Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kellemetlen élmény a szoptatás...

Kellemetlen élmény a szoptatással kapcsolatban. Lehet szülés utáni depresszió?

Figyelt kérdés

A helyzeten a következő. Amikor a kisfiam megszületett (császár) nem indult be a tejem. 2 napig szenvedtünk le is adott 400 grammot és a második nap estéjére hőemelkedése lett. Én már mondtam hogy jó lenne tápszert adni mert hiába van 0-24 a cicin nem jön belőle szinte semmi. Miután hőemelkedése lett kapott pótlás. Abban a két napban mind a ketten szenvedtünk. Ő az éhség miatt én meg amiatt mert nem tudtán teljesíteni anyai kötelességem. Miután haza jöttünk szerencsémre volt tejem elegendő így a pótlást abba is hagytuk. Ám a második este hasfájása volt a picurnak. Rákövetkező két este is végig mentünk a hasfájáson de minden este egyre rosszabb lett feszítette magát üvöltött az arcára volt írva a fájdalma. Senki se én se az apja nem tudta megnyugtatni csak az anyukám, így oda mentünk hozzá pár napra. Azok a napok elég jók voltak viszont észrevettem hogy amit az elmúlt napokban szedtünk fel súlyt elkezdett csökkeni, igy tapszert is adtam neki. Arra lettünk figyelmesek hogy már nem annyira sír és faj neki igy jött az az ötletem hogy megpróbálom 2 napig tápszerrel etetni és abban a 2 napban én étrendet is váltottam ( semmi tej, huvelyesek k betűs zöldségek stb..). Az a 2 nap álom volt így haza is jöttünk. Most jelen pillanatban ott tartunk hogy nagyon szeretném szopiztatni mert tudom hogy arra van a legnagyobb szüksége, de egyrészt kb a két mellemből 30 ml tudd enni másrészt meg alig áll rá a szopizásra. Teljesen ki vagyok készülve minden eves előtt egy stressz vagyok félve kezdem el a napot, hatha valamit rosszul csinálok nem tudok neki enni adni, nem tudom megnyugtatni. Tele vagyok félelemmel és mindenki csak azt mondogatja szopizni szopizni szopizni. Egyik orvos azt mondta minimum 30 perc egyik mellen meg a másikon a másik azt mondta egész nap a cicin kell legyen. Nem tudom mikor mivel csinálok jót. Szerettem imádom a kisfiam de úgy érzem teljesen totál csődöt mondtam és ha tehetném visszatekerném az időt és nem adnék neki 2 napig tapszert mert most meg teljes szenvedés a cívis szoptatás.

Valakinek valami tanács hogy egy kicsit kilépjek ebből a gödörből, hogy leküzdjem a félelmeimet és hogy a rossz élményt elfelejtsem?



2021. júl. 26. 23:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
70%
A szoptatás csak most fontos, később teljesen mindegy lesz, hogy tápszert evett babaként, vagy, anyatejet. Enyém tápszeres, 4 éves, kb. kétszer volt beteg, nem igaz, hogy rosszabb az immunrendszerük. Jobb volt a helyzetem, mert nem volt tej és így nem volt kérdés, hogy mit egyen. De ennyi stresszt nem kell átélni az anyatej miatt, annyira nem fontos, hogy egy idegroncs legyél.
2021. júl. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

11, első gyerekem sajnos tápszeres lett és sok hátrány érte emiatt. Na nem konkrétan a tápszertől, hanem amiatt, hogy nem derült ki időben, hogy mi miatt nem sikerült szoptatni.

Ha akkor segít valaki és kinyomozza, hogy az eltérő izomtónus, az emiatti elégtelen szívóerő, a nem megfelelő vákuum és a gótikus szájpad miatt volt adott állapotban szoptathatatlan (és ehelyett nem csak engem piszkálnak), akkor időben megfelelő kezeléshez jut. Ha nem csak hónapokkal később jutottunk volna a felismeréshez, hogy "á ez is emiatt volt", akkor talán nem kínlódunk annyit a hozzátáplálással sem (nem bírt rágni ismét a szájizomzat miatt), és a beszédfejlődés sem alakul megkésetten.

2021. júl. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
32%
12 nálunk is ugyanezekkel lett gond, de mivel sok gyerek kezd későn beszélni, nem biztos, hogy a szoptatással függ össze. Nekem nem volt tejem, így nem tudott szopni, de ismerek későn beszélő gyereket, akit szoptattak. Ezek mind olyan kérdések, amire nem lehet válaszolni, hogy, mi mitől alakul ki.
2021. júl. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!