Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért baj, ha nem szoptatom...

Miért baj, ha nem szoptatom az első babámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ahányszor említem valakinek, hogy nem szoptatok, mindig jön a MIÉRT?! Nem is próbálkozol?! felháborodott kérdések.


A kórházban hiába tették cicire a babát, főleg csak komfort szopizás volt. Nagyon jó technikája volt, amikor szívott, de fél óra alatt ez 4-5 szívás volt. Folyamatosan üvöltött emiatt, éhes volt, így tápszert kapott.

Én nem hagytam annyiban és az előtejet is elkezdtem fejni, kínkeservesen 10-20ml-t fejtem.

Most nagyon beindult a tej, folyamatosan fejem és fagyasztom, a babám csak anyatejet kap üvegből.

Őszintén nem is próbáltam cicire tenni, mert félek, hogy fogyna, így pedig látom mennyit eszik. Ez miért annyira nagy baj?

3-4 óránként fejek egyébként. A babám 10 napos.



2021. márc. 18. 10:45
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:

Ha neked is napi 200g-okat fogy majd a babád, és non-stop éhes,sír,

akkor meglátom mit reagálsz. Persze ne legyen így, nem kívánom!


Sokkal időigényesebb fejni+etetni, mint szoptatni, szóval nem lustaság. Egyszerűen tapasztalatlan vagyok, nem szeretem ha sír a baba, félek, hogy lefogy stb.

De nem is erről szólt a kérdés. Teljesen mindegy mi okból nem szoptatok, a babám anyatejet kap, más módon, ez miért baj?


Sokan dicsekednek, hogy 2-3 éves gyereket szoptatnak, nekem meg ez a természetellenes, mégse szólok semmit, mert ott is az anyuka és a gyereke tudja, hogy mi jó nekik. Én nem tenném, nekik meg így kerek az életük, na bumm.

2021. márc. 18. 14:21
 22/41 anonim ***** válasza:
78%
Nem baj. Hanem ahogyan írod neked se jó és egy felesleges macera. Ezért kérdeznek rá. Ez a dolguk, tőlem is kérdezett ilyet a védőnő, hogy megjött-e, nyilván más nem kérdez ilyet, mert magánügy, de neki kell foglalkozni a frissen szült nővel és a babával.
2021. márc. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
Persze én értem, de hogy minden nap rám ír? Emiatt olyan rossz anyának érzem magam, mintha valami kötelességnek nem tennék eleget :( Értem, hogy segíteni szeretne, de nem értem miért baj, ha nem ciciből kapja.
2021. márc. 18. 15:53
 24/41 anonim ***** válasza:
36%
Figyelj, ha szeretnel szoptatni, akkot hatarozd el es tarts ki egy kicsit. Hidd el menni fog neki. 10 napos, siman leszokik a cumisuvegrol. De ez beletelhet par napba es ki kell tartanod. Masreszt a sebes bimbo sajna tok termeszetes az elejen, elmulik idovel, a mellednek hozza kell szoknia a dologhoz. Ketszer szoptattam, mindig ugyanez volt. Par het es elmult, mar nem ereztem. En sose fejtem, meg a gondolattol is rosszul vagyok. Hidd el sokkal kenyelmesebb szoptatni meg ha most nem is igy latod. Sokkal mobilabb leszel tole, nem kell aggodni, h hideg meleg, meleg nyaron miota all a tej a cumisuvegben, stb. Ha akarsz szoptatni kis kitartassal meg siman megcsinaljatok. Ha pedig nem, akkor ne foglalkozz vele ki mit mond.
2021. márc. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
75%
22 mondjuk pont nincs hozza köze hogy szoptat e. Ha az anyuka közölte, hogy nem és nem akar, akkor onnantól a védőnő max hobbiból szoptatasnaciskodik. Neki annyi a dolga max, hogy a statisztikák érdekében rögzítse a tényeket.
2021. márc. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
39%
Mérleggel tudod ellenőrizni hogy mennyit szopott a babád, így látod ha nem evett eleget és akár akkor is pótolhatod még üvegből..
2021. márc. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

Jelentem, márc.23-án sikerült mellre tennem. Beszéltem hosszasan szoptatási tanácsadóval és meglett az eredménye. Azóta is 100% iszsz a babám, átalussza az éjszakát 6 hetes kora óta és iszonyatosan gyorsan fejlődik.

Nem szabad feladni :)

2021. ápr. 26. 15:37
 28/41 anonim ***** válasza:
63%
De ügyes vagy.:) Amúgy biztosan cumizavaros lett szegényke, az a sötét nyanya, aki megitatta cukros vízzel cumisüvegből, az kavart be.
2021. ápr. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:
A cumit nem is tudtuk elhagyni vele, de legalább gyönyörűen cicizik :) Napi 5-6x szopizik csak, éjjel alszik. Viszont 2880 hazaadós súlyról már 4300g 7 hetesen 🙈
2021. ápr. 26. 17:37
 30/41 anonim ***** válasza:

Jajdejó! Az sem lett volna tragédia, ha cumisüvegből kapja az anyatejet vagy akár a tápszert. A szoptatás olyan szempontból jobb a babának, hogy erősödnek a száj körüli izmai, ami később a beszédfejlődésnél számít. Állítólag a nem szoptatott babáknál gyakrabban alakulnak ki később logopédiai problémák. (Ami persze kezelhető, tehát nem a világvége).

Jelezhet túl feszes vagy túl laza izomzatot is, ha nem tud szopizni a baba. Akár túl merevek, akár túl lazák a nyak környéki izmok, a baba nem tud rendes vákuumot csinálni. Csak cuclizik, de nem lakik jól.

Ezért fontos kérdés, hogy megy-e a szoptatás és ha nem megy, miért nem megy.

Nagyon szuper, hogy mégiscsak sikerült.

2021. ápr. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!