeltem.

Köszönöm.


2020. nov. 11. 16:29
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
87%

9. Vagyok


Amúgy nem tudom melyik kórház

De szt Imrében mindenkinek ezt mondta az egyik csecsemős..

Nekem is.

A szobatársam meg közölte, hogy köszöni az infót, de a lányàt 2 éve szoptatja..

2020. nov. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
26%
Próbáld hideben, hátha jobban kiugrik a bimbó.
2020. nov. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Derjaderja ***** válasza:
72%

Abszolút lehet, az enyém is hasonló volt, amúgy kb par hónap és "megkeményedik".

Nekem az erről az élményem, hogy a kórházban egy nővér beszólt rá, hogy ezzel nem fog menni, ami bennem fel sem merült addig.

Az elején egy fekély lett rajta a rossz technika miatt, de utána minden gond nélkül szoptattam 6 hónapot, bimbókiemelő/védő sem kellett.

Figyelj, hogy jól tedd bele a szájába, fordítsd ki az ajkait ha befordulnak.

Ha nehéz, szoptatás előtt par percre használd a mellszívót, az formázza (nekem Medela vált be, az Aventes totàl nem).

2020. nov. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
89%
A kiemelővel szerintem menne!A terhesség vége felé már lehetne használnod otthon...Egy ismerősöm is így tett,ment a szopi:)Sőt,szoptatás előtt mellszívóval ki lehet kicsit jobban emelni,hogy a baba be tudja kapni!Ne engedd el a szoptatást!!!Nekem a 4.gyereknél kellett szoptatási tanácsadót hívni...pedig a többieket gond nélkül szoptattam!!!Nekem az első babánál ödémás volt a bimbóm,akkora volt,hogy előtte jegelni kellett,hogy a kicsikénk be tudja kapni!Hajrá!Menni fog!
2020. nov. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
21%
Jezusom 😂
2020. nov. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
81%

Enyém nagyon-nagyon hasonló. Ment vele. Szoptatási tanácsadót keress inkább, ha kell, privatban megírom, kik jok szerintem.

Nyilván az a nem túl kedves kijelentés is hatott rad, hogy “nem fog menni”, meghozza olyanoktól, akiket ebben a témában kompetensnek gondolom. Eloszor én is beszereztem bimbóvédőt panikomban, de végül nem kellett.

2020. nov. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos segítséget! Mindig lesznek olyan gyerekecskék akik széttrollkodnak egy ilyen kérdést, de hát na, nem mindenki nő föl. Megnyugtattatot azért sok válasz. Traumaként maradt meg bennem a lányommal a szoptatás sikertelensége és kizárólag magamat okolom érte. Szeretnék felkeresni majd egy tanácsadót ezzel kapcsolatban.
2020. nov. 11. 20:43
 18/25 A kérdező kommentje:
*megnyugtatott
2020. nov. 11. 20:45
 19/25 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is hasonló volt. 16 hónapja szoptatok és már úgy kijött, hogy vissza sem megy.
2020. nov. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
96%
Nekem is ilyesmi a mellbimbóm, csak kicsi a mellem. Én bimbóvédővel szoptattam mindkét lányom végig. A legolcsóbb, gyógyszertárban kapható volt a legjobb nekem. Első lányom 9 hónapos koráig, másodikat 10 hónapos koráig szoptattam. Mindketten maguktól hagyták abba. Úgyhogy annyira nem ördögtől való a bimbóvédő sem. Nem lettek cumizavarosak, semmi hátrányát nem láttam.
2020. nov. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!