Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem szeretnék 24/7 szoptatn...

Ha nem szeretnék 24/7 szoptatni, arra van valami tipp, trükk, praktika?

Figyelt kérdés

Olvastam több helyen, hogy az első hetek a babával otthon másról sem szólnak, csak a szoptatásról, 24 órából 20-at az anya mellén tölt, óránként kell kínálni a babát, stb.

Nekem ez kicsit brutálisnak tűnik... Nem zárkózom el az anyatejes táplálás elől, de jó lenne, ha jutna másra is időm azért mellette, például alvásra, vagy hosszabb tusolásra, később fürdésre.


2021. aug. 2. 21:57
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
51%
Ha aludni, hosszabban tusolni vagy fürdeni akarsz akkor ne szoptass.
2021. aug. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

Fuhh pedig az "extrább" dolgokat nem is írtam.. :D


Nem akarok rögtön tápszerrel kezdeni, szeretnék egy esélyt adni ennek is, de annyi minden félremehet, hogy nem tudom, mennyire bizakodjak így előre...

2021. aug. 2. 22:13
 3/39 anonim ***** válasza:
38%

Nincs 0-24 rajta a baba. Meg nem szopizik olyan sokat. Nyilván van amikor eltelik 30 perc is, de sokszor végeznek 10 perc alatt főleg ha már megtanult rendesen szopizni.

Illetve simán tudsz közben enni, telefonozni ha olyan pozícióban tudsz szoptatni.

Én esténként fekve szoktam úgy simán tudok telozni, napközben ülve akkor tudok a nagyobbik gyerkőccel játszani , vagy akár enni :)


Első babamat 13 hónapig szoptattam most a másodikat is anyatejjel táplálom de ő még csak 1 hós.

2021. aug. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem szoptatsz, elapad a tejed. Le lehet fejni egy darabig, de végtelenségig az se megy.

Ha nem akarsz szoptatni akkor tápszerezned kell.

2021. aug. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
30%
Hát ha már a szoptatáshoz nincs türelmed, akkor nem lesz egyszerű a gyereknevelés.
2021. aug. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 Derjaderja ***** válasza:
47%

20 órát kb az első 1-2 nap van mellen, amíg megindul a tej.

A többi inkább a baba természetétől függ, az enyémek az összes zuhanyzásomat végigordították pár hónapig.

A lányom amúgy 3-4 óránként evett napközben magától is. A fiam gyakrabban de rövidebb ideig.

De hát főztem, elláttam a hàzat, vittem a kutyát, a kisebbnél a nagyobbikat is elláttam, pedig tandem szoptatok, a nagyot 2,5 éve a kicsit ma 8 hónapja. 6 hónapig mkettő csak szopizott.

Nem olyan gáz sztem, igaz az alvás terèn nem biztatlam sok jóval, ha olyan a baba.

2021. aug. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
19%
Ez baromság. Olyan kipihent sose volt, mint a szülés utáni 1 év. Éjjel alszik. Nappal is nagyrészt. 3 óránként lesz éhes kb, de az éjjelt ha szerencséd van végigalussza.
2021. aug. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat! Jó olvasni azért ilyeneket is, kicsit megnyugtatnak.


"Hát ha már a szoptatáshoz nincs türelmed, akkor nem lesz egyszerű a gyereknevelés."

Szerencsére a gyereknevelés egy elég összetett munka, és a szoptatást leszámítva az apuka minden másból kiveheti a részét, sőt, más segítséget is igénybe lehet venni! :)

2021. aug. 2. 22:29
 9/39 anonim ***** válasza:
29%

Lehet 3 óránként is szoptatni. Ez úgy néz ki, hogy 3 óránként negyed órára mellre teszed a babát, a többi 2 óra 45 percet végigordítja. Ezt eljátszod vele párszor, utána már nem fog ordítani, mert "tudni" fogja, hogy felesleges. Persze így hamar el is fog apadni a tejed.

Az van, hogy most előre eldöntöd, hogy Te ugyan nem fogsz nonstop szoptatni. De amikor ott lesz a kezedben az a kicsi, védtelen emberke, akkor felébrednek az ösztönök és szó szerint az életed árán is táplálni akarod majd. Úgy fogod érezni, hogy belehalsz, nem bírod, mégis erőt merítesz majd. És pár hónap alatt elmúlik ez az időszak. Lassan, de biztosan elkezd majd leválni rólad.

2021. aug. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 Derjaderja ***** válasza:
74%
Egy tanács, hogy először mindenképp hagyd korlátlanul szopizni, hogy beinduljon a tej. Nem vagy előrébb ha már a kórházban pánikolsz, hogy már tegnap született és nincs meg a tervezett napirend (tapasztalat...). A babáknak meg kell adni a szükséges időt, ha szépen megindul a tej és jól tudnak lakni, a legtöbb pár hét alatt már tényleg nem nonstop akar cicizni.
2021. aug. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!