Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért baj, ha nem szoptatom...

Miért baj, ha nem szoptatom az első babámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ahányszor említem valakinek, hogy nem szoptatok, mindig jön a MIÉRT?! Nem is próbálkozol?! felháborodott kérdések.


A kórházban hiába tették cicire a babát, főleg csak komfort szopizás volt. Nagyon jó technikája volt, amikor szívott, de fél óra alatt ez 4-5 szívás volt. Folyamatosan üvöltött emiatt, éhes volt, így tápszert kapott.

Én nem hagytam annyiban és az előtejet is elkezdtem fejni, kínkeservesen 10-20ml-t fejtem.

Most nagyon beindult a tej, folyamatosan fejem és fagyasztom, a babám csak anyatejet kap üvegből.

Őszintén nem is próbáltam cicire tenni, mert félek, hogy fogyna, így pedig látom mennyit eszik. Ez miért annyira nagy baj?

3-4 óránként fejek egyébként. A babám 10 napos.



2021. márc. 18. 10:45
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
81%

Vigyázz, ilyen kérdésekkel lehet a folyamatos anyatej vs tápszer vallásháborút felszítani. :)

Nekem hasonló élményeim voltak. Az emberek egyszerűen nem gondolnak bele hogy mekkora terhet rónak ezzel az anyára akinek még ezer más baja van, mint kialvatlanság, tapasztalatlanság, kétségbeesés. Mikor próbálkoztunk, mindketten csak egyre frusztráltabbak lettünk, nagyon nem kellett. Én is átálltam a lefejős megoldásra, hirtelen minden jobb lett.

Csináld azt, ami neked működik, és kész :)

2021. márc. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
80%

Ne foglalkozz velük, csináld úgy, ahogy nektek jó. Bakker, tápszeren is tökéletesen felnőnek a gyerekek, a tiéd pedig anyatejet kap, nem tök mindegy, hogy mellből vagy üvegből?

Azért van ez amúgy, mert ahogy a 8. is írja, ez az ország kb. 50 évvel le van maradva ilyen téren, és még mindig ott tartunk, hogy szaranya vagy, ha a gyerek nem lóg a melleden a nap 24 órájából minimum 20-at.

Én egyiket sem tudtam szoptatni, és még élnek, a "nagy"fiam 5 éves lesz nyáron, és a lőtéri kutyát sem érdekli, hogy mit evett 0 és 1 éves kora között. Szóval tarts ki, csak az első évben ennyire téma ez, sőt, igazából csak a hozzátáplálásig.

2021. márc. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
49%

Én tápszereztem,nem volt tej, nem is baj ha tápszert kap a baba.

De azt gondolom, hogy van sok előnye ha már van tejed, mellből etetni a babát, erősebb lesz az izom a szájánál pl., az én lányom mai napig nem tud húst enni, vagy más kemény ételt, beszélni is 3 évesen kezdett, nem biztos, hogy a szoptatás hiánya miatt van, de el tudom képzelni. Van egy barátnőm, fél évig nem tudott szopni a babája, utána megtanult és még sokáig szopott. Azért kérdezi tőled a védőnő, meg a doki, mert a szoptatás jobb lenne, mint a fejés. Szoptatási tanácsadóval beszéltél már?

2021. márc. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
36%
Én akkor szoktam rá a szívásra, amikor nagyon kisebesedett a mellbimbóm. Aztán azért maradtam ennél, mert olyan kevés volt a tejem, hogy csak sírt állandóan a fiam a cicin vagy elaludt. De mivel nem lakott jól, fel is ébredt üvöltve. Így legalább tudom, mennyi is van, mennyi tápszerrel kell pótolni. Amúgy ha kérdezi a védőnő vagy az orvos, hogy szopizik-e, inkább azt mondom, hogy igen.
2021. márc. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
27%
Ha meg 10 napos megpróbálkoznék szoptatási tanacsadóval...
2021. márc. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:
1.5 órát telefonáltam vele. Nem tudott olyat mondani, amit nem próbáltunk.
2021. márc. 18. 13:14
 17/41 Derjaderja ***** válasza:
73%

De nem lehet, hogy a vedőnő meg az orvos segítő szándékkal kérdez?

Külső szemlélőnek ez úgy nez ki, hogy szeretnél szoptatni (hisz fejsz, szoptatási tanácsadót hívsz, újrapróbálod a mellretételt), tehát vsz ezért kérdezik, nem valamiféle kioktatásból vagy "vallásháborúból".

Kérdezd meg a gyerekorvost, lát-e olyan orvosi okot, ami magyarázhatja, hogy mért nem szopizik jól a baba.

Ha ez kizárható, akkor mondd meg nekik, hogy úgy döntöttel, hogy így táplálod a babát, és akkor egyértelmű lesz a szakemberek számára, hogy nem vársz segítséget ebben a problémában és nem is tartod problémának.

2021. márc. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

Mondtam neki, hogy szerettem volna szoptatni, de úgy látom, hogy sem a babának, sem pedig nekem nem jó ez a nyüglődés vele.

Nyilván azért kértem tanácsokat, mert mindent ki akartam próbálni és mindent meg akartam tenni az ügy érdekében. Biztos vagyok benne, hogy a cumisüveg rontotta el az első éjszakáján. Nem lehetett velem, mert sok vért veszítettem és elájultam a mosdóba menet (persze kísértek, így nem lett nagy baj). Ahogy megszületett, egyből ment a cicire és szopizott az aranyóra végéig kb. Ezért volt furcsa, hogy másnap meg már ilyen elutasító volt :(

2021. márc. 18. 13:53
 19/41 anonim ***** válasza:
11%
Nem szemrehányáskent, mert nekem amúgy totálisan mindegy h szoptatsz vagy sem...DE még csak 10 napis a babád...nem minden baba úgy jön a világra h rögtön tud szopizni...időt sem adtál neki arra h megtanulja a helyes technikát...nem kell megfogadnod senki tanácsát, de igazából te kb nem is akarsz szoptatni, mert ez az idő édes kevés amit rászántál h begyakoroljátok...
2021. márc. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
8%
Egyetlen egy alkalomtol nem alakul ki a cumizavar, de jó kifogás 🤣😉
2021. márc. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!