Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki igény szerint szoptat...

Aki igény szerint szoptat mindenkinek egész nap a gyerek szájában van a melle?

Figyelt kérdés

Én ezt már komolyan nem bírom. Van hogy 2 órát vagy még többet szopik. Sehogy nem akar aludni csak a mellemmel a szájában. Jó néha sikerül máshogy is elaltatni, de az ritka. A legjobbat akartam neki, ezért akartam igény szerint szoptatni. De már úgy érzem nem bírom tovább. Napi max 3.órát alszok, de azt se egyben. Tegnap egész este fél10től éjjel 2ig próbáltam elaltatni. De ahogy bealszik és kiveszem óvatosan a mellem a szájából 1-2 perc és felébred. Mit rontottam el? Mégis inkább 3 óránként kéne etetni?

4 hetes

Tej van bőven, amikor elalszik rajtam, akkor folyik ki a szájából mindenfelé. 😒😑


2021. okt. 23. 14:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
23%

3

Csakhogy egy 4 hetesnek nem csak étel a mell..

2021. okt. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
49%

Én egy éves korig simán bírtam, másfélnél már rohadt elegem volt, 2 évesen pedig már gyűlöltem az egészet. Próbáltam fokozatosan megvonni, nem ment, próbáltam trükkel, végül pedig egyszerűen nem adtam neki. kb egy hét volt, mire lejött róla és csak néha jutott eszébe, de addig pokol volt. Én voltam a "rongyija" "alvókája" "cumija". Sajnos semmivel sem sikerült kiváltanom magam, pedig próbáltam. Viszont 4 hetes csak a tiéd.. én azért fél évig megpróbálnám megerőltetni magam, aztán majd le lehet rázni(kiváltani), de még alig bújt ki belőled, még nem is lát rendesen, még újszülött.. Alig állt be a kereslet-kínálat, ha beállt egyáltalán. Meg mindenfelé azért erős túlzás, szerintem ezeknek bele kellene férnie nálad igazán apróságok, ennél csak nehezebb jön majd..


Próbáld ki, hogy úgy alszol, hogy fekve szoptatsz, a kezedet meg kitámasztod nyújtva a gyerek felett. Így nem tudsz rádőlni akkor sem, ha alszol, de amúgyis van egy hatodik érzék, ami megakadályozza, hogy ráfeküdj(a legtöbb ember éberen alszik a babája mellett).


Ha nagyon nem megy fognék valami masszívabb anyagot, plüsst és beanyatejezném, azt adnám a szájába, de olyan legyen, ami nem málik és nem megy mélyre. Pl plüssrongyi keze.

2021. okt. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Én igény szerint szoptatok, és igen, 4 hetesen nagyon sokat szopizott még, és olyankor ennyi idősen még nekem is kellett néha 2 óra a visszaaltatáshoz, mikor felkelt.


De ez szép lassan csökkent, most fél éves, még mindig igény szerint szoptatom, de ez az jelenti, hogy - mivel a tízóraija már ki van váltva -, napközben kb. 5-ször szopizik pár percet, meg éjszaka 1-2 alkalommal.

2021. okt. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

Igen kb 6 hos koraig volt brutal hosszu a cicizes. En fekve szoptattam csomoszor be is aludtam. Annyi filmet meg sorozatot eletemben nem lattam mint akkor. Egyel finomakat henyelj.


Csereld ki cumira a cicid ha nagyon zavar ha ilyen cicimanias sose lesz cumizavaros 😂 Enyem se lett.


Az en babam is ilyen volt annyi kulonbseggel hogy ha bealudt elengedte a cicit. Vagy cumit nyomtam a szajaba 😀


Nekem is ajanlotta valaki hogy probaljam 3 orankent kirohogtem. Hallgassa O hogy sir a gyerek. Nem is lattam ertelmet szivatni magamat a gyerekorvos is lelkemre kototte hogy annyiszor adjak ahanyszor keri. Fokozatosan kevesebb kellett neki, es beallt. Ahogy no majd az alvasom kozott eltelt ido kb annyiszor fogod szoptatni is :) probald kielvezni olvass nez tvt mindent amit amugy nem csinaltal mikozben meloztal es versenyt futottal az idovel. Nekem minden szakember azt mondta korulottem hogy igy kell. Vedono gyerekorvos nogyogyasz gasztros.


Es nem vagyok osanya tavolrol se csak

Probaltam ugy csinalni hogy NEKEM jo legyen es kenyelmes. A gyereknek mindegy csak kapjon tejet :D


Arra gondolj hogy minel boldogabb kiegyensulyozottabb annal jobban fejlodik az idegrendszere.


1 eves a babam es ugy fejlodik ahogy kell, jon megy a labsn tud par szot is nem hisztis alapvetoen szepen elfoglalja magat sose kellett hordozzam (nem vagyok ellene egyebkent) sose volt olbebaba a babakocsiban jol elvan. Ezeket csak azert irom le mert nekem ilyen felelmeim voltak akkor amiben te most vagy hogy "elkenyeztetem, sose fog leolvadni rolam stb"

2021. okt. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
79%

"Ha nagyon nem megy fognék valami masszívabb anyagot, plüsst és beanyatejezném, azt adnám a szájába, de olyan legyen, ami nem málik és nem megy mélyre. Pl plüssrongyi keze."


Ez mekkora otlet sose jutott volna eszembe

2021. okt. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
46%

Az első 6 hét nálunk is így telt.

Aztán már nézelődött, érdeklődött, akkor már nem CSAK a cici volt a világ, de azért átlag 6-8 órára naponta így is megvolt. +Éjjel 2x.

Az idő segített, meg a dévényes mutatott egy izomfejlesztő mozdulatot, mikor mondtam neki hogy 2 ora egy evés, onnan fél óra lett.

Nem tudtam enni, zuhanyozni, semmit, mert üvöltött, vagy aludt vagy cicizett, ha az utóbbi 2ből egyik sem, akkor az első, más nem volt, de 2 honaposan csoda történt, úgyhogy kitartást, van remény 😉

2021. okt. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy jól csinálom e, de nálunk is hasonló. Annyi, hogyha elalszik én óvatosan ki tudom venni a szájából a mellem, de többnyire csak azon alszik el. 3 hetes, remélem majd jobb lesz. Én fekve szoktam szoptatni, egyfelől nekem sokkal kényelmesebb, másfelől kevesebb levegőt nyel így, harmadrészt nem kell trükközni utána, hogyha elalszik, akkor átmozgassam valahova máshova, csak otthagyom és kész. De így is mellen van egy csomót, napi 10x 1 órát biztos, amiből csomószor csak komfortszopizik. Próbáltam cumit adni neki, de nagy ívben kiköpi. Én képtelen vagyok hallgatni, hogy sír, úgyhogy egyelőre várok, hogy jobb legyen. Nem a szoptatás zavar különben, csak az a rossz, hogy alig van időm bármi másra, kb csak ellátom magam minimálisan meg ápolom a sebeimet a szülés után, aztán ennyi. A napom többi része maratoni szoptatás.
2021. okt. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
59%

#18

Na megjött az akinek az életében egyetlen sikere van

Az h szült

Most pedig próbál mindenki mást lehúzni, hogy dicsérje magát hogy ő mennyire jól csinálja 😂

Tudod más emberek attól mert nem úgy csinálják mint te, nem biztos h rosszul teszik. Csak nekik máshogy felel meg. Más az igényük. Ahogy a gyereküké is lehet más.

De ezt nem értheted úgy sem.

Mert akkor noncs meg az önigazolásod

2021. okt. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

Dehogy is! A lányom 2 óránként kérte.

2 évig szoptattam.

2021. okt. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
43%

Az első pár hétben tulajdonképpen igen. Nagyon lassan evett, mert szopizott egy 10 percet, majd bealudt pár percre, megint szopizott, megint megpihent stb. Tulajdonképpen másfél órát tartott egy etetés és gyakran kért, 2 óránként. Olyan 6-7. héttől kezdett el ügyesedni, akkor már 30-40 perc alatt jól lakott, 3 óra pedig kb a 3. hónaptól telt el két étkezés között.

Az igény szerint szoptatás lényege az, hogy képes vagy alkalmazkodni ahhoz a babához, aki nem képes rögtön születése napjától szintidőre enni, aztán 3 órán át aludni. Valójában ez a szintidő egy mesterséges találmány és pont emiatt nem tudtak anyáink, nagyanyáink sokáig szoptatni, mert senki nem vette azt figyelembe, hogy amúgy a babák többsége így erre nem képes. Nyilván itt elő lehet hozakodni azzal, hogy az anya igényei, de pont azért hívják gyermekágyas időszaknak, mert neked csak a babáddal és magaddal kellene törődnöd és az ismerősöknek kéne vinniük a komatálat, csak ugye ez megszűnt, aztán most nem tudnak mit kezdeni azzal az emberek, hogy amikor egyszer csak ott egy újszülött, akkor vagy az első hetekben anyuka mással nem tud foglalkozni, vagy lesz egy állandóan síró - éhes - baba, és ez utóbbi gyakorlat jó eséllyel a tejtermelésre is hatással van.

2021. okt. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!