Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért baj, ha nem szoptatom...

Miért baj, ha nem szoptatom az első babámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ahányszor említem valakinek, hogy nem szoptatok, mindig jön a MIÉRT?! Nem is próbálkozol?! felháborodott kérdések.


A kórházban hiába tették cicire a babát, főleg csak komfort szopizás volt. Nagyon jó technikája volt, amikor szívott, de fél óra alatt ez 4-5 szívás volt. Folyamatosan üvöltött emiatt, éhes volt, így tápszert kapott.

Én nem hagytam annyiban és az előtejet is elkezdtem fejni, kínkeservesen 10-20ml-t fejtem.

Most nagyon beindult a tej, folyamatosan fejem és fagyasztom, a babám csak anyatejet kap üvegből.

Őszintén nem is próbáltam cicire tenni, mert félek, hogy fogyna, így pedig látom mennyit eszik. Ez miért annyira nagy baj?

3-4 óránként fejek egyébként. A babám 10 napos.



2021. márc. 18. 10:45
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
71%

“Nem szabad feladni”

Mint ahogy akkor azt mondtam, mikor épp nem ment, hogy nem számít hogy eteted, továbbra is ez a véleményem. Szoval továbbra is magánügy, hogy valaki feladja e vagy sem. De örülök ha örülsz.

2021. ápr. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
10%
De számít. Életem legcsodálatosabb pillanatai közt ott van, amikor a babám szopizott, én meg csak gyönyörködtem az arcában. Ahogy félálomba szenderült és néha el-elmosolyodott a mellemen. Másrészt a tej hamarabb elapad, ha fejik, mert nincs az a mellszívó, ami olyan hatékony lenne, mint a baba, ha képes szopni. Szerencsére ma már nem hal éhen a baba, ha nincs az anyának teje, de nem kéne úgy beállítani, mintha olyan mindegy lenne. Az csak egy pótmegoldás, nem egyenértékű a szoptatással.
2021. ápr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:
Én maximálisan elfogadom, ha valaki feladja vagy el sem kezdi szoptatni a babáját, mert átmentem rajta és lelkileg teljesen tönkretett akkor. Nem tudtam kapcsolatot sem kiépíteni a babával, mert tudat alatt magamat okoltam, hogy nem megy.
2021. ápr. 26. 21:20
 34/41 anonim ***** válasza:
21%
Én is elfogadom, mert általában nem tehet róla az, aki nem tud szoptatni. De ettől még nem egyenrangú a szoptatás és a tápszer. Nagyon nagy a felelőssége a csecsemősöknek, ha megitatják a babát, az anyuka feje tetejére is állhat, nem biztos, hogy a baba tud szopizni onnan kezdve. Nyilván ilyenkor nem a legjobb megoldás belebetegedni ebbe a helyzetbe, örülni kell, hogy van tápszer és a kötődés cumisüveggel a kézben is ki tud alakulni, de ez akkor is egy kényszerhelyzet, amit mások hibája miatt szenved el az anya és a babája.
2021. ápr. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:
Szomorú, hogy egy olyan kórházban történt, ahol ellenzik elvileg a cumisüveget. Aláírattak egy papírt, hogy tisztában vagyok vele, hogy a cumisüveghasználatnak milyen káros hatásai vannak.
2021. ápr. 26. 22:09
 36/41 anonim ***** válasza:
Bababarát kórház volt? Volt rooming in rendszer? És az hogy derült ki, hogy megitatta?
2021. ápr. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

Persze, hogy bababarát és rooming in is.

Úgy, hogy simán megmondta utána, hogy azzal nyugtatta le.

2021. ápr. 26. 22:25
 38/41 anonim ***** válasza:
65%

Hát én lehet, hogy panaszt tennék a vezetésnél. Nem vagyok egy besúgó típus, de valószínű nem te vagy az egyetlen, akinek bekavart a szoptatásba. Feltételezem, zavarta, hogy sír a baba és így dugította el.

Én nem voltam annyira tájékozott, nem kifejezetten bababarát kórházban szültem, de csak orvosi javallatra adtak inni a babáknak és rooming in volt. Szerencsére nem itatták meg, de nyilván azért sem, mert szinte mindig magam mellett tartottam a babát. Császáros voltam és eleinte nem volt tejem, bár a baba profin szopizott, csak épp szerintem túl sok minden nem jött a mellemből. Aztán egyszer este 10-kor elkezdte tépni a mellemet és hajnali 5-ig megállás nélkül tépte, őrület, honnan volt benne annyi energia, csak szívta, szívta, aztán hajnalban álomba ájult. Reggel jöttek, hogy akkor próbaszopi, csak épp a baba annyira kiütötte magát, hogy nem bírták felébreszteni. Én se, a csecsemősök se. Édesen aludt. Nekiállt az egyik rázogatni. Finoman rázogatta, de akkor se tetszett, akkor még nem is tudtam, milyen veszélyes a babát megrázni. Mondtam nekik, hogy a baba egész éjszaka fenn volt, szopizott és most nagyon fáradt, azért nem lehet felébreszteni. Akkor jól lecseszett az egyik csecsemős, hogy ezt nem lehet csinálni, egy rendes kisbaba éjszaka alszik. Nekem meg közben akkorára nőttek reggelre a melleim, mint Pamela Andersonnak és ömlött a tej belőlük magától, átázott a hálóingem is. Ők meg magyarázták, hogy hogy elszúrtam az éjszakai szoptatással. A babám meg édesen aludt. Akkor éjszaka csinálta meg magának a tejet.:) Nekem aztán magyarázhatták, hogy hiba volt éjjel szoptatni, amikor onnan kezdve dőlt belőlem a tej.:)

2021. ápr. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Ha neked ez így jó, akkor nincs ezzel baj. Az a fontos, ami neked és a babának megfelelő. Ráadásul anyatejet kap, szóval semmivel sem kap másabb táplálékot, mintha szoptatnád. De ha elfogadsz egy tanácsot, elengeded azt, hogy kinek mi a véleménye, mert bármit is csinálsz, mindig akad majd valaki, aki szerint az úgy rossz, ahogy van. Csak a saját igényeitekkel foglalkozzatok.

Számomra a könnyebb út volt a szoptatás, mert a fejés nehezen ment, szinte semennyire. De volt barátnőm, aki sokat tudott fejni. A probléma inkább az, hogy akiket ismertem és kizárólag fejtek, sajnos hosszútávon nem tudták kizárólag fejéssel fenntartani a szükséges tejmennyiséget. Vagy fájdalmas volt egy idő után, vagy idejük, energiájuk fogyott el. Többnyire a növekedési ugrások idején. De az sem tragédia, mert a mai tápszerek már minden igényt kielégítenek. Az ő gyerekeik is egészségesek, okosak lettek. Semmilyen hátrányban nem szenvedtek.

2021. ápr. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Közben elolvastam a válaszokat. Gratulálok kedves kérdező :)
2021. ápr. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!