Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem szeretnék 24/7 szoptatn...

Ha nem szeretnék 24/7 szoptatni, arra van valami tipp, trükk, praktika?

Figyelt kérdés

Olvastam több helyen, hogy az első hetek a babával otthon másról sem szólnak, csak a szoptatásról, 24 órából 20-at az anya mellén tölt, óránként kell kínálni a babát, stb.

Nekem ez kicsit brutálisnak tűnik... Nem zárkózom el az anyatejes táplálás elől, de jó lenne, ha jutna másra is időm azért mellette, például alvásra, vagy hosszabb tusolásra, később fürdésre.


2021. aug. 2. 21:57
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
46%

27-es, azért, mert a te gyereked ilyen, sajnos nem lesz mind ilyen...a legtöbb baba 1 éves koráig is kel éjszaka 1-2x enni.


Kérdező, majd mindent az élet hoz! Az én lányom újszülött korában se akart mindig enni, átlag 2-3 óránként evett. Viszont egy letehetetlen matrica volt, hányásig üvöltött, ha nem kézben volt, pisilni is vele jártam- ebben, ha van segítséged, nagyon jó dolog. Most eljutottunk oda, hogy mivel a nap nagy részében velem van, velem tud elaludni, mindenhez anya kell. Hát, majd ez is változik. De azért a szoptatást próbáld meg, a babának jó dolog, hülyeség élből elutasítani.

2021. aug. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
71%

30-al egyetértek.

Kicsit olyan benyomással írsz,mintha nem is magadnak/ magatoknak szülnél,hanem a mamáknak.

Az első 3 hónap a 4.trimeszter,olvass utàna. A legtöbb baba ilyenkor csak rajtad/ melletted nem sír. A szoptatás is az elején sokszor abból áll,hogy alig jutsz ki a szobából is. Szóval a kisbabás élet eleinte nem a pihenésről es a hosszú fürdőzésből áll, ha ezt nem tudod beáldozni,akkor várj a gyerekkel vagy ha már terhes vagy,kezd magad erre átállítani.

2021. aug. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
32%

Két gyerekemet kb 1 évig szoptattam, a harmadikat két és fél évig. Egyik se szopott napi 24 órát. A nagyoknál, 30 és 27 évvel ezelőtt még elég merev szoptatási rendet tartottunk. Kezdetben 3 óránként ettek, 15-20 percet. Nálam így is tökéletesen beindult a tejleválasztás. Mértem a szopás mennyiségét, és így ha fél óra után újból sírni kezdett a baba, nyugodt lélekkel gondolhattam, hogy nem lehet éhes, eleget evett előző alkalommal. Ringattam, vigasztaltam, melegítettem a hasát, a legnagyobb a cumit is elfogadta, a két kisebb soha. Ha más nem segített, 15-20 perccel előbbre hoztam a következő szoptatást.

Ahogy nőttek, a napi 6-7 etetés lecsökkent 5-6-ra, ekkor már csak négy óránként kellett szoptatni.

A harmadik gyermek születésekor már az "igény szerinti szoptatás" volt a jelszó, de valahogy nála is hamar kialakult a napi ritmus, ha jóllakott, nem kellett 10 perc múlva újból mellre tenni, illetve valószínűleg ha nyűglődött is, én nem szopási igénynek dekódoltam a jelzéseit.Ennek ellenére volt elég tejem, végül magát választotta el szép fokozatosan.

2021. aug. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
51%

Kár előre megtervezni bármit is. Ember tervez... Majd ott és akkor meglátod ha már a kezedben lesz a baba. Nem kell semmit görcsösen erőltetni. Van aki imád szoptatni másoknak ez idegen. Mindenképp próbálkozz meg vele, mert anélkül nem fogod tudni, te melyik csoportba tartozol.


Semmi gond nincs azzal hogy anyaként is vannak szükségleteid és aggódsz hogy kevesebb idő marad ezekre. Ez így is lesz. Az első hetek/hónapok valóban nem elsősorban rólad fognak szólni, de ahogy minden ez is el fog múlni. A mártír önfeláldozó mammerokra sose hallgass. Egyébként akkor se dől össze a világ ha végül tápszeren fog felnőni.

2021. aug. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
0%
en mar regen szultem akkor amikor meg a vedonok es orvosok szerint is 2,5-3 orankent szoptattunk es ejjel egyaltalan nem. na ez az utobbi tanacs nem volt tul jo mert a kolyok orditott egesz ejszaka mert csak teaztatni szabadott. aztan meguntam az egeszet 3 het utan abbahagytam a szoptatast, tapszerre tettem par nap alatt megszokta raadasul en is szabadabb voltam mert a tapszert akarki oda tudta adni neki. ha tisztaban volt es eleget evett visszaraktam a kisagyaba es kesz. eleinte orditott eleg sokat de kb 3 honapos korara megszokta hogy hiaba ordit nem veszi fel senki. azt az orarol tudtam hogy azert sir mert ehes vagy tisztaba kell rakni de csak azert hogy ne orditson nem vettem fel. 1 honapos kora utan mar siman elmentem bevasarolni, fodraszhoz stb. mivel tapszeres volt a nagyanyja vagy a sogornom is meg tudta etetni, mondtam hogy ne kapkodjak fel , de ha felvettek abbol se csinaltam ugyet. ellattam ugy ahogy kellett de az eletemet nem rendeltem ala a gyereknek. kesobb az etetes se ment siman rossz evo volt, elfordult hogy 1 hetig ugyanazt a baba etelt ette , akkor jo kapott azt es kesz.nem volt hasfajos de azelso 3 hetben amig szoptattam eleg sokat orditott. a gyerekorvos elso kerdese az volt hogy szeret maga szoptatni? mondtam hogy nem mert ordit a gyerek es az egesztol undorodom egyebkent is. O mondta , akkor hagyja abba terjenek at tapszerre mert igy a gyereknek tobbet art a szoptatas mint amennyit hasznal. engem iszonyatosan irritalt az a hulye cuppogos nyeldekles ahogy egy gyerek szopik, amikor meg bofogott es kijott bel;ole sokszor a tej is akkor nem sok hija volt hogy en is elhanyjam magam tole.
2021. aug. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
69%

35, sajnálom szegény gyerekedet, gondolom már felnőtt...süt az írásodból a ridegség :( Kérdező, ezt a példát ne kövesd.


,,eleinte orditott eleg sokat de kb 3 honapos korara megszokta hogy hiaba ordit nem veszi fel senki."- megszakad a szívem, ha elképzelem, hogy a kis újszülött baba sír, mert az anyukájával akar lenni, ő meg hagyja egyedül a kiságyban.

2021. aug. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:
A 35-ös kommentet rossz volt olvasni is. Elhiszem, hogy régen volt, akkor még nem voltak annyira elterjedtek a különböző nevelési, gondozási módszerek, de ez a "hagyom, had ordítson" nagyon brutális.
2021. aug. 5. 14:04
 38/39 anonim ***** válasza:
45%
Igen, és meg büszke is rá, hogy ő bizony eljutott fodrászhoz... én is eljutok, aztán mégis iszsz a babám és nem hagyom sírni. Nem kell ahhoz tápszer meg alvástréning, csak egy kis tervezés meg egy együttműködő férj.
2021. aug. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 Derjaderja ***** válasza:
Azt a mindenit, az a komment. Na az ilyenek gyerekei most azok akik 1 mp-re se merik letenni a babát, és kesőbb se bírják nevelni. Vagy elhanyagolók lesznek maguk is. Meg lesz pár mély szorongásuk és pár korai abyagcsere betegség.
2021. aug. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!