Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan érjem el, hogy minél...

Hogyan érjem el, hogy minél több tej termelődjön a cicikben? Próbáltam más-más időközönként fejni, nem igazán akaródzik. Tejem van, de nem az a mennyiség, ami elég lenne.

Figyelt kérdés
2010. aug. 17. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:

igyál többet - két litert is.-

tedd gyakrabban mellre az is jól szaporitja.


érdemes kicsit fejni ... vagy szedhetsz homeopátiás bogyót vagy ihatsz szopis teát esetleg sört...

2010. aug. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tedd sűrűbben mellre, nekem ez bevált.
2010. aug. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én most a szaporító fejéssel próbálkozom, iszom a lakhoterb teát, és eszem a köménymagos rántott levest.
2010. aug. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xStefix ***** válasza:
Gyakrabban és teljesen ürítse ki a baba a melled. Ennél jobb módszer nincs, a többi csak kiegészítés.
2010. aug. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Milyen a szaporító fejés?

Kisfiam lusta, ha már nem jön úgy a ciciből, forog, tekereg, kiköpi és nyafizik. Cicre tevés kilőve, max 3 percig cicizik ha nincs benne semmi...

2010. aug. 18. 23:26
 6/7 xStefix ***** válasza:

Felváltva fejed a melleid 7-7 5-5 3-3 1-1 percig.


De én még mindig azt mondom, hogy ez leginkább "csak" arra lesz jó, hogy több tejed lesz (már ha megfelelően érzékeny vagy a fejésre is). Ahhoz viszont, hogy a babád jól és minél hosszabb távon szopizzon is, önmagában nem elég, hogy van elegendő tejed! Neki magának is meg kell tanulnia/szoknia helyesen szopizni, ehhez pedig az kell, hogy ő dolgozzon meg a tejedért. Hiába csinálsz magadnak több tejet a fejéssel, ha ő továbbra sem fogja tudni/akarni kienni a végét. Emiatt könnyen libikókába mehet át a dolog, (fejéssel) hol több, (nem elég hatékony szopival) hol kevesebb tejed lesz, ez pedig nem a legideálisabb.

Mindezt nem azért írom, hogy kötözködjek vagy elszomorítsalak, hanem azért, mert tudom, hogy hogyan működik a dolog. ;) Én is halálra aggódtam magam anno a mennyiségeken és elég sokáig tartott, amíg rájöttem és elhittem, hogy a ml-parán túl is van élet és hogy a gyerekek akkor is jól szopnak, ha nem aggódunk rajtuk túl sokat. Kell hozzá egyfajta bátorság és hit, hogy lazán tudd venni a dolgokat, mert hát a szoptatásban sem minden megy jól rögtön az elején! Idő kell mindkettőtöknek, amíg kitanuljátok a szoptatást, de ehhez sokkal ritkábban van szükség külső befolyásra, mint hisszük. Türelem - ez az, amire a mai anyukáknak több szüksége lenne!

2010. aug. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Dehogy veszem kötözködésnek.

A kisfiam nem hajlandó szopizni, a fejem tetejéreállhatok akkor sem, 5 perc után kiköpi, elfordítja a fejét, egyszer cska mintha megváltozna az íze. Jön belőle bőven, jobban mint az üvegből...

2010. aug. 19. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!