Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek brutális cicifüggő...

Akinek brutális cicifüggő volt a gyermeke még 20 hónaposan is, de már nem akart az anya szoptatni, hogy hagytátok abba, hogy ne sérüljön a gyermek?

Figyelt kérdés

A történetem röviden :

2 gyermek édesanyja vagyok (3, 1.5) igény szerint szoptatott babák, se cumi se c.üveg.

Az első gyerkőc (fiú) nem volt cicifüggő, 1 évesen szinte csak alváshoz kérte. 3 hónapos terhes voltam mikor vele abbahagytuk, mert már nagyon fájtak a melleim szoptatáskor, ekkor ő 12 hónapos volt. Pikk-pakk elfogadta a tápszert, altatáskor kapott, de a cumi nem kellett neki.

Aztán rá fél év múlva megérkezett a kislányom és ő azóta is kéri, 20 hónapos most, de mint egy csecsemő... Folyamatosan rajtam csüng. Ja a fiú is vissza - vissza jár 😅

TUDOM!! hogy neki ez a jó, és hogy mi a WHO ajánlás, de elfáradtam, és szeretném visszakapni a szabadságom. Se nem alszom, kimerít, fáj mert néha harapva csinalja, cibálja, birizgálja, szóval elég kezd lenni. Hogyan szoktassam le kíméletesen úgy, hogy ne sérüljön? Őrjöng ha nem kaphatja meg. A ragtapaszt leszedi, bár tudja, hogy a bibit tapasztjuk le.

Segítség.



#függőség #szoptatás abbahagyása #Kíméletes elválasztás
2021. jún. 29. 07:49
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

29-es. Lehet, hogy megírták és el is olvastam türelmesen végig


1. nem tömöm, elveszi maga.

2. hagy döntsem én el, engedd meg nekem azt, hogy milyen módszert választok.


Lehet hogy a te idődben pikk pakk sitty sutty ment minden, cumit toltál a gyerek szájába és cumisüveget is, nekem mindegy elfogadom, de az én gyerekem iszsz(igény szerint szoptatott, ez azt jenti, hogy az ő igényeit figyelembe véve szoptatoma kezdettől fogva és nem 3 óránként, ahogyan azt régen a védőnők ajánlották. De ebbe beletartozik az anya igénye is és, azt is figyelembe kell venni, mert eljöhet egy pillanat, amikor már nem élvezi az egyik fél. Ez többnyire az anyuja szokott lenni, de akár a baba is dönthet úgy, hogy nem ízlik neki tovább az anyja teje)

Szóval az iszsz babákat célszerű, bár szerintem minden babát akinek ez igen is fontos és napi rutin, békés elválasztással abbahagyni az egészet.

ERRE VAN TIPPED KEDVES VÁLASZADÓ??????? MÓDSZEREK AMIKET HASZNALHATOK!

VAN? NINCS??? akkor kérlek ne húzzuk egymás idejét.

Köszönöm.


Kérdés továbbra is feltéve.


Hogyan szoktassam le kíméletesen úgy, hogy ne sérüljön? (lelkileg, mint a tesó feltehetően aki még másfél évig harapott, nincs kedvem mégegyszerezt átélni)

2021. jún. 30. 12:23
 32/40 anonim ***** válasza:
57%

Én már válaszoltam, hogy hasonló helyzetben vagyok, de nem volt jó a válaszom, mert meglebegtettem az egyedüli módszert, amit még nem próbáltam, azaz, hogy fizikailag támogatom meg, hogy ne legyen vonzó a cici. Attól függetlenül, hogy cseppet említettem, nyilván ez lehet valami olyan étel is, amit nem szeret a gyerek.

A válaszokat olvasva elöljáróban csak annyit, hogy gratulálok azoknak, akiknek olyan a gyereke, hogy magától leszokott, mint írtam, az én nagyobbik gyerekem is ilyen, és nem is szokott vissza a cicire, amikor a kicsit látta szopizni. A kisebbik viszont nem ilyen típus, és én is szeretném kíméletesen elválasztani, de a kíméletes módszerek nem jöttek be.

Itt most mindenki úgy tesz, mintha még soha nem láttatok/hallottatok volna olyanról, hogy a gyerek akár a boltban, utcán próbálja markolászni az anyukája mellét, rángatja az anyukája ruháját, mert még aktívan szopizik, és olyan szinten függő, hogy az utcán is kérné az anyagot. Nálunk például szerencsére nincs ilyen, csak itthon kéri, csak szerettem volna jelezni, hogy vannak ennél és a kérdező példáinál cifrább helyzetek is.


Utánanéztem most angol nyelvű oldalakon is, hogy miket javasolnak, íme, a leggyakoribbak:


- Amikor a gyereked magától akar leválni. - Ehhez nem fűzök külön kommentet, aki érteni akarja, már értheti, hogy ez egyelőre nem történt meg.


- Fokozatos leszoktatás (egyre több szoptatást hagyjunk el nappal, majd éjjel) - Ezen túlvagyunk, év elején már csak kisalvás és éjjeli alvás előtt szopizott, azaz napi kétszer, majd fokozatosan egyre többször igényelte a cicizést - már ott tartunk, hogy majdnem többször, mint azelőtt valaha.


- Cicizés helyett csak bújjunk össze - Ez nagyon nem jött be. Ha véletlenül az ágyra fekszem napközben, azonnal jön oda, hogy "cici", és a "nem" választ nem hajlandó elfogadni. Egyébként elhiszem, hogy amíg nincs sok szomszédja az embernek, és nincs nagyobb testvér, akinek a nyugalmát, pihenését egy üvöltő kistestvér nagyban megzavarhatja, úgy valamelyest kivitelezhetőbb ez a módszer, de nem szeretném, ha napokon át üvöltene, mert a mi idegrendszerünk sem bírja, és nyilván neki sem tesz jót.


- Magyarázd el neki, hogy már nagyobb gyerek, és nincs szüksége cicizésre - Hónapok óta magyarázom, nem sok eredménnyel.


- Ha kéri, adj neki, ha nem kéri, ne hívd fel rá a figyelmét. - Ez is megtörtént.


- Tereld el a figyelmét. - Ez is megtörtént. Ha olyan programunk van, akkor egyszer-egyszer lezajlik a kisalvás előtte való szopi nélkül, de ki tudja, lehet, hogy épp a sűrűsödő hasonló kihagyások is ösztönözték őt arra, hogy napközben többször kérje a mellem.


- Kínálj alternatívát, például tápszert vagy tehéntejet cumisüvegből, pohárból. - Elalvás előtt kap tápszert, de mégsem hajlandó cici nélkül aludni. Próbáltam helyette ringatni, de őszintén, ez már úgy 9-10 hónapos kora óta nem megy, hogy én őt minden este ringassam, mert fizikailag nem bírom. A saját ágyában pedig nem alszik el, azt pedig a nagyobb gyerek (és a szomszédok) miatt nem tudjuk megtenni, hogy egy órán át üvöltsön az ágyában minden este, míg próbáljuk ott altatni.

2021. jún. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
71%

Akkor keressetek pszichiátert, mert a ti fejetekben van a baj. Ti nem akarjátok elengedni, nem birtok nemet mondani, hagyjátok hogy bolondot csináljon belőletek a gyerek. Aztán mégis mindenki más a hülye.

A kérdező meg úgyse fogad meg semmit hiába ír bárki bármi javaslatot, valami miatt nem fog megfelelni neki.

Szegény gyerek meg örök életre megnyomorodik mert két évesen nemet mondasz neki olyan dologra ami neked nem jó, fáj, kellemetlen. Vagy lehet hogy azt élvezed ha a fogával tépi a mellbimbódat vagy megüt ha nem adod a szájába a melled…

2021. jún. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

32ES KÖSZÖNÖM!!!! Azt a konzekvenciát vonom le, hogy akárhogy írom nektek nem értettétek igazán, higy mi volt a kérdésem (kivéve a 4,7,8,32 esvalaszadót)


Most kaptam választ x-dik kérdésre, és ha nem szeretnék magamnak és a gyerkőcöknek további problémát okozni, mint már azt a korábbi tapasztalataim igazolják, akkor vagy várok még és majd leszokik magától,vagy ha nagyobb lesz ,olyan 2.5 akkor majd elmagyarazom neki, hogy elfáradt a cici, faj stb.

Ki fogom próbálni a citromot (bár nem nagyon huzza rá a száját, de puding próbája az éves,) és a tapaszt is megint. Hátha ez segít neki abban, hogy elforduljon. De köszönöm 32es,a fokozatos leszoktatást is kipróbálom.

Pszichiáterhez nem fogunk fordulni kedves 33-as, menjen oda az akinek komoly problémái van ak az életben, nem pazaroljuk el a lehetőséget mások elől.


A segítő választ megkaptam és alkalmazni fogom.

2021. jún. 30. 13:34
 35/40 anonim ***** válasza:
91%
Nem baj hogy a 12-es már leírta es akkor nem fogadtad el 🤦🏻‍♀️
2021. jún. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:

Kedves 35os!!! Köszönöm az észrevételt! A 12es és a 32es válaszadó az én szövegértelmezésem szerint, egy és ugyanaz az anyuka... Tehát 1 személy, aki ezt a NORMÁLIS SZÖVEGET ÍRTA, VAGYIS A KÉRDÉSEMRE VÁLASZT ADOTT ÉS NEM KÖTÖZKÖDÖTT VELEM

Hosszú ez a topik, nem unjátok még??? Megkaptam a választ.

Amit ő írt, ezeket fogom kipróbálni. Köszönöm neki is nektek is.

Ámen!

2021. jún. 30. 18:52
 37/40 anonim ***** válasza:
52%
Igen, ahogy a kérdező írja, én írtam a 12-es és a 32-es választ is. Sok sikert, kérdező.
2021. jún. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Neked is! :)
2021. jún. 30. 21:31
 39/40 anonim ***** válasza:
Köszönöm! :)
2021. jún. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:

Na kedves válaszadók! Csak azért írok, mert sokaknak nem tetszett, vagy nem volt érthető az, hogy kíméletesen szeretném elvalasztani a gyerekem.

Jelentem sikerült! Jobban mondva félig. Nem tagadom, szerintem eme tapasztalat után azt kell hogy mondjam, abban az esetben, ha nem maga szokik le a gyerkőc, (persze nyilván gyerekekfüggő) nem lehet 100%-osan sérülésmentesen leszoktatni.

A következő történt :

Csütörtökön kipróbáltam, mi lenne, ha egy kis aszkorbinsavat tennék a mellemre.... Kíváncsi voltam a reakciójára, merthogy a citromot simán megeszi, így nem sok sikerre számítottam...

Na ez nem jött be neki.... Nagyon csúnyán rám nézett és azt mondta, hogy fujj 😅, majd kipróbálta a másikat is, mondván az majd jobb lesz.... Morcosan rám nézett és kicsit rám csapott 😅🙈... Aznap már nem is kellett neki, kivéve estére. (elfelejtette)

Pénteken délután 3-kor hazaindultunk, egy 16 órás úton végig nyugodtan utazva, hajnalban kérte 1x,mikor mondtam neki (megint), hogy megromlott és elfogyott. Nem kapott semmit, csak egy kis gyümölcslevet.

Mikor hazáértünk,nem is kereste, és nem is kérte... Nem akartam elhinni... A déli alvásnál kibontottam a tápszert, bekevertem neki, és beszlapálta. 5 perc után bealudt 🤗.. Este ugyanígy.

Na de éjszaka..... Vagy 3x felkelt, követelte a cicit, amit szintén ismételten elmondtam neki, hogy megromlott és elfogyott. Tápszert kapott és visszaaludt. Nem volt nagy sírás-rívás, de rúgott, mart, harapott és viszonylag nehezen nyugodott meg. Ott gondolom, hogy egy kicsit sérült a kis lelke, mert még ma reggel is kérte (persze éjszaka is azóta) de, megint be volt kenve és már nem volt kedve hozzá. Megsimogatta, mondtuk közösen a cicinek, hogy pápá, eltereltem a figyelmét és nyilván még napogik kérni fogja éjszaka, de éjszakára most csak teát vagy tápszert fog kapni. Nappal könnyű elterelni a figyelmét.


Szóval lehet, hogy most megint egy dacos, harapós, marós időszak jön, de azért elmondhatom, hogy ez így számomra kicsit kíméletesebb volt... A rossz íz segített.

Szóval mindenkinek utólag is köszönet, reméljük teljes happy and lesz.

Szép napot mindenkinek!

2021. júl. 14. 12:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!