Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Méritek/mértétek, hogy mennyit...

Méritek/mértétek, hogy mennyit szoptattok?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 6. 13:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%

Figyeld meg, hogyan jelez ha éhes, és tudni fogod.

Hagyd el a mérlegelést, tiszta ideg leszel tőle, hidd el. Hetente mérd le, bőven elég lesz.

2021. ápr. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Tudom mikor éhes, jelez is olyankor és viszonylag rendszeresen is ébred miatta
2021. ápr. 6. 17:09
 13/19 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Ha elégedett és gyarapszik, akkor nekem tökmindegy, hány grammot eszik. Miért félsz? Valami baja van a babának?
2021. ápr. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Nem, nincsen semmi baja. Csak a kórházban nagyon erőltették ezt a mérést.

Mást mond a szoptatási tanácsadó, a védőnő, a gyerekorvos...és már nem tudom kinek higgyek.


Nagyon megszenvedtük a szoptatást. 2 hetesen sikerült először mellre rakni, addig fejtem neki. És félek, hogy elfogy a tej vagy valami gond lesz, annyit szenvedtem, nem akarom, hogy tápszeres legyen vagy ilyesmi

2021. ápr. 6. 17:43
 15/19 anonim ***** válasza:
84%
Jaaa, ehhez szokj hozzá, mert az elkövetkező minimum 20 éved erről fog szólni. Ahány tanácsadó annyiféle tanács. ;)
2021. ápr. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
80%

9

Észreveszed..

Egyébként max hamarabb felkel utána..

2021. ápr. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
87%
Igen, 3 gyerekem van, mindháromnál méregettem, akkor voltam nyugodt, ha tudtam, mennyit eszik. A növekedési ugrások okozta "kibillenéseket" is jobban tudtam követni. Kb. az első három hónapban nagyon pontosan mértem, még szoptatási naplót is vezettem, aztán éreztem, amikor eljött az a pont (általában a 3 hónapos növekedési ugrás után), hogy szépen beállt a kereslet-kínálat, már nem kell méregetni, azután csak néha ellenőriztem, hogy mennyi az annyi. Mindhárman sokáig szopiztak, ez nekem bevált.
2021. ápr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem, sose mértem szoptatásokat.

Főleg, hogy néha meg be se lehetett határolni, hol ért véget az egyik, és hol kezdődött a másik.

Az első kb 2-3 hétben naponta 1x mértem, amikor nagyon paramami voltam, mindig ugyanakkor, fürdés előtt. Utána még pár hétig hetente 1x.

2021. ápr. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Abból indulj ki, hogy évmilliókon keresztül egyetlen anya sem méregetett semmit és mégis itt vagyunk. Ez, hogy az orvosi szakma mindenbe beleüti az orrát, abba is ami magától is rendben működött mindig az emberek 99.99%-ának (és persze a 0.01%-kal riogatnak) egy viszonylag új trend, max 100 éves. (meg az x óránként szoptatás, méregetés, meg más egyéb "okoskodások" stb)


A kicsiknek régen nem az ilyesmiktől lett baja hanem a gyerekbetegségektől, fertőzött víztől, balesetektől stb.

2021. ápr. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!