Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért baj, ha nem szoptatom...

Miért baj, ha nem szoptatom az első babámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ahányszor említem valakinek, hogy nem szoptatok, mindig jön a MIÉRT?! Nem is próbálkozol?! felháborodott kérdések.


A kórházban hiába tették cicire a babát, főleg csak komfort szopizás volt. Nagyon jó technikája volt, amikor szívott, de fél óra alatt ez 4-5 szívás volt. Folyamatosan üvöltött emiatt, éhes volt, így tápszert kapott.

Én nem hagytam annyiban és az előtejet is elkezdtem fejni, kínkeservesen 10-20ml-t fejtem.

Most nagyon beindult a tej, folyamatosan fejem és fagyasztom, a babám csak anyatejet kap üvegből.

Őszintén nem is próbáltam cicire tenni, mert félek, hogy fogyna, így pedig látom mennyit eszik. Ez miért annyira nagy baj?

3-4 óránként fejek egyébként. A babám 10 napos.



2021. márc. 18. 10:45
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
95%
Hát ne mondd azt hogy nem szoptatsz. Mondd, hogy 100% anyatejes a baba, ha már muszáj mondani valamit. De leginkább is senkinek semmi köze hozzá.
2021. márc. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
91%
Ez egy ilyen időszak. Túl kell élni. Majd amikor már századjára elmondod, hogy nem szoptatsz, akkor abbahagyják. Egyébként meg semmi közük hozzá, hogy mit, miből eszik a baba. Az én gyerkőcöm tápszeres, egyéb okok miatt. Gyűlöltem amikor erről kérdezgettek állandóan.
2021. márc. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
84%
Úgy tűnik én jobb társaságba járok, soha senki nem firtatta, hogy miért tápszeres a babám. Nem is állnék szóba azzal, aki kiakadna ezen.
2021. márc. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

Itt főleg a gyerekorvosra, védőnőre gondoltam.

Családbak is hallom a rosszallást a hangjából, de az nem érdekel. Nagymamám tett egy megjegyzést, hogy “azért csak erőltesd”. Egy erőteljes nemet válaszoltam, ezt érzékelte és azóta nem hozta szóba.

De a védőnő kb.minden nap ír, hogy még mindig nem cicizik??

2021. márc. 18. 10:51
 5/41 anonim ***** válasza:
65%

Ne foglalkozz velük, ha így döntöttél tarts ki.

Viszont a saját dolgodat nehezited, baromi macera lehet állandóan fejni. Sokkal kényelmesebb előkapni a cicit és szoptatni.

Jelzi valahogy a kislányod, hogy éhes? Ha igen, akkor én a helyedben megpróbálnám szoptatni. Neked lesz könnyebb. Amikor jelzi, hogy éhes cicire teszed. Igény szerint szoptatott baba,nem fog fogyni, főleg ha tudod,hogy van sok tejed.

2021. márc. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Hiába tettem, csak cumizza és kisebesíti. Utána üvölt. Semmi értelme.

Jelzi, hogy éhes egyébként, nyöszörög meg mintha azt mondaná folyamatosan, hogy “ajaj ajaj”. Nagyon érdekes :D

2021. márc. 18. 11:05
 7/41 Derjaderja ***** válasza:
78%

Mindenesetre nézzék meg, nincs-e lenőve a nyelve. Az gyakran okoz ilyet és a beszédfejlődést is akadályozza.

Ez fontos, de amúgy tényleg nincs köze hozzá senki idegennek. Esetleg az orvossal és a védőnővel érdemes lenne tisztázni a dolgot, mert ők lehet hogy orvosi okra is gyanakodhatnak, hiszen nem jól szopik a baba. Pl arcizmok gyengesége is okoz ilyet.

Ezeket jó lenne tisztázni, az ha amúgy szopizna, de Nektek jobban megfelel ez a módszer, az a Te döntésed, el kell fogadni.

2021. márc. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
60%
Magyarországon intézményesítve van a szoptatási erőszak. Ezért is nyaggatnak vele állandóan. Ha nektek jó a fejés, akkor tedd azt. Nekem is működött az első babámmal, 2-3 hét volt nehezebb, hogy beinduljon, de utána 4-5*10 perces fejéssel meglett a napi, sőt több napi adagja. Egyszerűbb volt mint folyton mellre tenni és hagyni hosszú ideig szopni. Ne törődj másokkal, úgy csináld ahogy nektek jó.
2021. márc. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Nincs lenőve a nyelve. Valószínű cumizavar alakult ki nála, mert az egyik csecsemős nővér a tudtom nélkül cukros vizet tolt bele cumisüvegből nem sokkal születése után...

Mindenki mással meg voltam elégedve a gyermekágyon, csak azzal a bunkó vén szipirtyóval nem. Ő adta a tápszert is a gyerekemnek.

2021. márc. 18. 11:25
 10/41 anonim ***** válasza:
69%
Ne foglalkozz vele. En sem szoptattam. Viszolygok az egesztol. Fejtem en is tejet és megkapta. Mondjuk nekem nem volt sajnos sok uh kellet pótolni is, de pont nem nagyon érdekel ki mi mit gondol. En azt is megértem, ha valaki nem is fej, csak tapszert ad. Magánügy. En fontosnak tartottam hogy kapjon anyatejet, amennyi csak van, de szoptatni nem voltam hajlandó. Egyébként én is megpróbáltam. Fájdalmas volt és gusztustalannak tartottam. Ez van. Abszolút nem érdekel ki mit gondol erről. Mindenkinek a saját teste. Azt kezd vele amit akar.
2021. márc. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!