Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem szeretnék 24/7 szoptatn...

Ha nem szeretnék 24/7 szoptatni, arra van valami tipp, trükk, praktika?

Figyelt kérdés

Olvastam több helyen, hogy az első hetek a babával otthon másról sem szólnak, csak a szoptatásról, 24 órából 20-at az anya mellén tölt, óránként kell kínálni a babát, stb.

Nekem ez kicsit brutálisnak tűnik... Nem zárkózom el az anyatejes táplálás elől, de jó lenne, ha jutna másra is időm azért mellette, például alvásra, vagy hosszabb tusolásra, később fürdésre.


2021. aug. 2. 21:57
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

Pár hónapig sem szeretném sanyargatni magam. :(

Persze fontos a pici, ő az első, de azért a saját igényeimről sem szeretnék elfelejtkezni.

2021. aug. 2. 22:35
 12/39 Derjaderja ***** válasza:
61%

9. Amúgy ez így van. En szoptatni se akartam, aztán ahogy megkaptam, mar hallottam magam, hogy segítsenek mellre tenni.

A másodiknál minden annyival könnyebb, nincs ez a sok elképzeles meg görcs 😊

2021. aug. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 Derjaderja ***** válasza:
63%
11. Hat adjon az ég Neked könnyű babát, vagy tényleg egy nagy szemléletváltást a szüléssel.
2021. aug. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
Nem muszáj "könnyű babának" lennie, de nyilván annak örülnénk a legjobban. Ettől függetlenül ha nehezebb lesz vele, ugyanúgy fogjuk szeretni. Egyszerűen csak másban lehet segítségem, tudok szusszanni, pihenni, míg a szoptatást nem bízhatom másra...
2021. aug. 2. 22:41
 15/39 anonim ***** válasza:
64%

#8 várd ki amíg 1,5 évesen matrica lesz és pisilni se fogsz tudni elmenni anélkül, hogy utánad ordítana :D


Nagyon függ attól az egész, hogy milyen temperamentumú lesz a gyerek. Az is előfordulhat, hogy 3 évig nem fogsz végigaludni egy éjszakát.


Az első egy év arról szól, hogy kvázi alárendeled magad a gyereknek. Hiszen egy életképtelen kis valamiről van szó, aki még azt hiszi, hogy veled azonos, még nem tudja, hogy ő külön személy. Nem maradna életben egyedül, ezért a legfontosabb dolog a világban te vagy.

Ilyenkor még arra van szüksége, hogy non-stop a mellkasodon legyen, érintkezzen a bőröddel és folyamatos gondoskodást kapjon. Ez elemi igénye.

De ez csak átmeneti időszak, amíg nem a 2,5 órás fürdő a legfontosabb.

2021. aug. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 Derjaderja ***** válasza:
60%

14. Azt hiszem, nem tudod, milyen nehéz is egy baba, ha ezen aggódsz, hogy a szoptatás sanyargat majd Téged.

Persze jó ha van segítség, biztos könnyebb ha 5 nappal a császár után nem a babával a kezedben pakolod a mosogatógèpet. Bár a mosogatógép is segítség.

Ne rágódj előre. Más ez ha ott van az ember.

2021. aug. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
92%
Értelek. Én azt javaslom, hogy ezen ne rugózz előre. Majd ha ott leszel az adott helyzetben, akkor eldöntöd mi a legjobb neked és a babának.
2021. aug. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

Én is tudom, hogy gondoskodnunk kell róla és hogy az ő igényei lesznek az elsődlegesek. Nem azt várom, hogy majd 4 naposan már este 8-tól reggel 10-ig alszik, és a maradék időben pedig csendben nézelődik...

De míg egy pelenkacserét, éjjeli ébredést megoldhat a férjem, esetleg anyukám, vagy bárki, aki itt van, a szoptatást nem tudja rajtam kívül senki.

2021. aug. 2. 22:48
 19/39 Derjaderja ***** válasza:
41%

Hát ja de ha nagyon rossz alvó akkor nyilván nem fog a dolgozó ferjed kelni.

Tudod, amikor 6 órát járkálsz éjjel a zokogó babával, és reggel megkérdezi a vegig horkoló párod, hogy "jó éjszakátok volt, ugye?" 😂

De igen, a szoptatás többet terhel az anyára azokhoz képest, akik tápszeresek és van segítség.

De fejhetsz is pluszban és ha elfogadja a baba, éjjel adhatja azt a párod.

2021. aug. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 Derjaderja ***** válasza:
34%
Másrészt cicin a legkönnyebb altatni.
2021. aug. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!