Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem szeretnék 24/7 szoptatn...

Ha nem szeretnék 24/7 szoptatni, arra van valami tipp, trükk, praktika?

Figyelt kérdés

Olvastam több helyen, hogy az első hetek a babával otthon másról sem szólnak, csak a szoptatásról, 24 órából 20-at az anya mellén tölt, óránként kell kínálni a babát, stb.

Nekem ez kicsit brutálisnak tűnik... Nem zárkózom el az anyatejes táplálás elől, de jó lenne, ha jutna másra is időm azért mellette, például alvásra, vagy hosszabb tusolásra, később fürdésre.


2021. aug. 2. 21:57
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
74%

Nah szerintem en ebben az alomvilagban elhettem jaaaj de beolvasnek sajat magamnak igy szules utan 3 evvel. Spoilerezzek? Kemeny lesz nagyon nagyon. Nem a szoptatas miatt nem lesz idod magadra orakon at hanem a gyerek miatt!!! Ez egy heti 7napos 24oras melo. Minden nap!!! Persze lehet segitseget kerni de elobb utobb a ferjed szabija elfogy anyukad is haza megy es te leszel aki reggeltol keso dun mig apuka haza nem er megoldasz mindent. Es utana is mind ketten jogosan pihennetek kicsit de ez mar nem az az elet xD

Jo hir? Belejosz a multitaskingba es elobb utobb megoldod ami igazan fontos neked nah nem a gyerek elotti nagy raeros nyugalommal de vhogy megoldod . Munka edzes beteg gyerek haztartas szinte full egyedul? Hat mar megy ha muszaj :)

2021. aug. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
49%

#18

Létezik egy olyan fogalom, hogy elsődleges gondozó.

Ez vagy te.

Azaz a te elsődleges feladatod, hogy gondozd a babát. Az első fél évben az a legjobb a kicsinek, ha kizárólag az elsődleges gondozójától kapja az ételt, még akkor is, ha tápot eszik. Nyilván az élet megy magától és előfordulhat, hogy másnak kell megetetnie a babát, de csak úgy perhecc alapon nem szerencsés.

+ az első hónapokban a szopizás nem csak kizárólag táplálkozás.

A szopizással tud megnyugodni ebben a hideg, rideg világban, ahol folyton zaklatják, öltöztetik, fürdetik, pakolják ide-oda, ott hagyják a bölcsőben egyedül...

Az anyai mell (vagy a cumisüveg az anya ölében) az új köldökzsinór, amire szüksége van, hogy bizalommal tudjon alkalmazkodni a külvilághoz.


Nem érzem úgy, hogy erre fel lennél készülve, hanem kolletkíven szeretnéd gondozni a babát. Nem biztos, hogy az egy szerencsés megközelítés, ha már az egyik legalapvetőbb dologban is csak a nyűgöt és a gondot látod, amit nem is akarsz egyedül csinálni.

Nagyon fiatal lehetsz, de talán felébrednek az anyai ösztönök majd.

Ha nem, akkor ott a táp.

2021. aug. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

Anyukám háztartásbeli, 3 utcára lakik. Szabad az egész napja, és alig várja, hogy unokázzon. Ugyanígy vannak a nagyszüleim és a dédszüleim is... Utoljára velem 'babáztak', így már nagyon várják az unokát. Párom családja szintúgy. Ő is viszonylag sokat tud itthon lenni, általában 3-5 órákat alszik és teljesen kipihent, míg én 8-10 óra alvás után is simán nyomok még délután is egy szundit.

Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy nem maradok magamra a babával.

Nem azt várom, hogy majd mindenki minket fog körbeugrálni, de a párommal szeretnénk megosztani a dolgokat, amennyire tudjuk.

2021. aug. 2. 23:04
 24/39 anonim ***** válasza:
69%
A szoptatásra akkor sem tudsz más praktikát bevetni, mint azt, hogy nem szoptatsz.
2021. aug. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 Derjaderja ***** válasza:
40%

Ez nyilván baromira nem ugyanaz, mint nálunk, ahol még a párom mos, takarít, kertészkedik az idős apjánál is, lancban vàltott műszakol és nem segít senki.

Mindkét gyerekem nehéz baba volt kezdetben (pontosabban a kicsinek semmi baja nem volt csak a karomból nem kerülhetett ki - szopitól függetlenül), de még így is túl lehetett élni és tudtam más dolgokat is csinálni (kutyasuli még az elsőnèl, oktatás, torna).


Neked annyi segítséged van, ami nagyob kevés embernek. Igen, a szoptatást nem tudod átadni, de hát a gyerekedről van szó, plusz ez olyasmi, amit csak Te nyújthatsz neki.


Lehet hogy nagyon is boldoggá fog tenni ez a fajta kapcsolódás a babábal.

2021. aug. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk működött a szoptatás+cumisüveg+cumi kombó, így nem volt 24/7 rajtam. Tudom le fognak pontozni, de én undorodom a szoptatástól, már a kezdetektől fogva, ez van. Tejem viszont volt. Átlag 3szor erőt vettem magamom és megszoptattam, többi etetés pedig cumisüveggel történt és ezt át tudtam adni az apjának is, aki nagyon boldog volt, hogy ebben is ki tudja venni a részét. Ha meg csak cumizni akart volna rajtam, akkor kapott cumit. 6 hónapos koráig, amikor elkezdtük a hozzátáplálást, így csináltuk.
2021. aug. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
55%
Miért kell szerencsétlent rémísztgetni. Vannak persze problémás babák, de ez a ritkább. Normális esetben eszik és alszik az első fél évben. Nem kell minden nyikkanásra mellre rakni, mint sokan teszik, mert nem mindig az éhség miatt sír, viszont, ha állandóan eteted fájni fog a hasa. Fiam már a kórházban 7 órát aludt evés nélkül. 2 hónapos korára ez 10 órára nőtt. Napközben 2,5-3óráként evett, közte aludt nagyrészt.
2021. aug. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
47%
3 igény szerint szoptatott gyerekem van (+1 betegség miatt tápszeres), de sosem tapasztaltam azt, amiket itt írnak sokan. Igen, az elején volt olyan, hogy egy órával szopi után újra mellre tettem őket, de soha nem fordult elő, hogy ne tudtam volna akkor fürdeni, hajat mosni, enni, kakilni, amikor szerettem volna (+-10 perc). Sem babakorukban, sem 1,5 évesen, sem 2, 3, 4, 5 évesen nem jöttek utánam a wc-re és egyetlen egyszer sem hűlt ki a kávém, mielőtt megittam volna. 2 hónapos koruktól átaludták az éjszakát (8-10 óra kelés nélkül), volt időnk aludni és kettesben lenni is mindig. 2 hasfájós volt, de ők sem voltak letehetetlenek, csak többet sírtak az első 3 hónapban (kézben/ölben, még mielőtt valaki szerint hagytuk volna ordítani őket)… őszintén sajnálom azokat, akik teherként élik meg ezt az időszakot. Kérdező, te pedig ne aggódj, szuper lesz! 😊
2021. aug. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%
De a 0-24/7 szoptatás nem azt jelenti, hogy folyamatosan szünet nélkül szopik. Csomót alszik is. Olyankor dajkalja az apja. Vagy kiságy (a mi babankat nem lehetett sajnos letenni, ezért ez nem volt opció) vagy hordozókendő. Amúgy nekem most, hogy mászik, áll, plusz fogzik, sokkal nehezebb, mint mikor újszülött volt....
2021. aug. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
46%

Mindenféle rosszindulat nélkül kérdezem, neked minek gyerek?

Szoptatni nem akarsz, a dolgozó férjedtől elvárod, hogy ő keljen a gyerekhez éjszaka, a rokonok meg majd segítenek neked mindenben minden nap, mert ők úgyis ráérnek...persze más vágyuk nincs is , mint hogy helyetted megcsináljanak mindig mindent, amíg te otthon vagy máshol pihengetsz. Itt is meglátszik, hogy rohadtul nem való mindenkinek a gyerek. Ő nem egy tárgy, amit előveszel amikor épp kedved van hozzá.

2021. aug. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!