Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miből adhatok neki pótlást,...

Miből adhatok neki pótlást, ha a cumisüveget nem fogadja el?

Figyelt kérdés

ISZSZ babám most 28-án lesz 5 hónapos, eddig nem találkozott cumival, cumisüveggel. Az utóbbi hónapban kevesebbet hízott, mint előzőleg (eddig havi átlag 1 kilót hízott, most meg csak 600g-t, még az orvos és a védőnő is beszóltak miatta a státuszon), ezért bepánikoltam és nekiálltam szaporítani a tejem. A lefejt extra tejet megpróbáltam cumisüvegből kínálni neki, gondolván, hogy ha cumizavar lesz, nem probléma, úgyis nemsokára kezdjük a hozzátáplálást. Ehhez képest pont az ellenkezője történt a félelmeimnek, a cumisüveggel egyszerűen nem tud mit kezdeni. Rágogatja, nyalogatja, de ha véletlenül meg is szívja, ami tej belekerül a szájába, azt kb mind kiköpi. Pedig éhes, miután elteszem az üveget és előveszem a cicit, egyből rácuppan és eszik rendesen.

Hogy tudnám neki odaadni a lefejt tejet? Őszintén sajnálom kiönteni, de nagyon mást nem tudok vele mit kezdeni. Vagy ötletek a felhasználásra? Ha lefagyasztom, a hozzátáplálásnál esetleg tudnék vele valamit kezdeni (BLW-zni tervezek, szóval ezt figyelembe véve)?


2020. dec. 20. 19:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem addig hízott mig csak szopi volt kb 9 kg volt 6 hósan egy évesen 11kg most 20 hósan 12.

Nekem sem hízott annyikat 4. hótól, de mivel előtte meghízta amit kellett csak megemlítették,hogy most alig hízik, de jó ez hízott már eleget😁

2020. dec. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem kell pótlás, ha jó súlyban van és nem állt meg a gyarapodás. Iszsz baba, tudja hogy mennyi tejre van szüksége, már nem olyan icipicike. Kislányom havi 500gokat hízott az első hónapokban, mikor elkezdett gurulgatni csak 300-400got, kúszás-mászás után már 100-200got. 9 hónapos koráig csak anyatejet fogadott el, sem püré, sem blw ételek nem kellettek neki. Bőven elég volt az is, most 1 évesen 8kg és 80cm, a doki és a védőnő szerint is jól néz ki. Ne aggódj, annyi tejed van, amennyi kell neki.
2020. dec. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szerintem se kell a pótlás. 600g az rendben van. 6 hónapos kor után már csak 400-500 grammot hiznak. Ne aggódj, csak szoptass tovább.
2020. dec. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
<3 köszönöm mindenkinek a válaszokat! :) Nagyon rendesek vagytok, boldog karácsonyt és jó babázást mindenkinek :)
2020. dec. 21. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!