Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit rontok el a szoptatásban?...

Mit rontok el a szoptatásban? Miért nincs belövellés, miért szopizna órákig a baba?

Figyelt kérdés

5 napos a babám, és még mindig nem igazán van tejem :/ A 3. napont jelent meg a világosabb, fehéresebb tej a cicimben, de nem volt olyan "belövellés", én legalábbis nem éreztem, és a kisbabám sem igazán akar szopizni vagy nem tudom...


Ha megnyomkodom a cicim, előbuggyan a tej, tehát valamennyi van, de a babám képes 1,5-2 órán át szopni és még ezután is cuppogja a kezét, keresi a cicit, nyugtalan. De ha megnyomom közben, megint jön a tej, szóval szerintem nem szívja ki rendesen vagy passz...


A mellszívót is próbáltam, azzal sem nagyon akar kijönni semmi pár cseppen kívül és kézi fejéssel sem. Közben nem értem, ha szinte egész nap mellen van a baba, miért nem indul be jobban a tej, pedig a kórházban azt mondták, jól teszem mellre..


De így meg az egész napom abból áll, hogy szoptatok 1,5 órát, utána bealszik és vagy kibírja a 3 órát vagy nem, közben próbálok szopi után fejti, szóval szó szerint az egész napom ezzel töltöm. Már napi egy alkalommal kap egy kis plusz tápszert is, mikor eljutunk oda, hogy ordít és a kezeit szopja még 2 óra szoptatás után is... :/


Fáradt vagyok, 5 napja nem aludtam szinte semmit és nem értem, mi nem jó :/



2021. ápr. 25. 09:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
72%

#9:

Van egy Facebook csoport, kérdések és válaszok a szoptatásról. Több ezer taggal, köztük sok szoptatási tanácsadóval, tapasztalt anyákkal, akik sok kezdeti nehézséget legyőztek. Nagyon tudom ajánlani.

Nekem már az is óriási megkönnyebbülés volt, hogy láttam, milyen sokan vannak ugyanebben a cipőben.

Aztán az 5 hónapos babával meg fordítva: 5 perc alatt degeszre tömi magát, és ficereg, hogy menne a szőnyegre vissza, mert sürgősen mozgásfejlődnie kell. Akkor se halt éhen. :)

Ne aggódj, a te babád tudja a legjobban, hogy mikor és mennyit kell mellen lennie. Amíg van 4-5 pisis pelus, a kutacsa sima, a bőre feszes, a szeme csillog, addig van elég tejed. Méregetni se kell, csak heti 1-2x, amíg gyarapodik, nincs semmi gond.

Én is volt, hogy ott aggódtam, hogy nincs elég tejem, anyós meg anyám is megmondta. Aztán abban a hónapban 600 g-ot hízott a kis éhező. 😂

2021. ápr. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
71%
Én is egész nap szoptattam az elején. A babák nem olvasták a szakirodalomban, hogy 20-40 perc alatt végezniük kell...
2021. ápr. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
55%
Nekem 10.napon volt belövellésem. Addig kínlódtunk, végül 2 éves koráig szoptattma a kisfiam. Kitartás :)
2021. ápr. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
63%

Ugyanazt akartam írni, mint a 12-es válaszoló :D nem minden baba olvassa a szakirodalmat. Én is így jártam, 8 hetes a babám, most kezd vmennyire javulni a helyzet és már ott tartunk, hogy telik el 1-2 óra 2 étkezés között, de múlt héten még 1 órára nem tudtam a babám mellől elmenni, mert evett egy kicsit, akkor pár percre beszundizott, megint evett, megint egy pihenő stb. Nagyon aranyos az az egyébként régimódi és teljesen megalapozatlan hozzáállás, hogy a baba 30 perc alatt jól lakik, azt 3 óráig kuss van, de mi van akkor, ha nem eszik egyszerre annyit? Hovatovább, nem is nagyon értem, hogy a kiöregedett szakemberek miért nyomatják ezt a 3 óránkénti dolgot, velünk felnőtt emberekkel is előfordul, hogy hiába reggelizünk be, ebédre kopog a szemünk, pedig máskor ugyanaz a kaja mégis elegendő ebédig.

Ne ess kétségbe, a tejbelölvellés megtörtént, de még picike, tanulja a szopást, mint fizikai igénybevételt, teljesen normális, különösen az első néhány hétben, hogy állandóan mellet kér, 3. és 6. hét körül növekedési ugrása is lesz, akkor majd azért nő az igény. Utána ráérsz picit kihúzni az étkezéseket, de azt sem kell drasztikusan, először csak percekkel húzd ki a következő étkezést, majd szépen lassan átáll, hogy legyen valamennyi szünet 2 étkezés között.

A 10-es válaszolóval ne foglalkozz, vagy elméleti szakember, aki életében még csecsemőt nem látott közelről, vagy egy kiöregedett szaki, aki az egy dolog, hogy nem követi az aktuális ajánlásokat, de nem is használja azt az okosat a nyakán. Nálunk is nagyon ment ez az "egy órája evett, biztos azért sír, mert fáj a hasa" (orvos emberek), ami érdekes módon varázsütésre mindig elmúlt, ha mégis mellre tettem. Nekem nem szokott a hasfájásom elmúlni, ha leülök enni, csak az éhségem. Csak régen valaki kitalálta ezt a 3 óránkénti dolgot, aztán sajnos akkoriban is végeztek egészségügyi szakemberek úgy, hogy nem gondolkodtak, csak bemagolták az anyagot.

2021. ápr. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Derjaderja ***** válasza:
53%
Ahogy mindenki más írta. Ekkora babának ez a normàl üzemmódja. Ez ilyen az elejèn.
2021. ápr. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
54%
Teljesen normális. 4 gyerekből 4 folyton cicin volt ennyi idősen.
2021. ápr. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
67%

Te csak tedd mellre mindig, amikor igényli! Nekem 7 hetes a kisfiam, az elején ő is nagyon sokáig szopott és gyorsan mellre kellett tenni megint. Szerintem azért, mert nem elég erős a,, belső berendezés " a szájban, ami a tej kiszívásához kell :D Mostmár sokkal gyorsabban végez. :) Ezenkívül a kicsinek, ahogy előttem is írták, nem csak táplálék, hanem megnyugvás is a cici, pláne mikor ilyen apró :) A kisfiam sokszor komfortszopizik, miután befejezte a rendes evést, cuppogtatja, de nyelni nem nyel.

Annyit még hozzátennék, hogy engem lecseszett a gyerekorvos, amikor születése után 2 héttel 3920 gramm volt - 3190 grammal jöttünk ki a kórházból - (3400 volt a születési súlya). Úgy jött ki, ne szoptassam igény szerint, mert ez őrületes hízástempó és blablabla... Hát ebben az egyben nem hallgattam az orvosra. :D És lám, továbbra is jókedvű, nem hasfájós kisbaba, egy hónaposan pedig 4870 gramm volt, szépen gyarapszik.

2021. ápr. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!