Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az anyatejet miért mondják...

Az anyatejet miért mondják jobbnak mint a tápszert? Tényleg jobb a babának?

Figyelt kérdés
2021. febr. 14. 15:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Mert azt az anyák teste kifejezetten a baba táplálására állítja össze, és a betegsegekkel szemben amivel az anya immunrendszere megbirkózik, ellenanyagot juttat át a babába.


Ezzel szemben a tápszer módosított, vitaminokkal dúsított tehén tej. Nagyon jók a mostani tápszerek, csak immunitást nem kap vele a baba, viszont ezzel szemben meg fix a vitaminszintje. Anyatejnél nagyban függ a tápanyag és vitamin tartalma attól, hogy az anya hogy eszik.


Abban ne higgy, hogy az anyatej csodaszer.

2021. febr. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
A természetes általában jobb, mint a "mű" . Ettől függetlenül a tápszer is teljes értékű, nem lesz semmi baja tőle.
2021. febr. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
és melyik a jobb ?
2021. febr. 14. 16:04
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Ha van elég teje a mamánk, akkor az anyatej a legjobb. De nem kell mindendnáron erőltetni.
2021. febr. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Én nem eszek egézségesen.

Sok tejterméket és édességet eszek.

Nagyon egyoldalúan táplálkozok. Akkor is jobb az anyatej vagy jobb lenne a tápszer..?

2021. febr. 14. 16:11
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Egy kicsit figyelni kéne a táplálkozásra. A legjobb az anyatej.
2021. febr. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%
Nekem 3 gyerekem van. Amikor szoptattam, naponta megittam legalább 2 liter házi tejet. Minden gyerekem egészséges lett.
2021. febr. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

Én is össze-vissza ettem. Nem szerettem a gyümölcsöket, zöldségeket, egyoldalúan táplálkoztam. Sovány voltam, terhességgel csak a szénhidrátot kívántam, meghíztam. Gondoltam nekem nem lesz tejem, mert a családban nem igazán ment a szoptatás a felmenők közt, miért pont nekem sikerülne, kis melleim vannak, baromi érzékenyek, nem igazán hittem benne, de amit tudtam megtettem. Császárral született a kisfiam, és már aznap este volt egy kis tejem. :) 3 nap után kiengedtek minket, mert jól evett, gyarapodott, jól voltunk. :) 1.5 évig volt anyatejes, brutális hogy kicsattant a tejtől, kis dagi volt. :D

Évek múltán is azt mondta a gyermekorvos 1-1 érthetetlen betegségekor (hőemelkedés és bágyadtság, levertség, de nem volt más tünet, sose tudtam, hogy valami bujkál benne, vagy mi ez?) mondta a gyermekorvos, hogy látszik, hogy anyatejes volt sokáig (1.5 év), erős az immunja. A szervezete leküzdötte a betegségeket szolidan, nem adta magát át az igazi szenvedős betegségnek, hőemelkedéssel és 2-3 nap pihenéssel átlendült rajta és jól volt. Neki a szemén látszik ha beteg (10 éves), még hőemelkedése is alig van, évente 2x beteg, általában 3 napot van itthon és mehet suliba. Volt közel 40 fokos láza, ügyeletre mentünk, kérdezték mi baja, mondta a gyerek hogy semmi, nem érez semmit, se nátha, se fájdalom, csak érezte, hogy tüzel a teste, gyógyszer se ért semmit, a dokik vállat vontak, hogy ha jól van akkor csak lázcsillapítás. Másnapra semmi baja nem volt. A gyerekdokihoz mentünk utána, mondta hogy valószínűleg valami komolyabb vírus lehetett, amit így küzdött le a szervezete. Semmi baja nem volt másnap, mondta, hogy anyatejes volt, látszik... Hát szerencsés na. Mégiscsak jó volt az a szoptatás. :)

2021. febr. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Nincs ennyire direkt összefüggés az étrend és az anyatej összetétele között. Relatíve állandó az anyatej vitamintartalma, ha egyoldalúan táplálkozol, akkor a baba attól még mindent megkap, amire szüksége van, max neked nem marad (ugyan terhességnél volt, nem szoptarásnál, de egy barátnőmnek folyton törtek a fogai, mert Kalciumot vont ki a csontjaiból a teste, hogy a babának adja- kb a szoptatásnál is hasonlóan működik).


Az anyatej minden esetben jobb a babának, mint a tápszer, de nyilván az sem méreg, a szülés utáni táplálásnál már több faktort is érdemes figyelembe venni, nem csak és kizárólag a baba érdekét.

2021. febr. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
Az anyatej akkor is jobb, de szuper tápszerek is vannak már. Csak hát az anyatej olcsóbb és egyszerűbb is.
2021. febr. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!